Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Banned
    Dołączył
    27.11.2015
    Postów
    6

    Jazda dynamiczna



    Co sądzicie o dynamicznym poruszaniu się po mieście i poza nim? Oczywiście będąc ciągle skupionym i patrząc w lusterka co chwilę

  2. #2
    Od dawna na forum
    Dołączył
    07.12.2012
    Mieszka w
    Podlaskie
    Postów
    170


    Odnośnie zielonego... miałem kiedyś znajomą, która musiała najpierw popatrzeć na zielone, po chwili wcisnąć sprzęgło, wrzucić bieg, puścić hamulec i ruszyć. Tłumaczyłem wiele razy "przygotuj bieg wcześniej", ale cóż chyba nie każdy jest w stanie to zrozumieć.

  3. #3
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Cytat Napisał eMx Zobacz post
    Odnośnie zielonego..
    Cytat Napisał danielprze Zobacz post
    ruszanie na światłach gdy zapala się zielone światło.
    Tak, problemem jest by wszyscy ruszyli jednocześnie. Nie irytuje was, że jedziecie gdy na sygnalizatorze świeci się czerwone a stoicie na zielonym ?? Gdy jest dłuższa kolejka do światel...

  4. #4
    Od dawna na forum
    Dołączył
    07.12.2012
    Mieszka w
    Podlaskie
    Postów
    170


    Irytuje i to strasznie. Są teraz nowe "inteligentne" sygnalizacje świetlne, gdzie w godzinach szczytu przy lewoskręcie (sygnalizator S-3) zielone potrafi zapalić się chyba na 2 sekundy. Mam wrażenie, że dłużej świeci czerwone z żółtym niż zielone.

  5. #5
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Czasy świecenia sa opisane w rozporządzeniu.. Żółte po zielonym - 3s, żółte z czerwonym - 1s, zielone min. 8 s.
    Aby ludzi nauczyć jednoczesnego ruszania trzeba by długich godzin edukacji..

  6. #6
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    20.04.2016
    Postów
    4


    Na egzaminie egzaminator pozytywnie na to patrzy jak dojeżdżając do świateł wrzucasz luz zaciągasz ręczny ,a jak zapali się zielone to jedyneczka puszczasz ręczny ,tak mnie uczył instruktor i możliwe że też dzięki temu udało mi się zdać.

  7. #7
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    To jaka tu jest dynamika ?? Jaki ręczny?? Jedynke to trzeba wrzucić na żółtym.. Jakiś anemik a nie instruktor..

  8. #8
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    20.04.2016
    Postów
    4


    Hamulec postojowy-ręczny ,nie ma dynamiki ,ale myślę że to pomogło mi zdać ,choć fakt brak tu dynamiki .

  9. #9
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Twoja wypowiedź przeczy także zasadom ecodrivingu, nie jeździmy na Iuzie ani na sprzęgle, hamujemy silnikiem.. Dynamicznie się rozpedzamy do najwyższego biegu.. Przy twoim stylu jazdy i szukaniu jedynki na zielonym będziesz ostro nieraz strabiony..
    :P

  10. #10
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    17.05.2016
    Postów
    19


    w PL wiele osób ma niestety z tym problem i nie potrafią w praktyce zastosować jazdy dynamicznej

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •