Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    07.04.2018
    Postów
    1

    Wyprzedzanie na przerywanej a nagranie?



    Witam mam takowe pytanie, dzisiaj możliwe że troche przesadziłem z wyprzedzaniem a dokładnie wyprzedziłem samochód który jechał wolno z naprzeciwka jechał autobus, spokojnie zmieściłem się tylko autobus mignał światłami, po zaparkowaniu osoba którą wyprzedziła przekazała mi że przekaże nagranie do jakiś tam służb czy coś. Czy takie nagranie jest jakimś dowodem? Oczywiście wyprzedzanie na przerywanej(nie było zakazu wyprzedzania). Co do prędkości to była w granicach normy

    P.S jeśli zły dział prosiłbym administracje o przeniesienie do poprawnego
    Ostatnio edytowane przez Leny ; 07-04-2018 o 17:57

  2. #2
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    23.02.2017
    Postów
    44


    Tak można wysłać filmy np z rejestratorów na stop agresji drogowej. Prędkość jest raczej nie możliwa do weryfikacji ale jawne wykroczenia jak ciągłą, czerwone światło, zmuszanie innych kierowców do uciekania na pobocze podczas wyprzedzania już tak.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    15.05.2018
    Mieszka w
    Poznań
    Postów
    47


    Czyli wszystko zależy od sytuacji, odległości, oznakowania. Jeżeli jesteś pewien, że wszystko zrobiłeś zgodnie z przepisami, kierowcy nie musieli gwałtownie hamować aby nie doszło do kolizji/wypadku to nie powinno nic się stać. Ale jeżeli byłeś już na tyle blisko autobusu, że kierowca zaczął zjeżdżać na pobocze, mrugnął światłami i może jeszcze zaczął hamować to może się to skończyć mandatem mimo braku zakazu wyprzedzania, np ze względu na stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.
    Ostatnio edytowane przez adam_tomasz ; 15-05-2018 o 10:46

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •