Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.09.2017
    Postów
    2

    Question Czy mogę wjechać na rondo gdy wewnętrzny pas jest zajęty?



    Dzień i dobry wszystkim użytkownikom forum .
    Od wielu dni borykam się z pewnym pytaniem dotyczącym wjazdu na rondo. Aby było łatwiej mi wytłumaczyć zamieszczam obrazek:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rondo_tur_wjazd.jpg
Wyświetleń:	352
Rozmiar:	97.1 KB
ID:	493

    Legenda:
    Proszę nie zwracać uwagi na auta ze zdjęcia(satelita google) odnoszę się jedynie do budowy ronda. Sytuację staram się przedstawić na przykładzie kolorowych prostokątów symbolizujących auta.

    Niebieski - moje auto (ja)
    Czerwony - Auta znajdujące się na rondzie
    Żółty - auta na pasie obok mojego

    A teraz pytanie
    Chcę jechać prosto (2 zjazd), wjeżdżam na rondo z prawego pasa jako niebieskie auto. Czy jeśli pas wewnętrzny jest zajęty przez czerwone auta ale mój pas zewnętrzny jest wolny to mogę wjechać na rondo oraz grzecznie przeczekać na możliwość przejazdu dalej przed przerywaną linią? Czy jednak muszę poczekać aż będę bez zatrzymywania mógł przejechać? Powiem szczerzę często znajduję się w tego typu sytuacji i zostaję otrąbiony(przez kierowce z tyłu) jeśli wjadę na rondo i zatrzymam się czekając aż będę mógł przejechać dalej blokując prawy pas. Proszę o poradę oraz informację. Czy moje zachowanie jest niezgodne z prawem drogowy? Jak powinienem dalej postępować ? Jak żyć?

  2. #2
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.09.2017
    Postów
    2


    Ponawiam pytanie. Jeśli to ułatwi dorzucam link do ronda o którym pisałem w poście wyżej.

    https://www.google.pl/maps/place/Ron....1508256?hl=pl

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    15.05.2018
    Mieszka w
    Poznań
    Postów
    47


    Nie powinieneś. Jadąc prosto musisz przepuścić obydwa pasy i dopiero wtedy możesz wjechać i od razu jechać na odpowiednie pasy ruchu. Weź pod uwagę sytuację kiedy tak wjedziesz a nagle równolegle do czerwonych pojazdów na prawym pasie ktoś jednak będzie jechał - nie ustąpiłeś mu pierwszeństwa i utrudniasz ruch.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Tagi dla tego tematu

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •