Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.09.2017
    Postów
    2

    rondo problem początkującej



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rondo.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	97.8 KB
ID:	492

    Jestem poczatkujaca, ogolne zasady na rondzie znam ale tu pojawia sie takie rondo niestandardowe. Tak jak ten niebieski dorysowany to ok zmieniam pas przed zjazdem na wysokosci tamtego wjazdu zebym potem nie musiala im ustepowac. Ale problem pojawia sie przy czerwonym, w ktorym miejscu tutaj zmieniam pas? bo na wysokosci pierwszego wjazdu to za szybko przeciez?

  2. #2
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    13.09.2017
    Postów
    3


    Proponowałbym 2 sposoby i myślę, że obydwa poprawne w praktyce. Oczywiście ta praktyka kierowców jest troszkę inna, niż ta której uczą przed egzaminem instruktorzy i tego trzeba się nauczyć w praktyce. Poniżej rysunek (zielony - sposób 1) (fioletowy - sposób 2).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rondo.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	94.5 KB
ID:	495

    Można od razu zjechać z pasa wewnętrznego na lewy pas drogi i tutaj możesz powrócić sobie do prawego jak wjedziesz na drogę i to jest sposób zielony z obrazka, często praktykują to kierowcy na wielu rondach dwupasmowych z tego co zauważyłem na drodze, a nawet na obrazkach z nauk jazdy.
    Druga metoda to zjechać w tą drogę po prostu z pasa zewnętrznego. Przepisy nie regulują tego, jakiego pasa musisz się trzymać na rondzie i teoretycznie, jeżeli nie jesteś zdecydowana, to możesz sobie tak pasem zewnętrznym otoczyć całe rondo dookoła, to też czytałem na jakiejś stronie z nauką jazdy. W tym wypadku chyba wybrałbym tą opcję, gdyż jest najmniej inwazyjna, a przy okazji jak przejedziesz w ten sposób kilka razy, to możesz zobaczyć jak inni kierowcy robią ten manewr. Tym bardziej obydwa sposoby mogą być poprawne ze względu na brak pasów manewrowych przed wjazdem na rondo, więc tak na prawdę nie wiadomo jak się do końca poprawnie zachować.

    A tutaj znalazłem na StreetView, jak jeden z kierowców właśnie wybrał sposób NR 1 czyli ten zielony, proszę oto zrzut:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rondo2.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	83.0 KB
ID:	496

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    23.02.2017
    Postów
    44


    Warto pamiętać, że jeżeli rondo jest klasyczne to zjeżdżają z wewnętrznego trzeba puści tego co jedzie po zewnętrznej.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •