Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    16.01.2017
    Postów
    1

    Kolejna kategoria (A2) po zmianach.



    Witam, tworzę ten temat w celu rozwiania swoich wątpliwości. Mianowicie mam 20 lat, prawo jazdy kat B od ponad 1,5 roku, a w niedalekiej przyszłości chciałbym zrobić prawo jazdy kategorii A2. I tutaj mam pewne wątpliwości, czy jeżeli zdam egzamin na A2 po zmianach przepisów (styczeń?) na bardziej restrykcyjne, to czy będą dotyczyć mnie dodatkowe ograniczenia prędkości i te 2 lata "okresu próbnego"? Zakładamy że egzamin zdam po 2 latach posiadania prawa jazdy kategorii B. No i jeżeli ograniczenia będą mnie dotyczyły to czy dotyczy to obu rodzajów pojazdów (samochód i motocykl). Mam nadzieję że ktoś zrozumiał o co mi chodzi ale nie potrafię napisać tego jaśniej, proszę o wyrozumiałość Za każdą odpowiedź z góry dziękuję

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Witam.
    I tutaj mam pewne wątpliwości, czy jeżeli zdam egzamin na A2 po zmianach przepisów (styczeń?) na bardziej restrykcyjne, to czy będą dotyczyć mnie dodatkowe ograniczenia prędkości i te 2 lata "okresu próbnego"?
    Nie. Gdyż okres próbny dotyczy tylko prawa jazdy kat. B, a dokładniej osób które otrzymają prawo jazdy kat.B po raz pierwszy po 3 czerwca 2018 r. Oczywiście zakładamy, że przepisy nie zostaną znowu przesunięte.
    ...po zmianach przepisów (styczeń?)...
    4 czerwiec 2018 r.
    No i jeżeli ograniczenia będą mnie dotyczyły to czy dotyczy to obu rodzajów pojazdów (samochód i motocykl).
    Ciebie to w ogóle już nie dotyczy.
    Także możesz śmiało robić prawo jazdy kat. A2, a może później kat. A.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •