Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    03.04.2018
    Postów
    1

    Skręt w lewo a zajęcie właściwego pasa - dyskusja nad kontrowersyjnym filmem na yt



    Witam,

    Trafiłem tu pod wpływem chęci wyjaśnienia różnicy zdań z innym użytkownikiem serwisu youtube, po tym jak skomentowałem nagrany przez niego film na drodze. Do rzeczy, oto film: https://www.youtube.com/watch?v=f6fWyQCqeTw

    W skrócie, mamy na oko drogę podporzadkowaną, 2 pasy ruchu, 1 do skrętu w lewu, domyślam się że ruch sterowany światłami. Autor filmu chce skrecić w lewo, po czym w prawo na widoczną stację, skręcając z lewego pasa nie zajmuje lewego, tylko przecina 2 pozostałe od razu jadąc na stację, zajeżdzając drogę kobiecie. W komentarzu pod filmem dokładnie wyjaśniłem jak to wg. mnie powinno wyglądac, a autor jak wg. niego. Kto ma rację?

  2. #2
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    23.02.2017
    Postów
    44


    Link do miejsca w Google Street view lub zdjęcia okolicy. Z takiego filmu ciężko wnioskować jaka jest tam organizacja ruchu.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    13.04.2018
    Postów
    1


    W momencie nagrywania filmu, organizacja ruchu zezwalała na skręt w lewo jedynie z jednego pasa.
    Steeet View
    Screen:

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    15.05.2018
    Mieszka w
    Poznań
    Postów
    47


    Z tego co widzę, to jest tylko 1 pas zgodnie z postem powyżej do skrętu w lewo, czyli masz prawo zająć dowolny pas po skręcie (ruch prawostronny teoretycznie mówi że prawy pas trzeba zająć). Nie ma nigdzie przepisu mówiącego, że należy wjechać na pierwszy (lewy pas) i dopiero zmieniać aby być na prawym - kolejny "przepis" który wymyślają kierujący.
    Ciężko stwierdzić jak jechała motocyklistka, jeżeli jechała za kierującym nagrywającym czyli też skręcała w lewo z Toruńskiej to nie miała prawa wyprzedzać go w tej sytuacji z jego prawej strony i to byłby Jej błąd. Chyba, że jechała alejami Marcina Kromera czyli była na głównej - wtedy to Ona miała pierwszeństwo, a kierujący zrobił klasyczne wymuszenie.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •