Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 106
  1. #61
    Od dawna na forum
    Dołączył
    24.09.2009
    Postów
    102


    Jedzie
    Dojechać i żyć

  2. #62
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Jedzie... no tak...

    Więc ułatwię:
    a) jedzie ze stałą prędkością
    b) zwalnia (czyli hamuje)
    c) przyspiesza

  3. #63
    Od dawna na forum
    Dołączył
    24.09.2009
    Postów
    102


    Teoretycznie nieda się wszystkiego wyjaśnić trzeba wsiąść w auto i poćwiczyć.
    Do tego są zajęcia praktyczne.
    Dojechać i żyć

  4. #64
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Teoretycznie to auto może robić tylko jedną z tych trzech rzeczy. Więc, albo odpowiedz na to pytanie (skoro już zacząłeś odpowiadać), albo poczekajmy aż jasiek23 na nie odpowie. Bo zadałem je nie bez powodu.

  5. #65
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    27.06.2009
    Postów
    11


    Cytat Napisał cman
    A co robiąc z gazem w zakręcie (zanim go dodamy w odpowiednim momencie)?
    Nie zabardzo rozumiem o co Ci chodzi w tym pytaniu bo wydaje mi się ze tą wypowiedź do ktorej się odniosłeś napisałem dość zrozumiale Co robić gazem w zakręcie zanim go dodamy zapytałeś. A więc, mowa o pierwszej fazie już wchodzenia w zakręt(trwającej ok 1 sekundę powiedzmy) - czyli jedziemy na odpowiednim biegu i np nie naciskamy gazu wogóle a dopiero jak jesteśmy zaraz przed środkową fazą zakrętu dodajemy gazu. Jest bezpieczniej bo nie jedziemy na luzie(bez gazu ale z włączonym biegiem więc przód samochodu jest dociążony) Oczywiście mowa tu o zakrętach przed którymi nie musimy jakoś bardzo zwalniać(max do 3 biegu a więc samochód ma jeszcze trochę pędu) i które są na równym terenie lub z górki no bo wiadomo ze nie będziemy tego stosować jesli zakręt jest pod górkę bo wtedy samochód nie wtoczy się na samym np 2 czy 3 biegu.
    Oczywiście mozna tez robic tak ze przed zakrętem zwalniamy do odpowiedniej prędkości i całosć zakrętu pokonujemy na nizszym biegu.
    Ja częściej jednak robię tak ze pokonuje całość zakrętu na biegu a jesli nie wciskam gazu to tylko przez ułamek sekundy.

  6. #66
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    27.06.2009
    Postów
    11


    Cytat Napisał cman
    A co robiąc z gazem w zakręcie (zanim go dodamy w odpowiednim momencie)?
    Nie zabardzo rozumiem o co Ci chodzi w tym pytaniu bo wydaje mi się ze tą wypowiedź do ktorej się odniosłeś napisałem dość zrozumiale Co robić gazem w zakręcie zanim go dodamy zapytałeś. A więc, mowa o pierwszej fazie już wchodzenia w zakręt(trwającej ok 1 sekundę powiedzmy) - czyli jedziemy na odpowiednim biegu i np nie naciskamy gazu wogóle a dopiero jak jesteśmy zaraz przed środkową fazą zakrętu dodajemy gazu. Jest bezpieczniej bo nie jedziemy na luzie(bez gazu ale z włączonym biegiem więc przód samochodu jest dociążony) Oczywiście mowa tu o zakrętach przed którymi nie musimy jakoś bardzo zwalniać(max do 3 biegu a więc samochód ma jeszcze trochę pędu) i które są na równym terenie lub z górki no bo wiadomo ze nie będziemy tego stosować jesli zakręt jest pod górkę bo wtedy samochód nie wtoczy się na samym np 2 czy 3 biegu.
    Oczywiście mozna tez robic tak ze przed zakrętem zwalniamy do odpowiedniej prędkości i całosć zakrętu pokonujemy na nizszym biegu.
    Ja częściej jednak robię tak ze pokonuje całość zakrętu na biegu a jesli nie wciskam gazu to tylko przez ułamek sekundy.

