Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: kto winny?

  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    08.05.2019
    Postów
    1

    kto winny?



    Dzień dobry,
    piszę w sprawie nietypowej sytuacji. Na drodze wewnętrznej (obszar za szlabanem) na którym umieszczony jest znak D-40 (strefa zamieszkania) wyjeżdżając z parkingu podziemnego (droga łączy wyjazd z parkingu do szlabanu) moja żona napotkała na drodze grupę osób, która blokowała (nieświadomie) przejazd samochodu. Grupa ta stała i dyskutowała. Moja żona zatrzymała się i użyła klakson. Osoby które blokowały przejazd odsunęły się. Moja żona od razu po ich odsunięciu ruszyła, bo miała wolną drogę. Okazało się że obok jednej z osób leżała torba z laptopem, którą moja żona przejechała niszcząc laptopa. Właściciel laptopa twierdzi że schylał się po niego ale żona szybko ruszyła i nie zdążył go podnieść i że to jest jej wina. Koszt laptopa może nie być mały (3000 zł). Moja żona pod naciskiem zgromadzonych napisała oświadczenie że to jej wina, z nadzieją że koszty pokryje OC.

    W związku z tym mam pytania:
    1. Czy uważają Państwo że to wina mojej żony? Ja uważam że nie, moja żona nie mogła spodziewać się że tam coś leży, nie widziała tego, osoby które się odsunęły zrobiły miejsce aby mogła przejechać i to zrobiła.
    2. Czy w takim miejscu gdzie poruszają się samochody w ogóle może coś leżeć? czy jest to obszar na którym może znajdować się jakaś rzecz pozostawiona przez kogoś?
    3. Czy uważają Państwo że OC pokryje koszty laptopa?
    4. Czy przy tak małej szkodzie (zapewne z 2000 zł), moja żona może utracić jakieś zniżki?

    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    23.02.2017
    Postów
    44


    I jak tam się przytoczyła sprawa?

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •