Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 106
  1. #51
    Od dawna na forum
    Dołączył
    24.09.2009
    Postów
    102


    Bo łatwiej zblokować przednie koła!!
    Dojechać i żyć

  2. #52
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Wytłumacz mi, jakim cudem lekko hamując można zablokować koła?

  3. #53
    Od dawna na forum
    Dołączył
    24.09.2009
    Postów
    102


    Zależy co rozumiesz przez delikatne hamowanie
    Jeżeli dotykasz pedału tylko po to by się światła zapaliły no to nie zablokują się koła
    Ale np na pasach w czasie deszczu albo np w czasie opadów śniegu oczywiście jadąc na oponach letnich w ostatniej ich fazie dopuszczenia do używalności

    Moim zdaniem nie powinno się jeżdzić na luzie.
    Każdy może mieć na ten temat swoje zdanie.
    Ja mam takie że nie powinno się włączać luzu,w czasie jazdy.Ze względów bezpieczeństwa.
    Jak będzie padać to proponuję włączyć luz i zrobić rozpędzonym autem parę zakrętów.
    Dojechać i żyć

  4. #54
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Cytat Napisał Fast Men
    Zależy co rozumiesz przez delikatne hamowanie
    Dokładnie takie hamowanie, jak uzyskuje się jadąc na biegu bez gazu, czyli hamując silnikiem.

    Cytat Napisał Fast Men
    Moim zdaniem nie powinno się jeżdzić na luzie.
    Moim również, aczkolwiek trzeba zachować zdrowy rozsądek i wziąć pod uwagę to, że w rzeczywistości jazda na luzie może być niebezpieczna tylko w bardzo szczególnych warunkach i sytuacjach. Co za tym idzie nie można ogólnie przyjmować, że jeżeli jedzie się na luzie, to jest to z założenia niebezpieczne - bo zazwyczaj nie jest.

  5. #55
    Od dawna na forum
    Dołączył
    24.09.2009
    Postów
    102


    Wszystko zależy od sytuacji
    Dojechać i żyć

  6. #56
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    27.06.2009
    Postów
    11


    Cytat Napisał Fast Men
    Czyli dokładnie to samo co uzyskamy wciskając lekko hamulec.
    Więc jaka jest różnica, jeżeli ktoś po prostu zastąpi hamowanie silnika, hamowaniem hamulcem roboczym?
    Nie powinno się równocześnie skręcać i wciskać hamulca(taka jest teoria) Dlaczego? A dlatego ze wykonujemy dwa manewry jednocześnie z których każdy potrzebuje osobno wystarczająco dobrej przyczepności. Jesli hamujemy to manewr skrętu nie dysponuje tak dobrą przyczepnością jakbyśmy skręcali bez hamowania.
    Wyhamować powinniśmy przed zakrętem zeby potem ładnie w niego wyjść na odpowiednim biegu(oczywiście dodając gazu w odpowiednim momencie zakrętu).

    Fast men - na luzie się nie jeździ no chyba ze jesteś starym zatwardziałym kierowcą który nawet jakby mu łopatą wkładali ze na luzie się nie jeździ to i tak będzie jeździł bo taki nawyk sobie wyrobił.

  7. #57
    Od dawna na forum
    Dołączył
    24.09.2009
    Postów
    102


    jasiek23
    Ja właśnie pisałem że się nie jeżdzi na luzie .
    Dojechać i żyć

  8. #58
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Cytat Napisał jasiek23
    Wyhamować powinniśmy przed zakrętem zeby potem ładnie w niego wyjść na odpowiednim biegu(oczywiście dodając gazu w odpowiednim momencie zakrętu).
    A co robiąc z gazem w zakręcie (zanim go dodamy w odpowiednim momencie)?

  9. #59
    Od dawna na forum
    Dołączył
    24.09.2009
    Postów
    102


    Najefektywniej przed zakrętem zredukować bieg nie za ostro oczywiście. i Następnie puścić gaz . Nacisnąć na niego dopiero w ostatniej fazie zakrętu gdy zakręt jusz się prostóje
    Dojechać i żyć

  10. #60
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Cytat Napisał Fast Men
    Najefektywniej przed zakrętem zredukować bieg nie za ostro oczywiście. i Następnie puścić gaz .
    I co wtedy robi samochód?

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •