Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    26.09.2018
    Postów
    2

    Kto ma pierwszeństwo



    https://www.youtube.com/watch?v=ojOm...ature=youtu.be

    Skręcając w lewo z głównej w podwórko ustępujemy pierwszeństwa oczywiście tym z naprzeciwka, ale jest jeszcze droga podporządkowana (również z naprzeciwka) która przecina się z wjazdem na podwórko. Na filmie akurat puścili mnie, ale często zdarza mi się sytuacja gdzie ja czekam tak jak teraz do skrętu w lewo i z naprzeciwka na podporządkowanej też już ktoś czeka żeby wjechać na główną i jak tylko jest trochę większy odstęp pomiędzy jadącymi z naprzeciwka (główna) to zarówna ja, jak i pojazd na podporządkowanej startujemy, z tym że on pół sekundy wcześniej, bo oczywiście pojazd na głównej najpierw mija jego a za parę metrów dopiero mnie i następuje spotkanko.

    Jak Wy to widzicie?

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    15.05.2018
    Mieszka w
    Poznań
    Postów
    47


    hm... ciekawa sytuacja i raczej nie odpowiem Ci jednoznacznie.
    Wg mnie Twój skręt następuje przed skrzyżowaniem na którym masz pierwszeństwo (wjazd do posesji z definicji nie jest skrzyżowaniem i nie należy do niego), czyli jeżeli gość wyjedzie z tamtej drogi po lewej (parę metrów dalej niż Twój wjazd) to teoretycznie jest już na drodze głównej i jedzie z naprzeciwka czyli powinieneś mu ustąpić pierwszeństwa.

    Ale jakbyś zawracał na tamtym skrzyżowaniu i potem skręcał w prawo do posesji to masz pierwszeństwo przed pojazdami z podporządkowanej i tylko ustępujesz jadącym z naprzeciwka główną

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    26.09.2018
    Postów
    2


    Zgadza się, skręt na posesję jest tuż przed skrzyżowaniem, ale czy pojazd na podporządkowanej nie powinien ustąpić pierwszeństwa również jadącym z naprzeciwka (czyli mi)? Druga sprawa, to w momencie ewentualnej kolizji samochód z podporządkowanej znajdowałby się tylko połową samochodu na głównej - czy to już oznacza że jest na głównej?

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •