Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    21.12.2017
    Postów
    1

    Omijanie pojazdów w wąskiej uliczce



    Witam Wszystkich,

    poniżej przedstawiam sytuacje z mojego osiedla.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	os_prob.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	24.0 KB
ID:	511

    Jest to ulica osiedlowa szerokości dwóch aut, bez oznakowania poziomego. Skrzyżowanie u góry obrazka jest skrzyżowaniem równorzędnym. Kierujący Zielonym pojazdem omija kolumnę zaparkowanych przy prawej krawędzi ulicy pojazdów. W trakcie omijania, ze skrzyżowania, w uliczkę wjeżdża pojazd Niebieski. Auta nie mają możliwości wyminięcia się.

    Normalnie kierowcy na miejscu Niebieskiego pojazdu zatrzymują się i pozwalają wyjechać pojazdom 'Zielonym'. Ostatnio jednak widziałem sytuację gdy pojazd Niebieski wjechał w uliczkę mimo że jechał z naprzeciwka pojazd Zielony. Panowie zatrzymali się zderzak w zderzak, wymienili uprzejmości, Pan Niebieski postraszył policją Pana Zielonego, który chyba nie miał ochoty na sprzeczki i wycofał się o prawie o całą długość kolumny zaparkowanych pojazdów!

    Moje pytanie brzmi, jak należy zachować się w takiej sytuacji, z punktu widzenia kodeksu ruchu drogowego ? Czy Pan Niebieski miał rację oczekując wycofania się pojazdu Zielonego? Czy gdyby Panowie się uprali, policja miałaby zasadność wystawienia komuś mandatu?

  2. #2
    Od dawna na forum
    Dołączył
    07.12.2012
    Mieszka w
    Podlaskie
    Postów
    170


    Cytat Napisał kal Zobacz post
    Moje pytanie brzmi, jak należy zachować się w takiej sytuacji, z punktu widzenia kodeksu ruchu drogowego ?
    No cóż pierwszeństwo miał niebieski, ale w takich sytuacjach wystarczy trochę zwykłej uprzejmości, zielony po prostu nie mógł przewidzieć czy ktoś będzie jechał.

    Cytat Napisał kal Zobacz post
    Czy Pan Niebieski miał rację oczekując wycofania się pojazdu Zielonego?
    Pan Zielony poruszał się pod prąd jego pasem, ale..... tak jak pisałem wyżej.

    Cytat Napisał kal Zobacz post
    Czy gdyby Panowie się uprali, policja miałaby zasadność wystawienia komuś mandatu?
    Trudno powiedzieć nie widząc tego miejsca, bo może pojazdy były nieprawidłowo zaparkowane i utrudniały przejazd, więc może mandaty dostali by kierowcy, którzy tam zaparkowali, ale to tylko gdybanie.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •