Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 106
  1. #41
    Od dawna na forum
    Dołączył
    24.09.2009
    Postów
    102


    Siad okrakiem na drążku chyba jest złą pozycją do kierowania bo uniemożliwia przygotowanie do kierowanie czyli ustawienie fotela lusterek zapięcie pasów .A jak tu zmieniać biegi
    Dojechać i żyć

  2. #42
    Od dawna na forum
    Dołączył
    24.09.2009
    Postów
    102


    A co do jazdy na luzie Rozdział 1 art 3.1
    Jazda na luzie jest niebezpieczna poniewasz zmniejsza nam się przyczepność kuł do podłoża i przy czym mamy gorsze prowadzenie pojazdu czyli możemy stwarzać zagrożenie dla ruchu
    Dojechać i żyć

  3. #43
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    A mógłbyś to rozwinąć?

  4. #44
    Od dawna na forum
    Dołączył
    24.09.2009
    Postów
    102


    Załużmy że Pada deszcz mamy dopuszczalna prędkość 70km/h jedziemy łuk dość duży i z daleka widać światła zapala się czerwone ktoś kto włączy luz w takim momencie może wypaść z drogi ponieważ brak obciążenia na kołach zmniejsza ich przyczepność .
    Jeżeli nie wie ktoś o czym mówię.
    Proponuje doświadczenie w jakimś bezpiecznym miejscu
    Np jazdę po łuku na placu manewrowym.
    Sprubujcie pojechać po łuku np 40 kmh na biegu 2 lub 3 na 2 będzie lepisze prowadzenie
    a następnie na luzie z taką samą prędkością
    będzie co walczyć z pojazdem
    Dojechać i żyć

  5. #45
    Od dawna na forum
    Dołączył
    24.09.2009
    Postów
    102


    a co do ar 3.1
    Kierujący ma obowiązek powstrzymać się od ruchu ktury by mugł spowodować utrudnienie w ruchu...itd
    a wypadnięcie z zakrętu utrata kontroli nad autem poprzez włączenie luzu moim zdaniem. Może być ruchem do utraty kotroli nad pojazdem
    Dojechać i żyć

  6. #46
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Cytat Napisał Fast Men
    ...ponieważ brak obciążenia na kołach zmniejsza ich przyczepność .
    Co rozumiesz przez brak obciążenia?

    Cytat Napisał Fast Men
    Sprubujcie pojechać po łuku np 40 kmh na biegu 2 lub 3 na 2 będzie lepisze prowadzenie
    a następnie na luzie z taką samą prędkością...
    Czyli, jadąc ze stałą prędkością, przyspieszając czy zwalniając?

    Cytat Napisał Fast Men
    Jeżeli nie wie ktoś o czym mówię.
    No ja niestety nadal nie wiem. Bardziej byłbym ciekawy wytłumaczenia od strony techniczno-fizycznej. Tzn. jadąc na luzie/biegu, w takim, a takim miejscu, na takiej, a takiej nawierzchni, dodając tyle, a tyle gazu/hamulca, samochód może/nie może wypaść z drogi, bo przednie/tyle koła, mają mniej/więcej przyczepności na skutek ..., dlatego lepiej jechać na luzie/biegu, bo dzięki temu ... itd.

  7. #47
    Od dawna na forum
    Dołączył
    24.09.2009
    Postów
    102


    Dokładnie to chodzi o odpuszczenie gazu przy skręcie kuł dzieki temu dociążamy przód samochodu i jednocześnie zwiększamy przyczepność kuł przednich skrętnych
    Oczywiście mówię tu o normalnych predkościach a nie żeby ktoś ze 100 km/h włączył 2jke i próbował wejść w zakręt bo wtedy może się to zakończyć zblokowaniem kuł napędowych co albo wyrzuci samochód z zakrętu lub obruci jego tyłem zależy od napędu czy jest to rwd czy fwd
    A na prostej Może auto zgasnąć i wtedy może sie okazać niezły klops
    Największym błędem jest wciskanie sprzęgła na zakrętach
    Dojechać i żyć

  8. #48
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Cytat Napisał Fast Men
    Dokładnie to chodzi o odpuszczenie gazu przy skręcie kuł dzieki temu dociążamy przód samochodu i jednocześnie zwiększamy przyczepność kuł przednich skrętnych
    Czyli dokładnie to samo co uzyskamy wciskając lekko hamulec.
    Więc jaka jest różnica, jeżeli ktoś po prostu zastąpi hamowanie silnika, hamowaniem hamulcem roboczym?

    Cytat Napisał Fast Men
    A na prostej Może auto zgasnąć i wtedy może sie okazać niezły klops


    PS Błagam Cię: kół.

  9. #49
    Od dawna na forum
    Dołączył
    24.09.2009
    Postów
    102


    Ze względów bezpieczeństwa nie powinno się jeżdzić na luzie .
    A hamowanie w zakręcie bez włączonego biegu jest szczególnie niebezpieczne bez abs
    Zdanie możesz mieć na ten temat jakie chcesz ja będę uczył że luz jedynie przy dojeżdzie do świateł gdy auto już ledwo co jedzie no i na postoju oczywiście.
    Moim zdaniem auto bez włączonego biegu to takie nad którym nie mamy kontroli.
    Dojechać i żyć

  10. #50
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Cytat Napisał Fast Men
    A hamowanie w zakręcie bez włączonego biegu jest szczególnie niebezpieczne bez abs
    W czym lekkie hamowanie hamulcem roboczym w zakręcie jest niebezpieczniejsze od identycznego, lekkiego hamowania silnikiem w zakręcie?

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •