Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie kursu reedukacyjnego za przekroczenie punktów.
Po długiej batalii (3 lata) przegrałem sprawę w sądzie ( to juz nie istotne) i zostały mi zliczone wszystkie punkty karne z tego okresu (bo mając sprawę w sądzie, one się nie kasują tylko są zamrożone) i niestety przekroczyłem 24 punkty.

Dostałem papiery ze starostwa, że muszę oddać plastik, i skierowanie na badanie psychologiczne( które juz dostarczyłem) oraz skierowanie na egzamin sprawdzający kwalifikacje.

Moje pytanie brzmi;
1. Dlaczego skierowanie na egzamin, a nie na kurs reedukacyjny ?

Po 4 czerwca 2018r, kierowca kierowany jest na płatny kurs reedukacyjny w WORD, oraz badania psychologiczne, w celu sprawdzenia predyspozycji do kierowania pojazdem.
Po odbyciu szkolenia i przejsciu badań psychologicznych konto kierowcy jest zerowane, jeśli w odpowiednim terminie dostarczy staroście odpowiednie dokumenty. Można powiedzieć, że kierowca dostaje szansę do dalszego kierowania pojazdami silnikowymi, jednakże przez 5 lat pozostaje on pod szczególnym nadrozem. Polega to na tym, że jeśli w okresie 5 lat, od momentu wydania skierowania na kurs reedukacyjny, kierowca ponownie przekroczy 24 punkty, to starosta wyda decyję o cofnięciu uprawnień, co wiąże się z ponownym odbyciem kursu na prawo jazdy

Dlaczego od razu mam iść na egzamin, a nie na ten kurs reedukacyjny ?

pozdrawiam