Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: LPG w aucie

Nowy użytkownik

LPG w aucie

Zdarzyło się Wam jeździć autem na gaz?? Jakie Wasze odczucia?? Kojarzycie jaką instalację miał samochód zamontowaną??

Od dawna na forum Avatar ksu
    Mieszka w
    Podlasie

Cały czas jeździmy z instalacją gazową. Mowa o nauce jazdy. Chyba większość ośrodków ma w autach instalację LPG. Inaczej trzeba byłoby podnieść cenę kursów.
    Miałem tartarini teraz mam tech.
    Tartarini to był badziew jeśli chodzi o komfort jazdy i walory użytkowe. Same minusy i tylko jeden plus. Taniej.
    Z sekfencyjnymi istalacjami jest mniej problemów.

Nowy użytkownik

Zgadzam się z przedmówcą, w osk chyba większość aut ma lpg. Mój braciak w swojej szkole ma 5 aut, skody. We wszystkich montował lpg już chyba już kilka lat temu. Ogólnie trzeba pamiętać o serwisie i właściwej eksploatacji. Co do modelu to Sequent 32 i Kit Alba od Brc. Nie narzeka... Co do samej jazdy jak instalacja dobrze wyregulowana to nie ma różnicy..

Nowy użytkownik

Dokładnie. Prawie wszystkie auta mają teraz instalację LPG. Sam mam auto w gazie i na prawdę nie ma różnicy, ale warunkiem jest właśnie dobrze wyregulowana instalacja o czym wspomniał Czarok.

Nowy użytkownik
    Mieszka w
    Police

No i instalując takie LPG warto zainwestować*w porządną instalację oraz warsztat który wie co robi.

Nowy użytkownik

Od 2006 do 2017 roku posiadałem VW Passat B3 z instalacja LPG (od 2018 roku mam nowe auto). Auto przez czas użytkowania na gazie nie miało żadnych problemów a jeździło po Polsce, Niemczech i Danii. Często słyszę od znajomych, że LPG niszczy silnik i nie jest warte zachodu. Bardzo ważne gdzie zakładamy instalację, nie warto na tym przyoszczędzać.

Nowy użytkownik

Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić, że instalację gazową warto montować jeżeli pokonujecie rocznie ponad 10 tysięcy kilometrów. Poniżej tego progu przy zsumowaniu wszystkich kosztów (oprócz samej instalacji przeglądy instalacji, wyższy koszt przeglądu samego samochodu o 60 zł rocznie itp.) korzyśi mogą być niewielkie, chyba, że ktoś zakłada kalkulację całego przedsięwzięcia w okresie np. 8 lat.

Nowy użytkownik

ogólnie spoko ale trzeba swiece czesciej wymieniac i przeglad odrobine drozszy

Nowy użytkownik

Moi rodzice mają LPG w renówce od 8 lat i nic sie nie dzieje, a oszczędności nieziemskie :O

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 1

Bookmarks

Uprawnienia