Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    21.12.2017
    Postów
    1

    do kiedy obowiązują znaki drogowe ?



    Czytałem że znaki drogowe (np ograniczenie do 70 km/h ) obowiązują do najbliższego skrzyżowania. Ale co jeśli droga jest dwukierunkowa a skrzyżowanie występuje po przeciwnej (lewej) stronie ? Czy wtedy też obowiązuje to mnie ? A co jeśli droga ma po dwa pasy ruchu w jedną stronę oddzielone trawą po przeciwnej stronie ruchu występuje skrzyżowanie ? Czy odwołuje ono znak np ograniczenia prędkości na moich dwóch pasach ?

    Z góry dziękuje za odpowiedź

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    15.05.2018
    Mieszka w
    Poznań
    Postów
    47


    Znak ograniczenia prędkości obowiązuje do znaku odwoławczego, innego znaku zmieniającego prędkość lub do skrzyżowania.

    Odpowiadając na pierwsze pytanie, jeżeli droga jest jednojezdniowa dwukierunkowa to nie ma znaczenia czy skrzyżowania jest z drogą po prawej, po lewej czy po obydwu stronach drogi, czyli znak prędkości jest odwołany.

    Co do drugiego pytania czyli skrzyżowanie drogi dwujezdniowej z drogą ale tylko po jednej stronie bez połączenia z drugą jezdnią. Skoro nasza jezdnia nie ma skrzyżowania wówczas prędkość nie może być odwoływana przez skrzyżowanie innej jezdni.

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    31.07.2018
    Postów
    10


    chyba już za stary jestem .... pierwsze słysze o czyms takim ....

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Tagi dla tego tematu

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •