Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Dla niepełnosprawnych

W poniższym dziale znajdują się informacje dla osób niepełnosprawnych, które pragną zdobyć prawo jazdy. Krok po kroku opisujemy działania, które należy wykonać w tym kierunku, informujemy o aktualnych dofinansowaniach. Pomagamy zdobyć niezależność. Zapraszamy do lektury !

Prawo jazdy dla osób niepełnosprawnych

11 Maj. 2015

Staranie się o prawo jazdy należy rozpocząć od wizyty w wydziale komunikacji urzędu w miejscu zamieszkania, by uzyskać profil PKK – Profil Kandydata na Kierowcę. Należy złożyć: dokument tożsamości, zdjęcie, podanie, orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do kierowania pojazdami i upoważnienie do odbioru (w razie działania pełnomocnika). Z numerem PKK można zapisać się na kurs.

Karty parkingowe dla niepełnosprawnych dłużej ważne

23 Mar. 2015

Stare karty parkingowe dla niepełnosprawnych będą ważne do połowy 2015 r. - stanowi ustawa, którą podpisał prezydent. Ustawa wydłużyła ich ważność o siedem miesięcy, pierwotnie miały obowiązywać do końca listopada. Karta parkingowa to jedyny dokument uprawniający osoby z niepełnosprawnością do parkowania na "kopertach". Jest wydawana osobie lub placówce związanej z niepełnosprawnymi. Można ją otrzymać tylko na podstawie orzeczeń wydawanych przez Powiatowe lub Miejskie Zespoły do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności.

Jak dobrać oprzyrządowanie do samochodu dla ON?

21 Mar. 2014


"Z samochodem dla niepełnosprawnego jest jak z wózkiem inwalidzkim: kiepsko dopasujesz - kiepsko pojedziesz".
Prowadzenie samochodu ułatwiają specjalne urządzenia. Na rynku są dostępne pojazdy z oryginalnym oprzyrządowaniem fabrycznym, ale można też dokonać takich przeróbek w specjalistycznym warsztacie