Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    kopan napisał:
    Znaki drogowe mają większe znaczenie jak przepisy ogólne (zapisane w ustawie)dlatego w takich miejscach stosuje się znaki poziome linia podwójna ciągła, wtedy jesteśmy na tym samym poziomie znaczenia przepisów. (to tak na marginesie)
    Linia podwójna ciągła jest przecież jak to nazywasz na tym samym poziomie ze znakiem A-7. Dlaczego miałby być ważniejsza od znaku ustąp pierwszeństwa?
    Art. 4 to zasada zaufania. Zgodnie z tą zasadą mam ufać że inni uczestnicy ruchu stosują się do przepisów.
    Chyba że okoliczności wskazują na możliwość odmiennego ich zachowania. Wtedy już nie mogę ufać.
    Ksu próżno szukasz zwolnienia z stosowania się do przepisów, bo takie nie istnieje - nie może istnieć.
    Pewnie że nie może. Byłoby to zagrożeniem dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego.
    Nikt nie zwalnia z stosowania się do znaku ustąp, taki przepis nie może istnieć.
    I dlatego zgodnie z literą prawa mamy ustąpić pierwszeństwa wszystkim którzy znajdują się na drodze z pierwszeństwem- bez wyjątków.
    Ty masz ufać że inni stosują sie do prawa. Jak się nie stosują to ich wina i są winni kolizji.
    Obaj nie zastosowali się do przepisów prawa.
    Jeśli w tym przykładzie było skrzyżowanie to winnym kolizji jest kierujący pojazdem B (wyprzedzający na skrzyżowaniu lub nie stosujący się do linii podwójnej ciągłej)
    A co z tym, co nie zastosował się do znaku A-7? On jest bez winy?

  2. #12
    Od dawna na forum
    Dołączył
    08.01.2010
    Mieszka w
    Tarnów
    Postów
    478


    I dlatego zgodnie z literą prawa mamy ustąpić pierwszeństwa wszystkim którzy znajdują się na drodze z pierwszeństwem- bez wyjątków.
    Nie zgodnie z literą prawa, a zgodnie z twoim jego rozumieniem masz ustepować wszystkim bez wyjątku.
    Zgodnie z duchem prawa, czyli z ty co z prawa wynika rozstrzygnięcie jest zupełnie inne niż twoje.

    Zgodnie z prawem by móc prawo stosować mieć SZANSĘ ustąpić pierwszeństwa np w związku ze znakiem "ustap".
    Wprowadzono przepisy umożliwiające ustąpienie.
    Takim przepisem (między innymi) jest zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu pojazdów silnikowych.
    By zapobiec takim sytuacją kolizyjnym - jak tu opisana, wprowadzono zakaz wyprzedzania.
    Łamiąc przepisy umożliwiające ustąpienie pierwszeństwa nie masz ŻADNYCH praw, jesteś winny w 100% kolizji.
    Jedziesz nieuprawnionym torem jazdy i zgodnie z prawem nie masz żadnych praw, dla znaku "ustąp" nie istniejesz.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    BRAWO Bonifacy !!!
    Widzę że jesteś Homo sapiens.

    Bardzo dobrze łapiesz sens, pracujesz głową i nie opierasz się bezkrytycznie na zdaniach Tuzów.
    Bo ten Pan tak powiedział, a wicie rozumiecie kto ON - musi być prawda.
    Bardzo dobrze wytłumaczyłeś KSU co i jak i dlaczego tak !

    Pozdrawiam z kopem.

  3. #13
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    kopan napisał:
    Nie zgodnie z literą prawa, a zgodnie z twoim jego rozumieniem masz ustepować wszystkim bez wyjątku.
    Nie tylko z moim rozumieniem, ale także z rozumieniem każdego policjanta, który przyjedzie na miejsce zdarzenia drogowego i każdego sądu w przypadku nie przyjęcia mandatu.
    Łamiąc przepisy umożliwiające ustąpienie pierwszeństwa nie masz ŻADNYCH praw,...
    Poproszę o podstawę prawną to tego o to wyżej stwierdzenia.
    Jedziesz nieuprawnionym torem jazdy i zgodnie z prawem nie masz żadnych praw, dla znaku "ustąp" nie istniejesz.
    No proszę Cię, nie pisz takich rzeczy, bo to czytają ludzie i za chwilę ktoś spod ustąp pierwszeństwa wyjedzie pod pojazd jadący drogą z pierwszeństwem lewym pasem i powie przecież mogłem, bo tak przeczytałem na forum. Forum jest po to by pomagać, a nie szkodzić.
    Jedziesz nieuprawnionym torem jazdy i zgodnie z prawem nie masz żadnych praw, dla znaku "ustąp" nie istniejesz.
    Nie mam żadnych praw??? Poproszę o podstawę prawną.

  4. #14
    Od dawna na forum
    Dołączył
    08.01.2010
    Mieszka w
    Tarnów
    Postów
    478


    Cytat Napisał ksu Zobacz post
    kopan napisał:

    Nie tylko z moim rozumieniem, ale także z rozumieniem każdego policjanta, który przyjedzie na miejsce zdarzenia drogowego i każdego sądu w przypadku nie przyjęcia mandatu.
    Aleś się rozpędził. Watek powstał bo Policjanci rozstrzygnęli zgodnie z prawem, nie zgodnie z Twoim wyimaginowaniem pojęcia prawa. Rozstrzygnęli dokładnie odwrotnie niż twoi wszyscy policjanci i twoje sądy i TY. Tak że nie każdy Policjant tak jak proponujesz rozstrzygnie po twojemu, a wyłącznie NIEDOUCZONY .
    No proszę Cię, nie pisz takich rzeczy, bo to czytają ludzie i za chwilę ktoś spod ustąp pierwszeństwa wyjedzie pod pojazd jadący drogą z pierwszeństwem lewym pasem i powie przecież mogłem, bo tak przeczytałem na forum. Forum jest po to by pomagać, a nie szkodzić..
    Ale to ludzie. Nie bezmyślne indywidua więc daj im szansę.

    Nie mam żadnych praw??? Poproszę o podstawę prawną.
    Podstawą prawną jest prawo!!! -to nie wykonalne by prawo odpowiadało na twoje wymogi. Mówiło KSU to tak no wisz BO TAK. Z prawa wynika to co mówię i kropka.

    Daruj sobie te wywody.
    Bo są zgoła fałszywe, początek wątku to wpis z którego treści wynika że policjanci rozstrzygają odwrotnie od twoich mniemań.
    Ty natomiast z uporem twierdzisz że każdy Policjant rozstrzyga po Twojemu !!!
    Chcesz podstawy prawnej??
    Przecież ci ją podano.
    Bonifacy i ja ci tłumaczymy co z prawa wynika.
    Jeśl ci to nie pasuje to konkretnie gdzie i dlaczego, logicznie wytłumacz.
    Ostatnio edytowane przez ksu ; 26-05-2017 o 18:38

  5. #15
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    kopan napisał:
    Aleś się rozpędził. Watek powstał bo Policjanci rozstrzygnęli zgodnie z prawem, nie zgodnie z Twoim wyimaginowaniem pojęcia prawa.
    Autor posta słyszał też o innym rozstrzygnięciu, stąd jego post.
    Podstawą prawną jest prawo!!!
    A masło jest maślane. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie.
    Z prawa wynika to co mówię i kropka.
    Zapytam więc jeszcze raz. Z którego przepisu to wynika? Poproszę o podstawę prawną.
    ...początek wątku to wpis z którego treści wynika że policjanci rozstrzygają odwrotnie od twoich mniemań.
    To Twoje odczucie i nie/zrozumienie. Ja przeczytałem i zrozumiałem to tak. Policja uznała winnym pojazd wyprzedzający, a autor posta, wielokrotnie widział odmienne rozstrzygnięcia, dee facto prawidłowe.
    Cytuję Jego wpis:
    " wielokrotnie np. w Drogówce w TV4 widziałem takie sytuacje rozstrzygane w inny sposób."
    Jeśl ci to nie pasuje to konkretnie gdzie i dlaczego, logicznie wytłumacz.

    Już przecież wytłumaczyłem. Przeczytaj uważnie mój drugi post w tym temacie.
    P.S.
    Nie pisz posta pod postem, bo w ten sposób naruszasz regulamin.
    Ostatnio edytowane przez ksu ; 26-05-2017 o 18:33

  6. #16
    Od dawna na forum
    Dołączył
    08.01.2010
    Mieszka w
    Tarnów
    Postów
    478


    No niby dlaczego mam uważnie przeczytać twój drugi post w którym wszystko wyjaśniłeś?
    Po pierwsze nie umiem czytać nieuważnie!
    Po drugie do tego posta są zastrzeżenie których Ty nie widzisz i je ignorujesz !!!!.
    Po trzecie nie wymagaj by w prawie, gdy nie piszą że przepis nie dotyczy niektórych przypadków , to według Ciebie dotyczy wszystkich przypadków i zawsze obowiązuje.
    Z prawa wynika to co twierdzę -WYNIKA !!!! konkretnego przepisu specjalnie dla Ciebie nie ma !!.

    Tak lubisz pytać o podstawę prawną i oburzasz się że podstawą prawną jest prawo - w konkretnej sytuacji bywa że inne przepisy prawne
    są decydujące, to nie masło maślane !!! to prawo, jego sens decyduje o poprawnym rozstrzygnięciu.
    No wiesz duch prawa czuwa.
    To Ja spytam, po co wprowadzono zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu?
    Dlaczego przed skrzyżowaniami malują linie podwójne ciągłe ?
    No śmiało , proszę o odpowiedź.
    No pytam, oświeć nas, bo Bonifacy ciemny i ja ciemny - oczywiście wg. Ciebie ............. .
    Ostatnio edytowane przez kopan ; 02-06-2017 o 17:27

  7. #17
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Nikt tu nie jest ciemny. Po prostu każdy przedstawił swoje racje. A że zdania są podzielone, to już inna sprawa i należy to uszanować. Każdy przystaje przy swoim i nic więcej tu nie wymyślimy. Proponuję więc już zostawić temat.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •