Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    29.12.2020
    Postów
    1

    Kto ma pierwszeństwo, przesunięte drogi



    Witam serdecznie.
    Chciałbym rozwiać swoje wątpliwości co do pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowanie które jest w mojej okolicy.

    Link do streetview ponieważ nie widzę opcji dodania zdjęcia: 22 Wałowa
    https://maps.app.goo.gl/igqC1CsvDSRMLBc99

    Jadę drogą główną, w kierunku w którym widać na Street View. Po lewej stronie znajduje się droga jednokierunkowa, zakaz 3.5t, tam chcę skręcić. Udzielam pierwszeństwa pojazdom z przeciwnego kierunku, to oczywiste.
    Co jednak z pojazdami z prawej strony które wjeżdżają mi na przeciw z drogi podporządkowanej i okazuje się że zamiast przepuścić jeden czy dwa samochody, muszę przepuścić dziesięć.

    Jestem świeżo po kursie CE i miałem przyjemność uczyć się pod okiem byłego egzaminatora z kilkunastoletnim stażem na wszystkie kategorie.
    Pokazałem Panu instruktorowi skrzyżowanie i stwierdził że to bardzo proste. "Jeżeli znak " droga z pierwszeństwem " ten który ja widzę jest przed drogą w którą chcę skręcić, oznacza to że mamy jedno skrzyżowaniem, z przesunięciem dróg."

    Według tego Pana ustępuję pierwszeństwa TYLKO pojazdom z przeciwka i mam pierwszeństwo przed pojazdami które z mojej prawej strony wjechały już na drogę z pierwszeństwem, gdyż " samo w jechanie na skrzyżowanie nie nadaje pojazdom na nim się znajdującym żadnych dodatkowych praw, skoro wjeżdżają na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej, mają obowiązek ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu którzy to pierwszeństwo posiadają. Pierwszeństwo nabywają jeśli opuszczą skrzyżowanie i podążają nadal drogą z pierwszeństwem. "

    Czy mógłbym prosić o inne opinie na temat tego skrzyżowania? Serdecznie dziękuję. Pozdrawiam

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Cytat Napisał Skalniak91 Zobacz post
    nie widzę opcji dodania zdjęcia
    Nad oknem dialogowym masz ikonki - trzecia od prawej "dodaj obraz"..
    Cytat Napisał Skalniak91 Zobacz post
    Po lewej stronie znajduje się droga jednokierunkowa, zakaz 3.5t
    Ta droga jest dwukierunkowa przecież..
    Taki chaos jest w twoim poscie, że nie wiadomo co odpowiedzieć.
    Wg mnie instruktor nie ma racji - to dwa skrzyżowania są.
    Zrzut zrób tego skrzyzowania i zaznacz kto gdzie jedzie..

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •