Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    13.01.2020
    Postów
    1

    Dziwne rondo w Częstochowie (Rondo Mickiewicza)



    Witam wszystkich, mam problem z pewnym rondem w Częstochowie. Chodzi o Rondo Mickiewicza i o sygnalizowanie zamiaru zjazdu z tego konkretnego ronda. Mam wyjeżdżone kilkanaście godzin i ostatnio dostałem polecenie od instruktora gdy zbliżałem się do ronda, aby skręcić na nim w lewo (na zdjęciu jest zaznaczona trasa jaką jechałem). Wjeżdżam, jadę po rondzie i zbliżam się do tego zjazdu, włączam odruchowo kierunkowskaz (no bo przecież zawsze przy zjeździe z ronda włącza się kierunkowskaz) i dostaje opiernicz od instruktora, że "co ja robię, przecież jadę prosto, a nie w prawo". W tamtym momencie nie ogarnąłem, o co mu chodziło, przecież to jest normalne rondo (swoją drogą ten instruktor ma nie do końca po kolei pod kopułą, chyba od dłuższego czasu nie zaglądał do kodeksu i mówi czasami nieprawdę, wiec nie do końca mu ufam w każdej kwestii). Po powrocie do domu z ciekawości odpaliłem sobie google maps i sprawdzam to rondo. No i wychodzi, że faktycznie ono jest trochę specyficzne i mam teraz mętlik w głowie. Jak w końcu sygnalizować zjazd z tego ronda?
    Czekam na wasze opinie, pozdrawiam.
    Zdjęcie: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rondomicka.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	21.9 KB
ID:	554
    Link do google maps: https://www.google.com/maps/@50.8010.../data=!3m1!1e3
    Ostatnio edytowane przez kraolol ; 13-01-2020 o 21:54

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •