Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.01.2009
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    244

    miejsce dla inwalidów



    Czy są jeszcze instruktorzy, którzy uczą teorii, jak kiedyś? Gdy omawiacie znaki drogowe poziome, jak uczycie, jak ma wyglądać znak miejsce dla osób niepełnosprawnych? Czy jak nie będzie pomalowany na niebiesko - zwykły samochód może tam stanąć? (dla mnie to jest grafitti na drodze, bo znaki muszą być zgodne z rozporządzeniem).
    NIE MA KONIA A JEDZIE...

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    analityk napisał:
    Gdy omawiacie znaki drogowe poziome, jak uczycie, jak ma wyglądać znak miejsce dla osób niepełnosprawnych?
    Tak, jak to wynika z warunków technicznych w sprawie znaków...Dz.u.220.
    Czy jak nie będzie pomalowany na niebiesko - zwykły samochód może tam stanąć?
    Do niedawna miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej nie były malowane na niebiesko i oczywiście pojazdy nieuprawnione nie mogły korzystać z tego miejsca.
    (dla mnie to jest grafitti na drodze, bo znaki muszą być zgodne z rozporządzeniem).
    A nie są zgodne z przepisami rozporządzenia? Jeśli linie i sam symbol wózka inwalidzkiego są barwy białej, ewentualnie żółtej, linie tworzące znak poziomy są o odpowiednich wymiarach(długość, szerokość) wynikających z przepisów rozporządzenia, to nie widzę żadnego problemu.
    Tobie zapewne chodzi jak się domyślam, o wypełnienie miejsca farbą koloru niebieskiego?

  3. #3
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.01.2009
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    244


    właśnie o ten niebieski kolor mi chodzi, a ponieważ uczę też teorii, chciałbym wiedzieć co mam mówić kursantom.... czy jak nie jest pomalowany na niebiesko to znak jest ważny czy nie
    NIE MA KONIA A JEDZIE...

  4. #4
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    To zależy kiedy był umieszczony.

    Zmiana rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach

    Dz.U.2015.1314 z dnia 2015.09.07

    ""Znak P-24 "miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej" (rys. 5.2.9.2) stosuje się do oznakowania stanowiska postojowego przeznaczonego dla osób, o których mowa w art. 8 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym. Znak P-24 umieszcza się na nawierzchni barwy niebieskiej."

    Wejście w życie: 8 października 2015.


  5. #5
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.01.2009
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    244

    Red face jednak na niebiesko



    Cytat Napisał ksu Zobacz post
    To zależy kiedy był umieszczony.

    Wejście w życie: 8 października 2015.

    [/FONT][/COLOR][/SIZE]
    prawie wszytko się zgadza, tylko wejście w zycie : 31 czerwca 2017 r.; ciekawe tylko dlaczego u mnie policjant w zeszłym roku w sierpniu twierdził, że tło "nie musi" być niebieskie (stąd ten temat) , ale teraz juz u nas wszystkie takie znaki pomalowali na niebiesko (i jak zwykle wyszło na moje )
    NIE MA KONIA A JEDZIE...

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Tagi dla tego tematu

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •