Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
-
12-11-2010, 09:48 #11Nowy użytkownik
- Dołączył
- 05.10.2010
- Postów
- 13
moim zdaniem A i B poniewaz robiac kurs na kat A i B okreslona w ust. 1pkt1lit. liczba godzin zajec teoretycznych ulegnie zmniejszeniu o 10 godz.
a w zakresie kategori A i B prawa jazdy liczba godz zajec praktycznych ulega zmniejszeniu o 10 JEZELI OSOBA POSIADA PRAWO JAZDY ODPOWIEDNIO KATEGORI A1 LUB B1
CZYLI TEORIA ZMNIEJSZY SIE O 10GODZ WYNIESIE 50GODZ A PRAKTYKA SIE NIE ZMNIEJSZY 20GODZ JEST NA KAT A I 30GODZ NA KAT B WYNIESIE 50 WIEC ODPOWIEDZ A I B!! NIE WIEM MOZE ZLE TO ROZUMUJE TAKIE JEST MOJE ZDANIE!
-
12-11-2010, 11:40 #12Od dawna na forum
- Dołączył
- 09.03.2010
- Postów
- 268
W pytaniu nigdzie nie pisze że osoba posiada kategorię A1 i B1 tylko że rozpoczyna kurs z kategorii A i B a to różnica.
Musisz zajrzeć sobie do planu nauczania:
1) liczba godzin dla zajęć teoretycznych nie może bć
mniejsza niż:
a) 30 godzin w zakresie kategorii A, A1, B, B1, T
prawa jazdy lub pozwolenia — w tym co najmniej
4 godziny szkolenia teoretycznego i ćwiczeń
w zakresie udzielania pierwszej pomocy
ofiarom wypadków drogowych,
b) 20 godzin w zakresie kategorii C, C+E, D, D+E,
C1, C1+E, D1, D1+E, B+E;
2) liczba godzin dla zajęć praktycznych nie może być
mniejsza niż:
a) 15 — przy kategorii B+E,
b) 20 — przy kategorii A, A1, C1, C1+E, D1+E, T,
c) 25 — przy kategorii C+E lub D+E,
d) 30 — przy kategorii B, B1, C, D1 lub pozwoleniu
z zastrzeżeniem pkt 4,
e) 60 — przy kategorii D;
3) wymogi, o których mowa w pkt 1, nie dotyczą osób
ubiegajàcych się o prawo jazdy kategorii A, B,
C lub D, jeżeli posiadajà prawo jazdy odpowiednio
kategorii A1, B1, C1 lub D1 albo zaświadczenie
o uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu państwowego
w zakresie prawa jazdy odpowiednio
kategorii A1, B1, C1 lub D1.
4) dla szkolenia w zakresie kategorii C prawa jazdy
prowadzonego przez jednostki wojskowe dla ˝oΠ-
nierzy służby zasadniczej liczba godzin zajęć praktycznych wynosi 20 godzin.
2. W przypadku gdy osoba rozpoczyna szkolenie:
1) jednocześnie w zakresie więcej niż jednej kategorii prawa jazdy, to:
a) określona w ust. 1 pkt 1 lit. a liczba godzin zajęć teoretycznych ulega zmniejszeniu o 10 dla każ-
dej określonej w tym punkcie kategorii.
To o czym Ty napisałaś to punkt 3, natomiast doczytaj na końcu to co na czerwono. To jest ten fragment, którego dotyczy pytanie.
-
12-11-2010, 15:11 #13Od dawna na forum
- Dołączył
- 02.12.2008
- Mieszka w
- będzin
- Postów
- 169
-
12-11-2010, 16:00 #14Nowy użytkownik
- Dołączył
- 05.10.2010
- Postów
- 13
. W przypadku gdy osoba rozpoczyna szkolenie:
1) jednocześnie w zakresie więcej niż jednej kategorii prawa jazdy, to:
a) określona w ust. 1 pkt 1 lit. a liczba godzin zajęć teoretycznych ulega zmniejszeniu o 10 dla każ-
dej określonej w tym punkcie kategorii. NO WIEC JUZ SAMO TO MOWI ZE ZAJECIA TEORETYCZNE SIE ZMNIEJSZA O 10GODZ CZYLI WYNIOSA 50
1) liczba godzin dla zajęć teoretycznych nie może bć
mniejsza niż:
a) 30 godzin w zakresie kategorii A, A1, B, B1, T
-
12-11-2010, 16:12 #15Nowy użytkownik
- Dołączył
- 05.10.2010
- Postów
- 13
-
12-11-2010, 16:32 #16Od dawna na forum
- Dołączył
- 09.03.2010
- Postów
- 268
Anulko droga...
skoro pisze:
W przypadku gdy osoba rozpoczyna szkolenie:
1) jednocześnie w zakresie więcej niż jednej kategorii prawa jazdy, to:
a) określona w ust. 1 pkt 1 lit. a liczba godzin zajęć teoretycznych ulega zmniejszeniu o 10 dla każdej określonej w tym punkcie kategorii
czyli kat.B 30godz. i kat.A 30 to jest razem 60 godzin. Skor pisze DLA KAŻDEJ ulega zminejszeniu to dla kat.B 30-10=20 i dla kat.A 30-10=20 to sume daje nam 40. Mam nadzieję że teraz zrozumiesz.
Michal34 jestes pewien?
-
12-11-2010, 17:19 #17Nowy użytkownik
- Dołączył
- 05.10.2010
- Postów
- 13
-
12-11-2010, 17:21 #18Nowy użytkownik
- Dołączył
- 05.10.2010
- Postów
- 13
-
12-11-2010, 20:04 #19Od dawna na forum
- Dołączył
- 02.12.2008
- Mieszka w
- będzin
- Postów
- 169
-
12-11-2010, 20:18 #20Od dawna na forum
- Dołączył
- 09.03.2010
- Postów
- 268
Ja rozumie że do uprawnień instruktora nie jest konieczny doktorat z matematyki ale przecież my tu dodajemy i odejmujemy w zakresie do 100.
Michal tak z ciekawości 30+20 "wyniesie Ci mniej niż 50?". Bo ja jak bym nie liczył czy w pamięci czy w słupkach czy kalkulatorze to zawsze mi wychodzi ni mniej ni więcej tylko 50. Sorry za ten sarkazm ale można się spierać odnośnie interpretacji przepisu jak np tutaj czy odejmujemy od jednej czy obu kategorii te 10 godzin ale nie ma nic bardziej ścisłego jak matematyka.


Odpowiedź z cytatem

Bookmarks