Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    11.11.2017
    Postów
    1

    Jak z tymi kierunkowskazami? :)



    Witam, jeżeli na skrzyżowaniu dróg, rzeczywisty przebieg drogi z pierwszenstwem prowadzi w lewo, a ja chcę jechać prosto to włączać prawy kierunek, że zjezdzam z drogi z pierwszeństwem czy nie?
    I czy jeśli droga z pierwszenstwem idzie 'po łuku' w prawo, a ja chcę jechać prosto to lewy kierunkowskaz wrzucać czy nie?
    Na kursie uczono mnie, że każdy zjazd z drogi z pierwszenstwem powinno sie sygnalizowac a tata, zawodowy kierowca, mówił, że wcale nie muszę. Jak to z tym w końcu jest?
    Ostatnio edytowane przez Pantia ; 11-11-2017 o 23:07

  2. #2
    Od dawna na forum
    Dołączył
    03.01.2013
    Postów
    345


    Przepisy cie do tego nie obsługują natomiast na kursie uczymy również jazdy bezpiecznej zatem warto z głową oczywiscie czasem dodatkowo użyć kierunkowskazu.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    25.10.2014
    Postów
    72


    Użycie kierunkowskazu jest OBLIGATORYJNE jeśli zmiana kierunku jazdy wynika ze znaku np. T-6x czy C-2, C-4. Jeśli np. znak T-6 opisuje skrzyżowanie z pierwszeństwem w lewo to: jadąc drogą główną w lewo - lewy 'migacz''; jadąc prosto - bez 'migacza' a skręcając w prawo - 'migacz' prawy. Za znakiem nakazu jazdy w lewo/prawo - lewy/prawy 'migacz'.

  4. #4
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Witam.
    Pantia napisał/napisała:

    Witam, jeżeli na skrzyżowaniu dróg, rzeczywisty przebieg drogi z pierwszenstwem prowadzi w lewo, a ja chcę jechać prosto to włączać prawy kierunek...
    Oczywiście że nie.
    że zjezdzam z drogi z pierwszeństwem czy nie?
    Nie ma wymogu sygnalizowania "zjeżdżania z drogi z pierwszeństwem"
    I czy jeśli droga z pierwszenstwem idzie 'po łuku' w prawo, a ja chcę jechać prosto to lewy kierunkowskaz wrzucać czy nie?
    Poproszę o link do tego miejsca.
    Na kursie uczono mnie, że każdy zjazd z drogi z pierwszenstwem powinno sie sygnalizowac ...
    To coś kiepsko Cię uczono.
    a tata, zawodowy kierowca, mówił, że wcale nie muszę.
    Bardzo dobrze mówi. Może lepiej żeby to tata Cię uczył...

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •