Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    12.01.2018
    Postów
    2

    Szczecin, Powstańców/Starkiewicza kto ma pierwszeństwo



    Witam

    To jest jedno z tych skrzyżowań, na których często dochodzi do kolizji z powodu wymuszenia pierwszeństwa. Do tej pory sądziłem, że wiem kto powinien w poniższej sytuacji przejechać pierwszy, jednak po dłuższym studiowaniu interneta zgłupiałem, dlatego proszę o waszą interpretację

    Na skrzyżowaniu stoją dwa auta A i B. B wjeżdza z podożądkowanej i ma znak STOP dodatkowo. Natomiast A stoi i chce skręcić w lewo (albo raczej zawraca). Kto tu ma pierwszeństwo?

    PS: Znalazłem w necie takie nagranie (https://www.youtube.com/watch?v=dKMcyTj5Mys) jego autor pewnie uważa, że B.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cross.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	20.9 KB
ID:	514

  2. #2
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    31.03.2018
    Mieszka w
    Police
    Postów
    19


    Myślę że auto ma rację. Chyba B

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    15.05.2018
    Mieszka w
    Poznań
    Postów
    47


    Pojazd A będąc na drodze głównej (z pierwszeństwem) wykonuje na skrzyżowaniu manewr zawracania. Pojazd B będąc na drodze podporządkowanej (ma stop) musi ustąpić pierwszeństwa wszystkim pojazdom poruszającym się po drodze głównej, niezależnie jaki manewr wykonują. To jest JEDNO skrzyżowanie a nie 2 osobne. Czyli najpierw zawraca pojazd A a potem dopiero skręca pojazd B.

    Żeby było inaczej, pojazd A powinien mieć w tym miejscu (na środku gdzie oczekiwał taksiarz) znak ustąp pierwszeństwa albo stop, ewentualnie pojazd B nie powinien mieć żadnego znaku i wówczas wszyscy stosują zasadę prawej strony.

    Ciekawostką jest fakt, że na drodze dwujezdniowej (Powstańców) nie widzę znaków mówiących o pierwszeństwie przejazdu (czyli że jesteśmy na drodze głównej), ale wynika to z zastosowania znaku STOP na Starkiewicza.

    Kiepsko oznakowane skrzyżowanie mogące wprowadzać w błąd.
    Ostatnio edytowane przez adam_tomasz ; 15-05-2018 o 14:33

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Tagi dla tego tematu

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •