Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    15.05.2018
    Postów
    1

    Czy czerwone światło w tej sytuacji obowiązuje?



    Czy wyjeżdżając z drogi po prawej stronie obowiązuje mnie czerwone światło? Znajduję się za linią zatrzymania i jak nie ma pieszych to mogę jechać dalej?

    Link do google maps:
    https://www.google.com/maps/@54.3851...7i13312!8i6656

  2. #2
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    15.05.2018
    Mieszka w
    Poznań
    Postów
    45


    Oczywiście, że skręcając w prawą stronę z tej drogi sygnalizacja świetlna Cię obowiązuje. Nie ma znaczenia, że skrzyżowanie jest między linią zatrzymania a sygnalizatorem.
    Jak jest czerwone musisz się zatrzymać i nie wolno Ci dalej kontynuować jazdy dopóki nie zapali się zielone.
    Ostatnio edytowane przez adam_tomasz ; 15-05-2018 o 20:06
    Instruktor nauki jazdy A,B - Poznań
    http://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    10.06.2018
    Postów
    3


    Jednak miałbym wątplwiości.
    Art 95 rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych mówi, że:

    § 95. 1. Sygnały świetlne nadawane przez sygnalizator S-1 oznaczają:

    sygnał zielony — zezwolenie na wjazd za sygnalizator,
    sygnał żółty — zakaz wjazdu za sygnalizator, chyba że w chwili zapalenia tego sygnału pojazd znajduje się tak blisko sygnalizatora, że nie może być zatrzymany przed nim bez gwałtownego hamowania; sygnał ten oznacza jednocześnie, że za chwilę zapali się sygnał czerwony,
    sygnał czerwony — zakaz wjazdu za sygnalizator,

    W tym wypadku skręt w prawo odbywa się przed sygnalizatorem.

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    09.06.2018
    Postów
    7


    Jeżeli skręt jest przed sygnalizatorem np uliczka po prawej stronie 5m przed sygnalizatorem, a czerwone światlo pali się tam jedynie po to aby piesi mogli przechodzic przez jezdnię, to jak najbardziej możesz skręcać.

  5. #5
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    15.05.2018
    Mieszka w
    Poznań
    Postów
    45


    jannek, absolutnie jest zakaz. Jakim cudem chcesz przejechać jak pali się czerwone światło ?
    Zgodnie z tym co zacytował Javelin - wydawać by się mogło że to oczywiste - jak jest czerwone jest zakaz wjazdu za sygnalizator świetlny.
    Skręcając z drogi którą widzimy po prawej musisz przejechać przez sygnalizator. Czyli nie ma dyskusji. Jest on obowiązujący dla wszystkich.
    Chyba, że mylnie interpretujesz naszą sytuację i myślisz że chcemy skręcać w prawo przed sygnalizatorem (a my chcemy stamtąd wyjechać w prawo w stronę sygnalizatora.
    Ostatnio edytowane przez adam_tomasz ; 12-06-2018 o 08:36
    Instruktor nauki jazdy A,B - Poznań
    http://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy

  6. #6
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    10.06.2018
    Postów
    3


    Cytat Napisał adam_tomasz Zobacz post
    Chyba, że mylnie interpretujesz naszą sytuację i myślisz że chcemy skręcać w prawo przed sygnalizatorem (a my chcemy stamtąd wyjechać w prawo w stronę sygnalizatora.
    Ja tak właśnie pomyślałem Oczywiście WYJEŻDŻAJĄC z tej ulicy trzeba się zatrzymać przed sygnalizatorem

  7. #7
    Banned
    Dołączył
    09.06.2018
    Postów
    7


    Cytat Napisał adam_tomasz Zobacz post
    jannek, absolutnie jest zakaz. Jakim cudem chcesz przejechać jak pali się czerwone światło ?
    Zgodnie z tym co zacytował Javelin - wydawać by się mogło że to oczywiste - jak jest czerwone jest zakaz wjazdu za sygnalizator świetlny.
    Skręcając z drogi którą widzimy po prawej musisz przejechać przez sygnalizator. Czyli nie ma dyskusji. Jest on obowiązujący dla wszystkich.
    Chyba, że mylnie interpretujesz naszą sytuację i myślisz że chcemy skręcać w prawo przed sygnalizatorem (a my chcemy stamtąd wyjechać w prawo w stronę sygnalizatora.
    Tak własnie to zrozumiałem że zakręt jest zaraz przed sygnalizatorem, ja mam takie skrzyżowanie koło domu, i często się tak skręca nie przejeżdzając za sygnalizator.

  8. #8
    Banned
    Dołączył
    09.06.2018
    Postów
    7


    Cytat Napisał adam_tomasz Zobacz post
    jannek, absolutnie jest zakaz. Jakim cudem chcesz przejechać jak pali się czerwone światło ?
    Zgodnie z tym co zacytował Javelin - wydawać by się mogło że to oczywiste - jak jest czerwone jest zakaz wjazdu za sygnalizator świetlny.
    Skręcając z drogi którą widzimy po prawej musisz przejechać przez sygnalizator. Czyli nie ma dyskusji. Jest on obowiązujący dla wszystkich.
    Chyba, że mylnie interpretujesz naszą sytuację i myślisz że chcemy skręcać w prawo przed sygnalizatorem (a my chcemy stamtąd wyjechać w prawo w stronę sygnalizatora.
    Tak własnie to zrozumiałem że zakręt jest zaraz przed sygnalizatorem, ja mam takie skrzyżowanie koło domu, i często się tak skręca nie przejeżdzając za sygnalizator.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 7

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •