Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    24.01.2007
    Postów
    2

    praca instruktorów



    Jakiś czas temu znalazłem na jednej ze stron takie oto stwierdzenie:

    Koledzy instruktorzy! Z mojej wiedzy i, niestety - praktyki , wynika, że gros instruktorów jest zatrudnianych na umowy zlecenia, umowy o dzieło, no i (nie można tego pominąć) na czarno. Żyłem też w tej nieświadomości, aż do czasu, gdy uczyłem jazdy pewnego prawnika. I on mi uświadomił, że zgodnie z art.22 Kodeksu Pracy, powyższe umowy są nieważne. Otóż przytoczony artykuł mówi, że „jeżeli wykonuje się pracę określonego rodzaju, pod kierownictwem pracodawcy i na jego rzecz, w miejscu i czasie wskazanym przez pracodawcę, to nastąpiło nawiązanie STOSUNKU PRACY. Paragraf 1.1 mówi , że praca w powyższych warunkach jest nawiązaniem stosunku pracy, bez względu na nazwę zastosowanej umowy. Paragraf 1.2 wręcz zastrzega, że jeżeli wykonuje się pracę przy zachowaniu powyższych warunków, NIE JEST DOPUSZCZALNE ZAWIERANIE UMOWY CYWILNO PRAWNEJ!

    Tak więc zacznijmy dbać o swoje interesy. Witajcie ZUS-y, urlopy, chorobowe i inne przywileje wynikające z powyższego.

    Proszę o komentarz.
    Paweł

  2. #2
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.09.2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Postów
    340


    Słowo w słowo cytat z poprzedniego forum

    A tak na poważnie: większośc umów cywilno-prawnych jest zawierana niezgodnie z tymi przepisami (pracuje nieprzerwalnie od 5 lat w różnych firmach, a umowy o pracę jeszcze na oczy nie widziałem). Ale niestety większość ludzi o tym nie wie, a w tym przypadku niewiedza bardzo może zaszkodzić.

    Poza tym osoba po 26 roku życia i/lub nieucząca się i tak musi płacić składki ZUS na umowach cywilno-prawnych (są od tego wyjątki oczywiście), nie przysługuje natomiast żaden urlop.

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    24.12.2006
    Mieszka w
    Toruń
    Postów
    45


    To jest mój post.
    jak chceta to jedźta,ale nie jedźta jak chceta

  4. #4
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.09.2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Postów
    340


    Cytat Napisał adalberthus
    To jest mój post.

  5. #5
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    24.12.2006
    Mieszka w
    Toruń
    Postów
    45


    Tak.Mój post, który przytoczył instruktor-paweł. Ja go onegdaj na poprzednim forumie napisałem.
    jak chceta to jedźta,ale nie jedźta jak chceta

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •