Pokaż wyniki od 71 do 80 z 106
Temat: Jazda na luzie
-
06-11-2009, 15:07 #71Od dawna na forum
- Dołączył
- 24.09.2009
- Postów
- 102
Co w BMW? Tak samo przy hamowaniu przód jest dociążany, jak w każdym innym pojeździe
Przy hamowaniu silnikiem tył pojazdu pomaga ci skręcać przez to że hamują tylne koła a nie przednie dochodzi do nadsterowności w rezultacie przy złej redukcji może dojść do obrucenia pojazdu
Widzę że nadal upierasz się do jazdy na luzie.
Mam nadzieje że nie szklolisz tak ludzi.
A co w przypadku gdy zgaśnie samochód na luzie przestaje działać prawidłowo hamulec kierownica jeżeli mamy wspomaganie a gdy trzeba nagle dodać gazu aby uciec od kolizji .?Dojechać i żyć
-
06-11-2009, 23:46 #72Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268
No tak, ale to już jest inna bajka, nie z tym związana była moja wypowiedź:
Napisał Fast Men
Ja napisałem tylko o kwestii dociążenia osi. To, które koła hamują i co z tego może wynikać to odrębna sprawa.
Napisał Fast Men
Ja już wyraźnie napisałem, ale mogę napisać jeszcze raz:
Napisał Fast Men
Jestem gorącym przeciwnikiem jazdy na luzie. Uważam jazdę na luzie za bezsensowną i czasami niebezpieczną.
Ale...
W momencie, kiedy nie jest ona niebezpieczna, to jest jak najbardziej prawidłowa i nic nieprawidłowego jej zarzucić nie można. A jazda na luzie może być niebezpieczna tylko w bardzo ograniczonym zakresie sytuacji. W związku z tym, nieprawdziwe jest określenie, że jazda na luzie, z założenia jest niebezpieczna (bo zazwyczaj nie jest) i "nie jeździ się na luzie" (bo takie stwierdzenie w ogóle nic konkretnego nie znaczy).
Jak to przestaje działać prawidłowo? Działa dalej prawidłowo, tyle że nie jest wspomagane. Trzeba użyć po prostu trochę więcej siły i tyle.
Napisał Fast Men
Dokładnie to samo co np. na piątce przy 70 km/h - zero przyspieszenia.
Napisał Fast Men
-
06-11-2009, 23:58 #73Nowy użytkownik
- Dołączył
- 27.06.2009
- Postów
- 11
Co do pierwszej części: Wiadomo ze chodzilo o hamowanie silnikiem chyba ze Tobie trzeba wszystko łopatologicznie no to sory. Pisząc o tym ze nie hamuje sie i skręca jednocześnie miałem na myśli hamowanie hamulcem przy równoczesnym wchodzeniu w zakręt na luzie więc i to mamy już wyjaśnione.
Napisał cman
Po drugie czytaj ze zrozumieniem i zauważ ze nie pisałem ze tak należy jechać a tylko ze można tak jechać.
-
07-11-2009, 00:06 #74Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268
No właśnie, skoro już mamy pełną jasność, to wytłumacz mi, jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma zachowaniami:
Napisał jasiek23
1) Wchodzimy w zakręt na odpowiednim biegu bez gazu, na skutek hamowania silnikiem, na kołach pojawia się moment siły hamującej o wartości powiedzmy 10 Nm.
2) Wchodzimy w zakręt na luzie i hamujemy lekko hamulcem roboczym, na skutek tego, na kołach pojawia się moment siły hamującej o wartości powiedzmy 10 Nm.
-
07-11-2009, 00:33 #75Od dawna na forum
- Dołączył
- 24.09.2009
- Postów
- 102
-
07-11-2009, 08:40 #76Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268
-
07-11-2009, 16:48 #77
-
07-11-2009, 16:48 #78
-
28-12-2009, 01:55 #79Nowy użytkownik
- Dołączył
- 28.12.2009
- Postów
- 1
-
28-12-2009, 11:54 #80Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268


Odpowiedź z cytatem

Bookmarks