Witam. Mistrzem Gimp'a nie jestem, ale dałem z siebie wszystko. Myślę, że widać o co chodzi.
Taka sytuacja. Pierwszeństwo. Sprawa niby banalna, ale szczerze - nie do końca mam pewność.
Najpierw skrzyżowanie w strefie zamieszkania. Pojazd nr 1 porusza się tą strefą (już jej nie zaznaczałem, ale znak D-40 jest daleko za nim). I o ile kolejność 1. potem 2. jest jasna, to kto jedzie jako trzeci? 4. ze względu na to, że pojazd nr 3 wyjeżdża ze Strefy Ruchu oznaczonej dodatkowo znakiem D-40 (czyli w myśl przepisów się włącza do ruchu, ale swoją drogą nie wiem po co to dodatkowe oznaczenie w postaci znaku D-40, skoro droga znajduje się już za znakiem D-40, czyli jest częścią strefy), czy 3., ponieważ pojazd również jest w strefie zamieszkania i obowiązuje reguła prawej ręki?

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04a.1200.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	75.7 KB
ID:	551

Sytuacja z rowerem i znak C-13A (koniec drogi rowerowej). Droga rowerowa biegnie równolegle z jezdnią i przy znaku C-13A łączy się z jezdnią. Dodatkowo jest to strefa ograniczonej prędkości do 30km/h (znak B-43). Pierwszeństwo ma pojazd (1), który się jezdnią porusza, czy rower (2), który zjeżdża z drogi rowerowej na ulicę? Znajomi twierdzą, że samochód, ponieważ rower włącza się do ruchu i ma dodatkowo oznaczony koniec drogi rowerowej. Ja w sumie mam wątpliwości, ponieważ znajduje się z prawej strony i zasadniczo porusza się drogą rowerową, na której w myśl przepisów obowiązują takie same zasady jak na drodze użytkowanej przez samochody.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rower1.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	21.0 KB
ID:	552