  7. #67
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Cytat Napisał jasiek23
    A więc, mowa o pierwszej fazie już wchodzenia w zakręt(trwającej ok 1 sekundę powiedzmy) - czyli jedziemy na odpowiednim biegu i np nie naciskamy gazu wogóle a dopiero jak jesteśmy zaraz przed środkową fazą zakrętu dodajemy gazu. Jest bezpieczniej bo nie jedziemy na luzie(bez gazu ale z włączonym biegiem więc przód samochodu jest dociążony)
    No, jedziemy bez gazu, więc samochód (już sam to napiszę, bo się chyba nie doczekam) hamuje. Hamuje silnikiem i między innymi dzięki temu przód jest dociążony. Tak?
    Jak więc ma się do tego stwierdzenie:
    Cytat Napisał jasiek23
    Nie powinno się równocześnie skręcać i wciskać hamulca(taka jest teoria) Dlaczego? A dlatego ze wykonujemy dwa manewry jednocześnie z których każdy potrzebuje osobno wystarczająco dobrej przyczepności. Jesli hamujemy to manewr skrętu nie dysponuje tak dobrą przyczepnością jakbyśmy skręcali bez hamowania.
    No więc jak to jest? Z jednej strony twierdzisz, że w zakręcie nie powinno się hamować, a z drugiej strony twierdzisz, że w zakręcie należy jechać na biegu i z puszczonym gazem, a więc tym samym, hamować.
    No więc jak w końcu?

  8. #68
    Od dawna na forum
    Dołączył
    24.09.2009
    Postów
    102


    cman napisał
    No, jedziemy bez gazu, więc samochód (już sam to napiszę, bo się chyba nie doczekam) hamuje. Hamuje silnikiem i między innymi dzięki temu przód jest dociążony. Tak?


    A w bmw ,mercedesie lub innym aucie z napędem na tył?

    Technik pokonywania zakretów jest bardzo wiele.
    Zależy od stylu jazdy i od warunków gdzie jedziemy i jak.
    Jak chcę pokonać szybko zakręt autem z napędem na przód, by uzyskać podsterowności koryguję lewą nogą na hamulcu prawą na gazie wtedy auto zachowuje się nadsterownie pomimo napędu na przód i można uniknąć wypadnęcia z toru jazdy
    Metode tą jedynie używałem w kjs na zwykłych drogach nieosiągam takich prędkości jedynie mogę się w tym wspomuc zimą
    Podczas normalnej prędkości i gdy przód pojazdu zaczyna nam uciekać delikatnie dociskam lewą nogą hamulca prawą zwiększam gaz
    Więc jak widać mozna używać hamulca na zakrętach
    ale zasada jest jedna nigdy na luzie
    Dojechać i żyć

  9. #69
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Cytat Napisał Fast Men
    A w bmw ,mercedesie lub innym aucie z napędem na tył?
    Co w BMW? Tak samo przy hamowaniu przód jest dociążany, jak w każdym innym pojeździe.

    Cytat Napisał Fast Men
    ale zasada jest jedna nigdy na luzie
    Trochę Cię teraz nie rozumiem, piszesz o startach w KJS'ach, więc chyba masz jakieś pojęcie o fizyce zachowań samochodu, a czepiłeś się tego luzu...

  10. #70
    Od dawna na forum
    Dołączył
    24.09.2009
    Postów
    102


    Co w BMW? Tak samo przy hamowaniu przód jest dociążany, jak w każdym innym pojeździe

    Przy hamowaniu silnikiem tył pojazdu pomaga ci skręcać przez to że hamują tylne koła a nie przednie dochodzi do nadsterowności w rezultacie przy złej redukcji może dojść do obrucenia pojazdu
    Widzę że nadal upierasz się do jazdy na luzie.
    Mam nadzieje że nie szklolisz tak ludzi.
    A co w przypadku gdy zgaśnie samochód na luzie przestaje działać prawidłowo hamulec kierownica jeżeli mamy wspomaganie a gdy trzeba nagle dodać gazu aby uciec od kolizji .?
    Dojechać i żyć

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •