Pokaż wyniki od 41 do 50 z 106
Temat: Jazda na luzie
-
16-10-2009, 12:42 #41Od dawna na forum
- Dołączył
- 24.09.2009
- Postów
- 102
-
16-10-2009, 12:47 #42Od dawna na forum
- Dołączył
- 24.09.2009
- Postów
- 102
-
16-10-2009, 13:07 #43
-
16-10-2009, 13:48 #44Od dawna na forum
- Dołączył
- 24.09.2009
- Postów
- 102
Załużmy że Pada deszcz mamy dopuszczalna prędkość 70km/h jedziemy łuk dość duży i z daleka widać światła zapala się czerwone ktoś kto włączy luz w takim momencie może wypaść z drogi ponieważ brak obciążenia na kołach zmniejsza ich przyczepność .
Jeżeli nie wie ktoś o czym mówię.
Proponuje doświadczenie w jakimś bezpiecznym miejscu
Np jazdę po łuku na placu manewrowym.
Sprubujcie pojechać po łuku np 40 kmh na biegu 2 lub 3 na 2 będzie lepisze prowadzenie
a następnie na luzie z taką samą prędkością
będzie co walczyć z pojazdemDojechać i żyć
-
16-10-2009, 13:57 #45Od dawna na forum
- Dołączył
- 24.09.2009
- Postów
- 102
-
16-10-2009, 14:05 #46Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268
Co rozumiesz przez brak obciążenia?
Napisał Fast Men
Czyli, jadąc ze stałą prędkością, przyspieszając czy zwalniając?
Napisał Fast Men
No ja niestety nadal nie wiem. Bardziej byłbym ciekawy wytłumaczenia od strony techniczno-fizycznej. Tzn. jadąc na luzie/biegu, w takim, a takim miejscu, na takiej, a takiej nawierzchni, dodając tyle, a tyle gazu/hamulca, samochód może/nie może wypaść z drogi, bo przednie/tyle koła, mają mniej/więcej przyczepności na skutek ..., dlatego lepiej jechać na luzie/biegu, bo dzięki temu ... itd.
Napisał Fast Men
-
16-10-2009, 15:35 #47Od dawna na forum
- Dołączył
- 24.09.2009
- Postów
- 102
Dokładnie to chodzi o odpuszczenie gazu przy skręcie kuł dzieki temu dociążamy przód samochodu i jednocześnie zwiększamy przyczepność kuł przednich skrętnych
Oczywiście mówię tu o normalnych predkościach a nie żeby ktoś ze 100 km/h włączył 2jke i próbował wejść w zakręt bo wtedy może się to zakończyć zblokowaniem kuł napędowych co albo wyrzuci samochód z zakrętu lub obruci jego tyłem zależy od napędu czy jest to rwd czy fwd
A na prostej Może auto zgasnąć i wtedy może sie okazać niezły klops
Największym błędem jest wciskanie sprzęgła na zakrętachDojechać i żyć
-
16-10-2009, 15:54 #48Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268
-
17-10-2009, 16:39 #49Od dawna na forum
- Dołączył
- 24.09.2009
- Postów
- 102
Ze względów bezpieczeństwa nie powinno się jeżdzić na luzie .
A hamowanie w zakręcie bez włączonego biegu jest szczególnie niebezpieczne bez abs
Zdanie możesz mieć na ten temat jakie chcesz ja będę uczył że luz jedynie przy dojeżdzie do świateł gdy auto już ledwo co jedzie no i na postoju oczywiście.
Moim zdaniem auto bez włączonego biegu to takie nad którym nie mamy kontroli.Dojechać i żyć
-
17-10-2009, 16:44 #50Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268


Odpowiedź z cytatem

Bookmarks