Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    05.01.2018
    Postów
    1

    Question Spór o parkowanie



    Chciałem wam opisać pewien problem który próbuje jakoś rozwiązać. Zaczynajac od początku: od dłuższego czasu walczę z parkującymi przy mojej bramie, problem nie leży w parkowaniu w bramie lecz w jej obrębie. I tu warto nadmienić iż na przeciwko ów bramy jest szkoła zaledwie 15 od wjazdu na posesje znajduje się przejście dla pieszych oraz po całej długości mojej posesji jest pas zieleni jak i wydzielone miejsce na chodnik który jak narazie nie powstał ale teoretycznie jest. Nie mam nic przeciwko tym ludziom lecz od pewnego czasu zaczęło się robić niebezpiecznie. Po pierwsze dzieci które się tu poruszają a po drugie sam wyjazd z bramy. Podczas wyjazdu już pare razy zdarzyło się iż wyjechał bym pod inny samochód z powodu braku widoczności która ograniczały stojące pojazdy. We wczorajszym dniu wziąłem taśmę odgradzająca, zabiłem paliki i ogrodziłem miejsce od pasów do bramy zostawiajac o koło 1,5 metra od krawędzi jezdni dla pieszych. A dzisiaj przybył do mnie przedstawiciel z urzędu gminy i zagroził ze jak taśmy nie usune to wezwie policję. Jak się domyślacie przyjechała policja. Nie robili większych problemów i po zapewnieniu ich ze usune taśmę jeszcze dzisiaj nie podjęli żadnych czynności mandatowych, jednocześnie poinformowałem ich o sytuacji i ze już od poniedziałku zacznę ich wzywać by interweniowali. Wcześniej nie chciałem nikomu robić problemów, prosiłem grzecznie by pojazdów nie stawiać, taśma nic nie dała, wiec pozostaje policja i tu moje pytanie co grozi osobom parkującym, czy mogą parkować w tym o to miejscu ? Załączam również zrzut z google
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9165.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	7.4 KB
ID:	513

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    15.05.2018
    Mieszka w
    Poznań
    Postów
    47


    na pewno samemu żadnej samowolki nie możesz uprawiać. Wzywaj policję i tyle. W zależności od oznakowania i charakteru miejsca może być np mandat za parkowanie na trawniku/niszczenie zieleni.

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    31.07.2018
    Postów
    10


    .... można by u zyć zdrowego rozsądku ...

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Tagi dla tego tematu

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •