Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    07.12.2015
    Postów
    6


    Dzięki KSU za odpowiedź.
    Żebym nie zakładał kolejnego tematu to zapytam o jeszcze kilka spraw. Mam kursanta który chce robić jednocześnie Kat.B i A2 więc:
    1) Czy zaczynając kurs jednego dnia (powiedzmy 23.06.2017r.) Kat.B i A2 mogę zmniejszyć mu liczbę godzin teoretycznych z 60 do 50?
    2) Jeśli rozpocznę z tym samym kursantem kursy w innym terminie ( powiedzmy kurs B 23.06.2017r. a kurs A2 30.06.2017r.) to czy muszę przeprowadzić pierwszą pomoc dwa razy?
    3) Czy jeśli zacznę oba kursy z tym samym kursantem jednego dnia to pierwszą pomoc przeprowadzam tylko raz?
    Dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam

  2. #12
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Nie ma za co.
    osk2000 napisał:
    Kat.B i A2 więc:
    1) Czy zaczynając kurs jednego dnia (powiedzmy 23.06.2017r.) Kat.B i A2 mogę zmniejszyć mu liczbę godzin teoretycznych z 60 do 50?
    Możesz zmniejszyć nawet do 36 h w zakresie tych dwóch kategorii. W tym są 4 h zajęć teoretycznych i ćwiczeń w zakresie udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.
    2) Jeśli rozpocznę z tym samym kursantem kursy w innym terminie ( powiedzmy kurs B 23.06.2017r. a kurs A2 30.06.2017r.) to czy muszę przeprowadzić pierwszą pomoc dwa razy?
    Tak. Co najmniej 4 h dla każdej kategorii. Łączna minimalna liczba godzin teoretycznych dla obu kategorii musi wynieść 60, w tym 8 h zajęć teoretycznych i ćwiczeń w zakresie udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.
    3) Czy jeśli zacznę oba kursy z tym samym kursantem jednego dnia to pierwszą pomoc przeprowadzam tylko raz?
    Tak. Robisz tak jak opisałem wyżej w odniesieniu do Twojego pierwszego punktu.
    Fajnie wyjdzie podczas szkolenia praktycznego. Przez pewien czas będzie osoba szkolona mogła jeździć dziennie 4 h, później 5 i w końcu 6 h .

  3. #13
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    17.02.2015
    Postów
    12


    Witam
    Panowie a jak to jest, jeśli Kursant przychodzi mając kat.A2 i chce robić A? Ma mieć przeprowadzoną pierwszą pomoc czy tylko zajęcia praktyczne? ( Z teorii jak rozumiem jest zwolniony).
    Jeśli chodzi o zajęcia praktyczne, to mogę mu zmniejszyć na 10h?
    Pozdrawiam

  4. #14
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Tylko zajęcia praktyczne.
    Jeśli chodzi o zajęcia praktyczne, to mogę mu zmniejszyć na 10h?
    Tak.

  5. #15
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    15.04.2007
    Postów
    13


    Cytat Napisał ksu Zobacz post
    Nie ma za co.
    osk2000 napisał:

    Możesz zmniejszyć nawet do 36 h w zakresie tych dwóch kategorii. W tym są 4 h zajęć teoretycznych i ćwiczeń w zakresie udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.

    Tak. Co najmniej 4 h dla każdej kategorii. Łączna minimalna liczba godzin teoretycznych dla obu kategorii musi wynieść 60, w tym 8 h zajęć teoretycznych i ćwiczeń w zakresie udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.

    Tak. Robisz tak jak opisałem wyżej w odniesieniu do Twojego pierwszego punktu.
    Fajnie wyjdzie podczas szkolenia praktycznego. Przez pewien czas będzie osoba szkolona mogła jeździć dziennie 4 h, później 5 i w końcu 6 h .
    pytanie: jeżeli kursant robi kurs A i B to może w jednym dniu obie kategorie jeździć tzn. np. 2 godz. na A i 2 godz. na B ?
    spokojny instruktor

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •