Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    19.12.2017
    Postów
    3

    Pierwszeństwo na skrzyżowniu z sygnalizatorami S1 i S2



    Cześć,

    mam pytanie w sprawie skrzyzowania z dolaczonego obrazka. Wg mojej wiedzy pojazd B posiadajacy czerwone swiatlo sygnalizatora typu S1 oraz zieloną "strzalke" sygnalizatora warunkowego jest upowazniony do skretu w prawo po uprzednim zatrzymaniu sie przy lini lub sygnalizatorze oraz po ustapieniu pierwszenstwa wszystkim pojazdom.

    Jesli mam racje, to moje pytanie brzmi: skad pojazd A ma wiedziec, ze pojazd B ma czerwone swiatlo z mozliwoscia warunkowego skretu w prawo, a nie zielone swiatlo i wtedy to juz pojazd A musi przepuscic pojazd B?
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skrz_07.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	7.9 KB
ID:	510  
    Ostatnio edytowane przez wodzug ; 19-12-2017 o 23:34

  2. #2
    Od dawna na forum
    Dołączył
    07.12.2012
    Mieszka w
    Podlaskie
    Postów
    170


    Podejrzewam, że pojazd B ma sygnalizator S-2, a pojazd A S-3, czy tak jest? Jeśli tak, to podczas nadawania sygnału zielonego na sygnalizatorze S-3 dla pojazdu A, nie zapali się zielona strzałka na sygnalizatorze S-2 dla pojazdu B.

  3. #3
    Od dawna na forum
    Dołączył
    07.12.2012
    Mieszka w
    Podlaskie
    Postów
    170


    Nawet gdyby strzałka warunkowa na S-2 zaświeciła się dla B to i tak jeśli A ma sygnalizator S-3 to wie, że ma pierwszeństwo.

  4. #4
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    19.12.2017
    Postów
    3


    Dziękuję za odpowiedz.
    Niestety, ale na skrzyzowaniu tym sa sygnalizatory typu S-1 (pełne) a nie S-3 (kierunkowe) - stąd też moja niepewność.
    Skrzyzowanie to mozna zobaczyc tutaj: https://www.google.pl/maps/@54.39973...2!8i6656?dcr=0
    Ulica Leszczynskich to pojazd A, a ulica Meissnera to pojazd B

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    15.05.2018
    Mieszka w
    Poznań
    Postów
    47


    Sygnalizator S-3 (kierunkowy) z zasady wyklucza jednoczesną strzałkę warunkową w tą samą uliczkę z innego kierunku.

    Cały myk jest w tym co napisałeś, pojazd B mając czerwony sygnalizator z zapaloną strzałką warunkową ma spełnić min. warunek bezwzględnego zatrzymania przed sygnalizatorem. Co jest dla pojazdu A informacją o stanie jego sygnalizacji. Poza tym pojazd A może zauważyć pojazdy jadące z naprzeciwka prosto, które stoją i nie wjeżdżają na skrzyżowanie właśnie ze względu na czerwony sygnalizator.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Tagi dla tego tematu

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •