Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    08.10.2017
    Postów
    1

    F-19 + zmiana pasa ruchu na przejściu dla pieszych



    https://youtu.be/12ONQmslD30

    "Znak F-19 „pas ruchu dla rowerów” wskazuje wyznaczony na jezdni pas ruchu dla rowerów jednośladowych."
    Znalezione na forum odnośnie zmiany pasa ruchu na PDP (nieznalezione w rozporządzeniu): "tam napisali, że jeżeli linia przebiega m.in przez PdP to traktuje sie ja jako nietracącą ciągłości."

    PYTANIE: Czy w sytuacji widocznej na nagraniu, przy obowiązującym oznakowaniu:
    1. Można zmienić pas ruchu na PDP tak jak to zrobił taksówkarz i pojazd nagrywający?
    2. Można w ogóle skorzystać z prawego pasa wjazdowego na rondo - tak jak to zrobił taksówkarz i pojazd nagrywający - będąc pojazdem samochodowym czy jest on zarezerwowany tylko dla rowerzystów? (patrz oznakowanie F-19 - jednoznacznie określa, że są tylko dwa pasy ruchu dla pojazdów wielośladowych).

  2. #2
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    23.02.2017
    Postów
    44


    Co do zmiany pasa na pasach to nie można. Tutaj masz sporo miejsca pomiędzy znakiem koniec parkingu A pasami i tam idzie się zmieścić. Co do pytania o zmianę pasa z rowerowego na ogólny nie znam odpowiedzi jednak jeżeli miałby pozostać tylko dla rowerzystów myślę że byłaby martwa strefa po prawej aby zachować taką samą szerokość pasa rowerowym. Na pewno przy zmianie pasa trzeba ustąpić rowerzyście

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  3. #3
    Od dawna na forum
    Dołączył
    07.12.2012
    Mieszka w
    Podlaskie
    Postów
    170


    Cytat Napisał klechu Zobacz post
    Co do zmiany pasa na pasach to nie można.
    Przejście dla pieszych to nie ciągła linia, według mnie można zmieniać. Nie znam przepisu, który by tego zabraniał.

  4. #4
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    23.02.2017
    Postów
    44


    Dobra mój błąd, bo nie można jeździć wzdłuż po pdp. Jednak w powyższym przykładzie późna zmiana pasa może zablokować środkowy pas a warto dbać o przepustowość

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •