Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 107
  1. #11
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Cytat Napisał pisarmen Zobacz post
    Po pierwsze, dla ścisłości, wysoki moment obrotowy w dolnym zakresie obrotów mamy nie w dieslu, tylko w turbodieslu, co wynika z obecności turbosprężarki, podobnie jak i w turbobenzynowym. W zwykłym dieslu nie różni się niczym specjalnym od zwykłego benzynowego.
    zyli zbliżonej do wolnych obrotów, turbosprężarka jeszcze nic nie pompuje,
    to albo ma ten turbodiesel ten moment albo nie
    Dla Ciebie dolny zakres obrotów jest tożsamy z obrotami zbliżonymi do wolnych obrotów? Skoro mówimy o dolnym zakresie obrotów diesla, w odniesieniu do diesla, to będą to okolice 1500 - 3000 obr./min (a w odniesieniu do benzynowego, górny zakres będzie jeszcze dalej przesunięty) - czyli dolny zakres użytecznych prędkości obrotowych, a nie wolnych obrotów. A jeżeli mówimy o obrotach zbliżonych do wolnych obrotów, to będzie to 1000, 1200, góra 1500 obr./min.
    Naprawdę nie rozumiem, w jakim celu usiłujesz wyszukiwać jakieś drobne nieścisłości, tym bardziej, że w tym przypadku w ogóle ich nie ma, wystarczy tylko uważnie czytać.


    Cytat Napisał pisarmen Zobacz post
    Po drugie, jeżeli mówimy o różnicy, która ma cokolwiek dawać, to znaczy, że mówimy o maksymalnym momencie obrotowym przy danej prędkości obrotowej, a ten uzyskujemy dopiero z gazem wciśniętym do dech
    nikt nie wymyslił takiego silnika któy ma najwyzszy moment na max obrotach
    Nie no, to już czytałem - i domyślając się, do którego fragmentu nawiązywałeś, zasugerowałem, że go nie zrozumiałeś - Ty widać, zamiast w związku z tym przeczytać go jeszcze raz uważnie, powtórzyłeś tylko to samo...

    Więc teraz jeszcze raz, uważnie:
    "(...) mówimy o maksymalnym momencie obrotowym przy danej prędkości obrotowej (...)" - czyli jeżeli z jakichś powodów mówimy przykładowo o prędkości obrotowej wynoszącej 2000 obr./min, to jest to nasza dana prędkość obrotowa, czyli jeżeli mówimy o maksymalnym momencie obrotowym przy danej prędkości obrotowej, to w tym przypadku mówimy o maksymalnym momencie obrotowym dla 2000 obr./min.
    A więc nie pisałem, ani o maksymalnym momencie obrotowym silnika (w rozumieniu jako całości czyli parametru silnika), ani o maksymalnej prędkości obrotowej (również w rozumieniu jego parametru). I znowu to samo, wystarczy tylko uważnie czytać.


    Cytat Napisał pisarmen Zobacz post
    o poloneza pytałem dlatego ponieważ w obecnych jednostach to już komputer się zajmuje wszystkim. a w polonezach było coś podobnego jak w dieslu co sterowało dawką. w dieslu odśrodkowy regulator obrotów a w polonezie podcisnieniowy lub odśrodkowy.
    w benzyniaku sterował przepustnicą a w dieslu np: listwą w pompie wtryskowej
    Tu znowu zdaje się mylisz odśrodkowy regulator obrotów z podciśnieniowym regulatorem zapłonu albo podciśnieniowym siłownikiem przepustnicy czyli odpowiednikiem silnika krokowego przepustnicy, ale nieważne, już mniejsza o to. Bardziej ciekawiło mnie, dlaczego pytasz akurat o to czym jeżdżę, tak jakby to miało wiele wspólnego... Jeżeli na przykład jeżdżę Focusem to już nie mogę mieć wiedzy na temat Poloneza albo odwrotnie? Jeśli już, to zamiast pytać: "jeździsz polonezem??" nie lepiej byłoby zapytać: "Masz na myśli Poloneza?" czy coś w tym stylu?

    Wiesz co, nie chcę być niemiły, ale abstrahując już zupełnie od merytorycznej strony naszych wypowiedzi, to dziwię się, jak można źle zrozumieć tyle rzeczy z jednej względnie krótkiej wypowiedzi - może naprawdę bardziej skupiaj się na tym co czytasz.

  2. #12
    Od dawna na forum
    Dołączył
    19.09.2011
    Postów
    469


    dla mnie to już jest koniec tematu bo nie zamierzam dalej tego ciągnąć
    na przyszłość to pisz jaśniej i nie przecz sobie

  3. #13
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Cytat Napisał pisarmen Zobacz post
    dla mnie to już jest koniec tematu bo nie zamierzam dalej tego ciągnąć
    No ja myślę. Ale lepiej było w ogóle nie zaczynać.


    Cytat Napisał pisarmen Zobacz post
    na przyszłość to pisz jaśniej i nie przecz sobie
    Pisałem wystarczająco jasno i nie przeczyłem sobie, a po moich dalszych wyjaśnieniach powinieneś już ten fakt zauważyć. Nie jest żadną moją winą to, że miałeś (masz?) takie problemy ze zrozumieniem tego.

  4. #14
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Cytat Napisał kbkbpol Zobacz post
    Wiadomo oszczędniejszym silnikiem jest silnik diesla mniejsze spalanie co jest spowodowane niższymi obrotami (...)
    Przede wszystkim (w przeważającej części) spowodowane jest sprawniejszym, z fizycznego punktu widzenia, cyklem Diesla.

  5. #15
    Od dawna na forum
    Dołączył
    19.09.2011
    Postów
    469


    no i wyższą kalorycznością

  6. #16
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    04.01.2012
    Mieszka w
    Grande 1.4 łosiem zaworów
    Postów
    44


    Oczywiście, że oszczędniejszy diesel na "elkę"

    Małe wyliczenie:
    grande 1.4 LPG koszt 100km w ruchu miejskim to 10,5*2,89+5,7Pb= 36zł plus częsta wymiana świec, kabli, filtrów od gazu, a wperspektywie długoterminowej wymiana pompy paliwa oraz wtrysków

    grande 1.3 diesel = 6*5,75= 34,5 zł

  7. #17
    Od dawna na forum
    Dołączył
    19.09.2011
    Postów
    469


    i w dieslu nic nie trzeba robić??
    turbina się nie psuje, wtryski nie padają?? zawór EGR działa zawsze dobrze aż do złomowania, dwumasa nigdy się nie psuje, filtr czastek stałych nigdy się nie zapycha i filtrów to to coś nie ma??
    a czemu w długiej perspektywie w benzyniaku jest wymiana pompy paliwa a w dieslu nie?? pamiętaj że w dieslu są dwie pompy.
    No i weź pod uwage wiekszość częsci jest droższa do diesla a paliwko zaczyna niebezpiecznie szybować w górę.

  8. #18
    Od dawna na forum
    Dołączył
    16.12.2009
    Postów
    362


    Zapakuj do LPG zone i corke z bagazem na urlop, okaze sie, ze dla Ciebie niema miejsca lol.

    W 210 w 290 TD z 5/98 nakrecona 340 000 km, nic poza swiecami zarowymi wiec o Twojej teori mozna by podyskutowac.

    Kwestia " nowosci ", dbania i ekspluatacji

  9. #19
    Od dawna na forum
    Dołączył
    19.09.2011
    Postów
    469


    posiadam peugeota, na wczasy jeździłem nad może jak i w góry, Karpacz, zakopane, Ustrzyki Górne, auto ma najechane 350 tys km z czego 200 na gazie i co?? wymieniłem tylko to co trzeba, filtry świece i przewody, co 50 tys przewody i świece, filtry tak jak nalezy, natomiast filtr gazu tylko raz, kosztował 5 zł.
    co do diesla to daj go kursantom a już nie będzie tak kolorowo, raz że ciągła jazda po mieście nie służy nowoczesnym dieslom. z racji filtra czastek stałych, sprzęgła dwumasowego oraz turbiny, nie będę wchodził w szczegóły ale kazdy kto sie zna na mechanice i zasadzie działania filtra czastek stałych i turbiny wie o czym mówie. natomiast tych co się nie znaja zapraszam
    www.google.pl

  10. #20
    Od dawna na forum
    Dołączył
    16.12.2009
    Postów
    362

    Smile



    Cytat Napisał pisarmen Zobacz post
    posiadam peugeota,
    No moze nie wstyd, ale powodu do zachwytu malo lol.

    Cytat Napisał pisarmen Zobacz post
    na wczasy jeździłem nad może jak i w góry, Karpacz, zakopane, Ustrzyki Górne, auto ma najechane 350 tys km z czego 200 na gazie i co??
    I nic, pytanie tylko czy jezdziles sam czy z rodzina i przyczepa bo pol bagaznka zajluje butla z gazem lol.

    Cytat Napisał pisarmen Zobacz post
    co do diesla to daj go kursantom a już nie będzie tak kolorowo,
    Od 6 ciu lat szkole diesel'em a moi kursanci sobie chwala, wiec jak to jest ? T%o, ze kursant nie potrafi to napewno nie jest wina diesel'a. Moja corka pierwsza lekcje miala na diesel'udroga na LPG i tez wolala diesel'a

    Cytat Napisał pisarmen Zobacz post
    raz że ciągła jazda po mieście nie służy nowoczesnym dieslom. z racji filtra czastek stałych, sprzęgła dwumasowego oraz turbiny, nie będę wchodził w szczegóły ale kazdy kto sie zna na mechanice i zasadzie działania filtra czastek stałych i turbiny wie o czym mówie.
    Do tej pory nie mialem sprzegla dwumasowego wiec na razie sie nie wypowiem, kumpel nakrecil swoim ponad 250 tys i dalej sprzeglo trzyma, nie pozwala kursantom ruszac z gazem tylko na samym sprzegle bez gazu ( oczywiscie diesel ).

    Zywotnosc diesel'a z filtrem czastek s. Mozesz przedluzyc przeganiajac go od czasu do czasu autostrada. Volvo daje np. Na swoj filtr 120 000 km przebiegu. Coz czesci sa poto aby sie zuzywaly, w koncu za darmo nie szkolisz, ja zreszta tez nie.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •