Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    30.03.2017
    Postów
    1

    Parkowanie równoległe tyłem



    Dzień dobry,

    Mam pytanie dotyczące parkowania równoległego tyłem. Załóżmy, że jadę prawym pasem (droga z jednym pasem ruchu w jednym kierunku) i chcę zaparkować równolegle tyłem po prawej stronie na wyznaczonym do tego miejscu (pas obok jezdni oznaczony jako parking). Chcę zaparkować tyłem, ponieważ żeby złamać się przodem jest za mało miejsca i nie chcę poprawiać się 5 razy, a tyłem mogę załatwić to bez żadnych poprawek jednym manewrem. Sygnalizuję chęć zaparkowania przez włączenie prawego kierunkowskazu. I tu pytanie - gdy jedzie za mną auto, to czy ono powinno zachować ode mnie bezpieczną odległość i umożliwić mi sygnalizowany manewr, czy też to ja powinienem ustąpić autom, które poruszają się za mną i nie rozpoczynać manewru, jeśli przez jego wykonanie auta znajdujące się za mną będą musiały się zatrzymać lub omijać mnie, aby umożliwić mi manewr? Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Pozdrawiam,
    Adam.

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Pytanie jest "na egzamin" czy w życiu ?
    Obojętne zresztą - masz wszystkim innym ustąpić i poczekać aż przejadą. Chyba, że wyraźnie ten za tobą czeka i pozwala ci dokończyć manewr.

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.06.2017
    Postów
    4


    Ja tez uwazam, ze auto z tylu powinno zarczekac i pozwolic Ci wykonac manewr. jest tylko jedno male ale... Jak ja widze, ze ktos na mnie czeka, albo, ze tamuje ruch, to sie bardziej stresuje i wtedy ni hu hu nie wychodzi. Poce sie, jade na czuja, zle odmierzam odleglosc i jak juz zaparkuje, to wychodze z auta jak skazaniec Najlepiej po prostu opanowac ten manewr do perfekcji. Po prostu. Wtedy bzyk, bzyk i juz zaparkowales. Ja cwiczylam duzo.
    Ostatnio edytowane przez ksu ; 02-06-2017 o 15:27 Powód: Reklama osk

  4. #4
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.06.2017
    Postów
    4


    A tak w ogóle jeśli chodzi o parkowanie rownolegle tyłem to najlepiej obadac najpierw temat na filmikach na YT. Dużo praktycznej wiedzy. I mozna sobie pare tematow utrwalic. Trudne skrzyzowania itp. warto popatrzec i porozkminiac. Uwaga, grozi godzinami oglądania kolejnych filmikow
    Ostatnio edytowane przez ksu ; 08-07-2017 o 18:36 Powód: Reklama

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Tagi dla tego tematu

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •