Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 106
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    15.03.2009
    Postów
    10

    Jazda na luzie



    Panowie Instruktorzy - znawcy Prawa o Ruchu drogowym.Jako że jesteście chyba najlepiej znającymi PoRD pozwolę sobie zadać nietypowe pytanie. Właśnie zasłyszałem - choć w to nie wierzę- że kodeks drogowy zakazuje jazdy na luzie. Tzn nie można jeździć w ten sposób, że rozpędzamy auto, wrzucamy na luz i niech się toczy swobodnie. Podobno gdzieś na kursach na prawo jazdy uczulali na to, a jakiś egzaminator z tego powodu oblał egzaminowanego. Czy coś Wam o tym wiadomo? Przeleciałem Prawo o Ruchu Drogowym, ale nic takiego nie znalazłem.

  2. #2
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.05.2008
    Mieszka w
    Program do czegośtama
    Postów
    573


    Egzaminator ocenia nie tylko znajomość PoRD, ale także technikę jazdy i panowanie nad pojazdem, a jazda jak piszesz jest skrajnie debilna.
    Zarządca Przypraw 6.6 / 2010
    Biologiczny System Odpowiadania na forumie.

    Pierwszy stworzony przez teoretyków inteligentny odpowiadacz forumowy.
    Stoisz nad przepaścią? Nie daj się, zrób krok naprzód.

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    15.03.2009
    Postów
    10


    Ale mnie nie chodzi o to czy jazda jest debilna czy też nie.Nie sądzę żeby debilne było dojeżdżanie do skrzyżowania na luzie. Egzaminator zaś powinien oceniać jazdę pod kątem przepisów ruchu drogowego.Czy zatem technika jazdy jest zawarta w jakichś konkretnych przepisach? Jakoś panowanie nad pojazdem też mi w tym przypadku nie pasuje.

  4. #4
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.01.2009
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    244

    luzik



    Tristan ma rację i nie ma tu o czym dyskutować
    (przeczytałes chociaz jedną instrukcję obsługi samochodu?)
    NIE MA KONIA A JEDZIE...

  5. #5
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    15.03.2009
    Postów
    10


    Zadałem jasne moim zdaniem pytanie. Nie oczekuję więc dyskusji tylko konkretnej odpowiedzi popartej odpowiednim artykułem - jeżeli takowy istnieje. A książkę obsługi samochodów możesz polecić swoim kursantom. Ja mam prawo jazdy od 28 lat i przez 20 lat pracowałem jako kierowca, więc obsługa samochodów jest mi znana.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    20.05.2008
    Mieszka w
    małopolska
    Postów
    50


    Cytat Napisał mimi31
    Ja mam prawo jazdy od 28 lat i przez 20 lat pracowałem jako kierowca, więc obsługa samochodów jest mi znana.
    piszesz to i zadajesz takie pytanie??ale to prawko i praca to tu w Polsce czy w jakim Gabonie? :P

  7. #7
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Cytat Napisał mimi31
    Zadałem jasne moim zdaniem pytanie. Nie oczekuję więc dyskusji tylko konkretnej odpowiedzi popartej odpowiednim artykułem - jeżeli takowy istnieje.
    Nie istnieje.

  8. #8
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    30.06.2007
    Postów
    33


    Cytat Napisał mimi31
    Ja mam prawo jazdy od 28 lat i przez 20 lat pracowałem jako kierowca, więc obsługa samochodów jest mi znana.
    Samochody przez te niespełna 30lat się troche zmieniły. A technika jazdy polegająca na dojeżdżaniu na luzie do skrzyżowania nie sprawdza się...
    Zachęcam do przeczytania artykułu:
    http://www.technikajazdy.info/techniczne/eco-driving/

  9. #9
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.05.2008
    Mieszka w
    Program do czegośtama
    Postów
    573


    Cytat Napisał mimi31
    Czy zatem technika jazdy jest zawarta w jakichś konkretnych przepisach?
    Czy zatem założenie lewej nogi na kierownicę, prawej ręki na sprzęgło i siad okrakiem na drążku zmiany biegów mają zostać zaakceptowane przez egzaminatora, gdyż PoRD nie określa techniki kierowania?

    Proponowany przez ciebie styl jazdy jest nie tylko nieekonomiczny (co już Ci inni napisali), ale także niebezpieczny (auto na luzie nie reaguje na pedał przyśpieszacza i nie pozwala na reagowanie na różne zaistniałe sytuacje). I podejrzewam, że te elementy były przyczyną oceny negatywnej.

    Chciałeś wyjaśnienia, więc je daję. Jeżeli uważasz, że egzaminator oblał niesłusznie, złóż odwołanie. Wtedy oceni to komisja. Niestety, a może i stety, w ruchu drogowym nie ma ścisłych algorytmów na każdą okoliczność i sporo zależy od interpretacji.

    Takie jest moje wyjaśnienie.
    Zarządca Przypraw 6.6 / 2010
    Biologiczny System Odpowiadania na forumie.

    Pierwszy stworzony przez teoretyków inteligentny odpowiadacz forumowy.
    Stoisz nad przepaścią? Nie daj się, zrób krok naprzód.

  10. #10
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.01.2009
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    244

    luzik



    Cytat Napisał mimi31
    Zadałem jasne moim zdaniem pytanie. Nie oczekuję więc dyskusji tylko konkretnej odpowiedzi popartej odpowiednim artykułem - jeżeli takowy istnieje. A książkę obsługi samochodów możesz polecić swoim kursantom. Ja mam prawo jazdy od 28 lat i przez 20 lat pracowałem jako kierowca, więc obsługa samochodów jest mi znana.
    Dla mnie to ty nie jestes kierowcą tylko zwykłym ignorantem (tylko prosci ludzie uwazaja ze instrukcji to oni nie musza czytac) mam prawo jazdy sporo dłuzej od ciebie i instrukcje czytam, bo w tamtych czasach nie było nawet ABS nie mówiac juz o TCS REF AFU CDS ESP a takze hydraulicznych sprzegieł i katalizatorów. Gdybys przeczytał dokładnie chociaż jedną aktualną instrukcję nie zadawalbys takich pytań. Tak więc panie cman to wynika z instrukcji a nie z przepisów i dlatego jest wymagane na egzaminie i mozna przez to nie zdac.
    NIE MA KONIA A JEDZIE...

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •