Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Po zdaniu prawa jazdy czas na własne auto

W obecnych czasach posiadanie prawa jazdy znacznie ułatwia życie, dlatego nie dziwi fakt, iż szkoły nauki jazdy są przepełnione kursantami. Do owej decyzji przekonuje się zarówno młodzież, jak także dojrzewają znacznie starsze osoby.

 

 

Niemniej jednak, aby po zdaniu prawa jazdy móc zachować ciągłość użytkowania samochodu trzeba go po prostu kupić. Z drugiej strony nie każdy charakteryzuje się wystarczającą lub jakąkolwiek gotówką w kieszeni, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się być kredyt na najlepszych warunkach, o jaki możemy pytać w wielu bankach.

 

Prawdą jest, że zakup nowego auta nie przysparza nam więcej problemów jak załatwienie gotówki, oraz wybór konkretnej marki i modelu. Chcąc nabyć samochód używany musimy wiedzieć, iż zachowanie szczególnej uwagi podczas jego oględzin działa na naszą korzyść. Otóż na początek patrzymy na cenę. Zbyt wysoka jak na dany model i rocznik może świadczyć o tym, że sprzedający zwyczajnie chce na nas zarobić, natomiast zbyt niska rzuca cień podejrzenia na to czy oby wszystko z autem jest w porządku.

 

Istotną kwestią jest dokładne obejrzenie tzw. blachy. Korozja potrafi pojawiać się nie tylko w miejscach widocznych, dlatego dobrze zajrzeć również do bagażnika, oraz pod dywaniki. Bywa, że bardzo trudno jest odgadnąć czy auto jest powypadkowe, czy nie. Sprzedający rzadko kiedy przyznają się do owej prawdy z racji tego niektórzy po zakup auta używanego wybierają się z miernikiem lakieru, jaki ma im znacznie pomóc w ocenie jego grubości. Zerknięcie na ilość oleju, oraz płynu hamulcowego to kolejne ważne czynności, które powinniśmy wykonać. Dodatkowo również wypytać o ostatnią wymianę, dolewkę itp. Jeśli sprzedawca będzie miał trudności z odpowiedzią oznacza to, iż nie bardzo dbał o tę część auta. Każdy kupujący ogląda także stan silnika. Wielu przygląda się bez celu, a jego stan techniczny określa na zasadzie czystości. Według ekspertów bardzo czysty silnik oznacza jakieś przecieki, które sprzedawca chciał ukryć przez jego mycie. Na koniec przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie musimy poprosić o jazdę próbną.