Pytanko dotyczy skrętu w prawo w przypadku, gdy możliwe jest wybranie co najmniej dwóch pasów. Przypuśćmy, że chcę zając lewy pas jezdni, nie prawy (np. prawy zaraz się końcy i i tak trzeba będzie go zmienić). Czy mogę pojechać łagodnym łukiem (zielona strzałka), czy muszę dojechać do wysokości pasa i wtedy go zająć (strzałka niebieska). Zakładam, że mam pustą drogę i nikt nie jedzie na tych pasach.