Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Taryfikator

  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    21.04.2008
    Postów
    2

    Taryfikator



    Witam mam pytanie co do taryfikatora , gdyz zauwazylem w nim jedna interesujaca mnie rzecz.
    Chodzi o to ze mam prawo jazdy okresowo na 5 lat ze wzgledu na wzrok i termin wygasl pare dni temu z tego co widze w taryfikatorze jest zapis jedynie o "jezdzie bez uprawnienien" az - 500 zl kary lub "nieposiadanie dokumentu" - jedynie 50 zl i zastanawiam sie czy prowadzac pojazd w ten sposob zostane ukarany jak osoba nie posiadajaca uprawnien czy jesli powiem ze zapomnialem to tylko 50 zl z tym ze sprawidzic i tak moga ze mam niewazny dokument bo nie zauwazylem w taryfikatorze zapisu "niewazny dokument" z czego wnioskuje ze gdy konczy sie termin bede traktowany jako osoba "bez uprawnien" i to jest glupie wedlug mnie

  2. #2
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.07.2007
    Postów
    48


    Ale co jest głupie?
    Wydano Ci warunkowo uprawnienie na okres 5 lat ze względów zdrowotnych. Po upływie tego terminu jeździsz bez uprawnień. Nie ma nad czym tu rozmyślać. W razie kontroli wszystko w systemie będzie oznaczone. Jak zdenerwujesz policjanta kłamiąc, że uprawnienia masz, tylko zapomniałeś dokumentu, to zamiast mandatu zrobi Ci wniosek do sądu.

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    21.04.2008
    Postów
    2

    hmm



    Glupie w takim sensie ze jesli zatrzyma mnie patrol taki czy inny i potraktuje mnie jak pierwsza lepsza osobe co nigdy w zyciu nie kierowala niczym i jadac zatrzymal ja patrol policji i ukarany tak jakbym w zyciu nie posiadal tego prawa jazdy jest bez watpienia glupie bo wzgledy zdrowotne nie pozbawiaja mnie po 5 latach umiejetnosci prowadzenia pojazdu i zdanego egzaminu i druga watpliwosc jest taka ze w kodeksie jest zapis "w razie uplywu waznosci prawa jazdy policjant zatrzyma je za pokwitowaniem" wiec jest to interesujace czy bylbym traktowany jak pierwszy lepszy co wsiadl i jechal nigdy nie majac prawka czy inaczej z tym ze innego zapisue w taryfikatorze nie widzialem i obawiam sie karania w najgorszy sposob tj 500 zl

  4. #4
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.07.2007
    Postów
    48


    Bez rozpisywania się i zbędnych wywodów prawnych:
    decyzja administracyjna nadająca uprawnienie wygasła wraz z oznaczonym w niej terminem ->straciłeś uprawnienia->będziesz odpowiadał za jazdę bez uprawnień (incydentalnie zdarzają się inne interpretacje dokonywane przez policjantów - niestety nieprawidłowe)

    Jeśli chodzi o zwrot "w razie uplywu waznosci prawa jazdy policjant zatrzyma je za pokwitowaniem":
    Prawo jazdy (jako dokument) jest tylko potwierdzeniem posiadanych przez Ciebie uprawnień. Skoro uprawnienia wygasły, to tym bardziej upłynął termin ważności dokumentu będącego ich potwierdzeniem.

    Ponadto warto zwróć uwagę na Rozporządzenie MI w sprawie wydawania uprawnień do kierowania pojzadami w którym datę ważności pj zrównuje z datą wygaśnięcia uprawnienia - przynajmniej w zakresie badań lekarskich

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •