Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Regulamin serwisu NaukaJazdy.pl

 

PODSTAWOWE TERMINY:

GOŚĆ - osoba niezarejestrowana na forum. Może czytać wątki i korzystać z wyszukiwarki forum.

UŻYTKOWNIK (uczestnik) - osoba zarejestrowana na forum. Może zakładać nowe wątki, odpowiadać w istniejących, głosować w ankietach i zakładać własne, edytować (zmieniać) swoje posty.

MODERATOR - osoba zarejestrowana na forum, odpowiadająca za utrzymanie na nim porządku. Oprócz posiadania uprawnień uczestnika forum może zamykać (blokować) wątki, przenosić je do innych działów, dzielić wątki wielotematyczne, usuwać z forum wątki i wybrane posty, usuwać z postów i indywidualnych pól użytkowników treści niezgodne z regulaminem, zwracać uwagę użytkownikom nie przestrzegającym zasad obowiązujących na forum,
a w sytuacji braku poprawy - blokować konkretnym użytkownikom dostęp do forum. Administracja forum NIE PRZYJMUJE zgłoszeń osób chętnych do zostania moderatorami. Powoływani w razie potrzeby nowi moderatorzy są wybierani wyłącznie przez administrację forum.

ADMINISTRATOR - osoba zarządzająca forum. Może wszystko.

NICK - pseudonim użytkownika.

PODPIS (sygnatura, sig) - tekst wyświetlany pod każdą wiadomością użytkownika, definiowany w profilu. Może to być ważna dla użytkownika maksyma.

PROFIL - zbiór danych i indywidualnych ustawień forum danego uczestnika. W profilu użytkownik może
m.in. przygotować/zmienić swój podpis. Część informacji o uczestniku jest dostępna innym osobom korzystającym
z forum (np. liczba postów, adres prywatnej strony www).

WĄTEK (topic, temat) - oddzielna rozmowa w danym dziale, której tytuł jest wyświetlany na liście.

POST - pojedyncza wypowiedź uczestnika w danym topic'u.

PW (prywatna wiadomość) - wewnętrzna korespondencja forum. Korzystając z ikony umieszczonej w każdym poście dowolnego użytkownika forum, można wysłać do niego prywatną wiadomość, niepublikowaną na forum.

BAN - zablokowanie danemu użytkownikowi dostępu do forum. Banowani są uczestnicy nie przestrzegający zasad forum i nie reagujący na upomnienia moderatorów.


I. Słowo wstępne:

1. Nieznajomość regulaminu nie jest usprawiedliwieniem. Każdy forumowicz po zarejestrowaniu się na forum
ma obowiązek zapoznania się z nim i przestrzegania go. Napisanie pierwszego posta oznacza zaakceptowanie regulaminu, jak i przyjęcie wszelkich konsekwencji związanych z jego łamaniem.
2. Zbieraj własne doświadczenia! Jeżeli czujesz się niepewny na forum po przeczytaniu regulaminu, zacznij od czytania postów innych użytkowników, aby uzyskać informacje o obyczajach, normach i formach dyskusji na forum internetowym. W innym przypadku może Ci się zdarzyć że będziesz odbierany negatywnie przez innych użytkowników.
3. Każdy użytkownik ma obowiązek aktualizacji informacji o swoim koncie e-mail w celu zapewnienia płynnej komunikacji w każdej sytuacji (powiadomienia, korespondencja z serwisu itp.).

II. Pisanie na forum

1. Tematy:
a) Zanim założysz nowy temat, sprawdź, czy taki już istnieje (użyj do tego opcji "Szukaj"; sprawdź również czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie w dziale FAQ. Dopiero, jeśli nie ma szukanego przez Ciebie tematu, możesz założyć nowy.
b) Tytuł ma być skrótowym opisem zawartości wątku, tak aby inni użytkownicy łatwiej mogli sprawdzić, czy dany temat był już poruszany.
c) Nowe wątki należy zakładać w odpowiednich działach. Każdy z działów ma opis określający jego tematykę. Jeżeli nie masz pewności, który dział jest najodpowiedniejszy dla Twojego tematu, umieść go tam, gdzie według Ciebie pasuje najlepiej - najwyżej zostanie przeniesiony przez moderatora.
d) Żadne nielegalne tematy. Cracki, pornografia, narkotyki, anaboliki, materiały objęte prawem autorskim (chyba, że za zgodą autora) itp. nie będą tolerowane i zostaną usunięte bez ostrzeżenia. Osoby zamieszczające wyżej wymienioną zawartość będą karane banicją (tymczasową lub stałą).
e) Zakaz umieszczania reklam /OSK, innych portali/ i linków do nich

2. Posty:
a) Zakaz używania w postach obraźliwych słów, złośliwości w stosunku do innych forumowiczów, grup i społeczności rasowych, wyznaniowych czy instytucji. Jesteś tu po to, by rozmawiać, a nie obrażać. Notoryczne i chamskie czepianie się innych nie będzie tolerowane.
b) Trzymaj się tematu. W wypadku tego punktu będzie trochę ustępstw, gdyż nie mamy nic przeciwko jednemu
czy dwóm nowym pomysłom, ale proszę o pozostawanie w temacie.
c) Staraj się pisać poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek. Jeżeli zobaczysz błędy już po umieszczeniu wiadomości na forum, użyj opcji "edytuj", żeby je poprawić. Posty zawierające rażące błędy ortograficzne lub napisane całkowicie niezrozumiale mogą być usuwane z forum przez moderatorów (wg uznania Moderatora/Admina). Programy typu Word/OpenOffice lub słownik ortograficzny nie są rzeczami niedostępnymi, należy z nich korzystać. Nie jest to żadna próba szykanowania użytkowników z dysfunkcjami - to tylko kwestia dbałości o przejrzystość tematów i postów.
d) Jeśli zapomnisz o czymś napisać, nie pisz nowego posta tuż pod świeżo dodanym. Użyj opcji "edytuj".

IV. Kary i ograniczenia:

1. Posty i wątki niezgodne z regulaminem będą usuwane lub ich treść będzie modyfikowana przez moderatorów.
2. Awatary, podpisy i inne pola pozostawione do dyspozycji użytkownika również mogą być modyfikowane, a niekiedy blokowane, jeżeli będą zawierać niedozwolone treści.
3. Użytkownicy nagminnie łamiący regulamin i ignorujący upomnienia moderatorów powinni liczyć się z zablokowaniem dostępu do forum. Także jednorazowe przewinienia uznane przez któregoś z administratorów/moderatorów za ciężkie mogą zaowocować tym samym bez uprzedniego upomnienia.

V. Opinie i komentarze użytkowników: 

1. Opinie i komentarze nie mogą naruszać prawa ani zasad współżycia społecznego. W szczególności niedozwolone jest używanie wyrażeń wulgarnych, niecenzuralnych i obraźliwych, stosowanie przezwisk, odnoszenie się do sfery prywatnej i rodzinnej, wzywanie do stosowania przemocy lub do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp.
2. Użytkownik zaświadcza, że wystawiona przez niego informacja lub opinia jest prawdziwa.
3. Administrator ma prawo odmówić opublikowania opinii i informacji a opublikowane usunąć, jeżeli są sprzeczne z niniejszym regulaminem lub przepisami prawnymi. 

VI. Inne: 

1. Podane w formularzu rejestracyjnym dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r.
o ochronie danych osobowych przez ITSS z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Kościuszki 14. ITSS informuje, że jest administratorem danych osobowych w rozumieniu w/w ustawy. Właściciel danych ma prawo do wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania w siedzibie ITSS a także ich usuwania. W w/w sprawach właściciel danych winien zwracać się do ITSS. na piśmie lub osobiście.
2. Rejestrując się w serwisie, Użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie oraz powierzanie przetwarzania danych osobowych Użytkownika w zakresie, o jakim mowa w pkt 1 powyżej. Zgoda ta jest dobrowolna, jednak konieczna do korzystania z serwisu w pełni.
3. Rejestrując się w serwisie Użytkownik wyraża zgodę na otrzymywanie zarówno w danym momencie
jak i w przyszłości za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym na podane w formularzu rejestracyjnym adresy e-mail oraz / albo numery telefonów, informację handlową od ITSS dotyczącą produktów i usług oferowanych przez ITSS.
4. Nie krytykuj i nie podważaj autorytetu administratorów/moderatorów w kwestiach regulaminowych. Jest to prosta droga do opuszczenia forum. W razie jakichkolwiek wątpliwości (np. co do zablokowania jakiegoś tematu), skontaktuj się z Moderatorem/Administratorem.
5. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane na niniejszej stronie przez użytkowników. Użytkownik ma prawo do modyfikowania treści swoich postów, komentarzy i opinii, nie ma jednak prawa żądać od administracji usunięcia swoich postów, bowiem decyzja o umieszczeniu ich na forum jest traktowana jako równoznaczna z decyzją przeznaczenia ich do użytku publicznego.
6. Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na tej stronie.