Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    19.02.2008
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    39


    Faktycznie moja odpowiedź nie jest zbyt pełna, natomiast jestem przekonany co do tego, że tor jazdy zaznaczony na czerwono jest nieprawidłowy. Analogiczną sytuację przerabiałem podczas zajęć praktycznych z egzaminatorem WORDu i stąd moja opinia.

    Cman to porównanie z manewrem omijania nie do końca odpowiada powyższej sytuacji. Manewr zawracania powinien być wykonany w taki sposób, aby tor naszej jazdy nie nakładał się z torem jazdy pojazdów jadących w przeciwnym kierunku.
    Wiem, że odpowiedź jest lakoniczna, postaram się jeszcze rozwiązać powyższy temat w pełni i porozumieć się z egzaminatorami WORDu.
    Przyznaję szczerze, że nie zawsze stosuje się do tego przepisu. Jednak najczęściej jest tak, że pas rozdzielający jezdnię kończy się wcześniej i wtedy można zawracać bezpośrednio przy nim.

  2. #12
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    27.01.2008
    Mieszka w
    Małopolska
    Postów
    22


    moim zdaniem tor jazdy zaznaczony na czerwono jest jak najbardziej prawidłowy,
    a jazda pod prąd nie jest tu uzasadnieniem,że jest on błędem
    Piotrek

  3. #13
    Od dawna na forum
    Dołączył
    05.04.2008
    Postów
    115


    Moim zdaniem prawidlowy jest tor czerwony. Wjezdzajac na srodek skrzyzowania uniemozliwiamy skret w lewo innym uzytkownikom (jadacym z przeciwka).

    Argument o jezdzie "pod prad " jakos do mnie nie trafia. Czy nie mozemy wyprzedzac "bo przez krotki czas jedziemy pod prad"? Mozna argumentowac , ze nie mozna zajmowac wiecej niz jednego pasa ruchu, ze nie mozna jezdzic poprzecznie po pasie ruchu, ale chyba do nikogo takie argumenty nie przemawiaja.

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    21.02.2008
    Mieszka w
    Z pomorza
    Postów
    58


    Jestem ,,nowym" ale wg. mnie racje ma slawk tor-kierunek jazdy na czerwono na skrzyzowaniu to Ad 1 jazda pod prąd Ad 2 uniemozliwia wjazd na skrzyżowanie pojazdowi D . Prawidlowe zawracanie czerwona lina jest wtedy gdy zawracanie występuje gdy pojady B i D sa włączajacającymi się do ruchu ( obiekt przydrożny , stacja paliw itp)Z tego co mi wiadomo starzy instruktorzy nauczają tak jak czerowona linia a młodzi czarna. W wielu WORD za wykonanie manewru wg,czerwonej lini oblewaja.
    instruktor

  5. #15
    Od dawna na forum
    Dołączył
    07.12.2006
    Postów
    125


    kolego Doswiadczony jezeli dobrze czytales watek to tu chodzi o skrzyzowanie z sygnalizacja gdzie pojazd D i B maja czerwone tak wiec nie rozumiem co stoi na przeszkodzie wykonania manewru zawracania w ten sposob i mowicie jakies bzdury o jezdzie pod prad

  6. #16
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    19.02.2008
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    39


    Ni i strzeliłem gafę...
    Przyznaję, że nie przeczytałem dokładnie tematu, tylko spojrzałem na rysunek i nie sugerowałem się sygnalizacją świetlną. Jeżeli w takim razie występuje sygnalizacja świetlna, uważam, że bardziej preferowany jest czerwony tor jazdy.
    Natomiast przy braku sygnalizacji zostaję przy czarnym torze jazdy.

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    21.02.2008
    Mieszka w
    Z pomorza
    Postów
    58


    To samo . Zasugerowalem się TYLKO rysunkiem na którym nie ma sygnalizacji .W zwiazku z tym Bez komentarza
    instruktor

  8. #18
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    16.04.2008
    Mieszka w
    Toruń
    Postów
    6


    Hola, hola. Ze skrzyżowaniem ze światłami wszystko jest jasne rozumiem, dogadaliście się. No ale co jeśli nie ma świateł? Niejednokrotnie widziałem podobny manewr (jak pokazuje czerwona strzałka) wykonywany przez samochód egzaminacyjny i wszystko było ok. Na mniejszym skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej.

  9. #19
    Od dawna na forum
    Dołączył
    07.12.2006
    Postów
    125


    jezeli wykonasz ten manewr na drodze z pierwszenstwem to nie widze przeciwskazan do takiego ustawienia sie ale jezeli bedziesz go wykonywal z drogi podporzadkowanej to zalecalbym ten drugi sposob czyli ustawic sie do srodka po uprzednim przepuszczeniu pojazdow ktore sa na drodze z pierwszenstwem a nastepnie tych jadacych z przeciwka i dopiero my zawracamy

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •