Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    29.01.2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Postów
    54


    To już teraz wiem dlaczego przy nazwie firmy jest nazwisko i imię. Pewnego razu słyszałam nawet jakktos mówił ze przy wystawianiu faktury musza być jego dane. Tylko teraz zastanawiamsie czemu ten ktoś ma na pieczatce adres biura osrodka a nie swój??

  2. #12
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.05.2008
    Mieszka w
    Program do czegośtama
    Postów
    573


    Cytat Napisał golden84
    To już teraz wiem dlaczego przy nazwie firmy jest nazwisko i imię. Pewnego razu słyszałam nawet jakktos mówił ze przy wystawianiu faktury musza być jego dane. Tylko teraz zastanawiamsie czemu ten ktoś ma na pieczatce adres biura osrodka a nie swój??
    Zależy do czego jej używa. Jak do reklamy, to OK. jak to wypełniania danych na fakturze to nie, o czym pisałem. Pieczątka to urządzenie drukujące.

    Na reklamach, ulotkach, banerach itp. stosujesz adres ośrodka pewnie. Ale na umowach i fakturach i innych urzędowych tak jak piszę.
    Zarządca Przypraw 6.6 / 2010
    Biologiczny System Odpowiadania na forumie.

    Pierwszy stworzony przez teoretyków inteligentny odpowiadacz forumowy.
    Stoisz nad przepaścią? Nie daj się, zrób krok naprzód.

  3. #13
    Od dawna na forum
    Dołączył
    09.03.2008
    Postów
    107


    Bardzo ciekawy temat się rozkręcił:
    Faktura powinna zawierać imiona i nazwiska lub nazwy bądź nazwy skrócone sprzedawcy i nabywcy oraz ich adresy.Tak mówi § 9 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia ministra finansów z 25 maja 2005 r. (DzU nr 95, poz. 798 ze zm.).
    Przepisy nie precyzują, o jaki adres chodzi. Ponieważ faktury wystawiają podatnicy VAT, przyjmuje się z reguły, że adres na fakturze powinien być zgodny z podanym na zgłoszeniu rejestracyjnym.
    Dodatkowo na stronie abc.com.pl znalazłem taka informację:
    „Podanie adresu stałego miejsca prowadzenia działalności, jeżeli miejsce to zostało podane w zgłoszeniu rejestracyjnym, nie jest błędem eliminującym taką fakturę z obrotu prawnego”

    Czy osoba z UG może przyjąć na wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej żle wypełnione dane?
    - Teoretycznie nie. Ale tylko teoretycznie. Nie wszyscy pracownicy muszą być kompetentni na swoich stanowiskach
    Czy ta zasada może się powtórzyć w Gus...
    A co w US z nip1 ? Wydaje mi się, że tam pracują osoby odpowiedzialne na swoim stanowisku...
    Pozdrawiam

  4. #14
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.05.2008
    Mieszka w
    Program do czegośtama
    Postów
    573


    Cytat Napisał karol11b
    Bardzo ciekawy temat się rozkręcił:
    Faktura powinna zawierać imiona i nazwiska lub nazwy bądź nazwy skrócone sprzedawcy i nabywcy oraz ich adresy.Tak mówi § 9 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia ministra finansów z 25 maja 2005 r. (DzU nr 95, poz. 798 ze zm.).
    Przepisy nie precyzują, o jaki adres chodzi.
    No o adres sprzedawcy. ,,Firma'' osoby fizycznej sprzedawcą nie jest, bo nie ma osobowości prawnej i nie istnieje. Sprzedawcą jest właściciel i jego adres powinien figurować. Co innego w przypadku spółek prawa handlowego, z osobowością prawną. Wtedy i owszem, adres siedziby jest jakimśtam adresem. Choć też niekoniecznie oddziału! Zauważ, że na fakturach z MM czy Praktikera masz adres warszawski, a dodatkowo dopisane, że oddział Zabrze. Ale NIP i adres są warszawskie i wystawcą faktury jest właśnie MM/Praktiker w Warszawie.

    Cytat Napisał karol11b
    „Podanie adresu stałego miejsca prowadzenia działalności, jeżeli miejsce to zostało podane w zgłoszeniu rejestracyjnym, nie jest błędem eliminującym taką fakturę z obrotu prawnego”
    Aczkolwiek jest błędem

    No i niestety część sprzedawców utajnia swoje imię i nazwisko. Więc adres to mały miki faktycznie. Ostatnio zastanawiałem się co zrobić z fakturą bez imienia i nazwiska przedsiębiorcy... Ostatecznie ją zaksięgowałem, ale mam nadzieję, że kontroli nie będzie.

    Cytat Napisał karol11b
    Czy osoba z UG może przyjąć na wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej żle wypełnione dane?
    - Teoretycznie nie. Ale tylko teoretycznie. Nie wszyscy pracownicy muszą być kompetentni na swoich stanowiskach
    Czy ta zasada może się powtórzyć w Gus...
    A co w US z nip1 ? Wydaje mi się, że tam pracują osoby odpowiedzialne na swoim stanowisku...
    Ale urzędas przełknie to, co mu podasz. To są oczywiście mało istotne drobiazgi... Do momentu, aż faktycznie chcesz złożyć pozew. I składasz na ,,Kaczka; kwiatowa 12; Zabrze'' a sąd odrzuca, bo pozwać się Kaczki nie da i trzeba pozywać przedsiębiorcę.

    Zastanawiam się, na ile ważna prawnie będzie jakaś umowa z Kaczka.... Pewnie będzie, bo to pewnie będzie tylko błąd drobny, że tak podano, ale....

    Generalnie ja unikam kontrahentów, którzy podają na fakturze nazwę bez nazwiska oraz adres biura. Wolę nie ryzykować księgując takie faktury.
    Zarządca Przypraw 6.6 / 2010
    Biologiczny System Odpowiadania na forumie.

    Pierwszy stworzony przez teoretyków inteligentny odpowiadacz forumowy.
    Stoisz nad przepaścią? Nie daj się, zrób krok naprzód.

  5. #15
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    30.01.2009
    Postów
    5

    DG



    Dostałem propozycję od szefa, zebym założył Działalność Gospodarczą, powiedział ze będzie mi płacić ZUS czyli około 300 zł, ale nie wiem jaką formę opodatkowania wybrać. Czy mam jemu wystawiać rachunki? Zaznaczam, że jeżdżę na aucie OSK noi dodakowo wykładam.

  6. #16
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.05.2008
    Mieszka w
    Program do czegośtama
    Postów
    573

    Re: DG



    Cytat Napisał EL
    Dostałem propozycję od szefa, zebym założył Działalność Gospodarczą, powiedział ze będzie mi płacić ZUS czyli około 300 zł, ale nie wiem jaką formę opodatkowania wybrać. Czy mam jemu wystawiać rachunki? Zaznaczam, że jeżdżę na aucie OSK noi dodakowo wykładam.
    Zastrzeżenie prawne: Nie jestem doradcą i nie mając prawda do doradzania, jedynie sobie tak dysktuję i przemyśliwam.


    a) ZUS to nie 300zł a około 900, chyba że mówisz o preferencyjnym przez rok? dwa? Nie pamiętam ile jest preferencyjny dla nowozakładających DG OF.

    b) forma opodatkowania: ryczałt, skoro nie masz kosztów. W kwestii ryczałtu musisz jednak zasięgnąć dorady kogoś, kto się zna. Ja na oczy ryczałtu nie widziałem. Alternatywnie PKPiR, ale w Twoim przypadku pewnie taniej wyjdzie ryczałt, skoro masz zero kosztów.

    Nie zostawać Vatowcem, bo to działalność zwolniona, więc o ile się łapiesz (limity skonsultuj z doradcą) na niebycie watowcem, to chyba ok.

    c) tak, ty mu wystawiasz rachunki, bo to ty sprzedajesz swoje usługi.
    Zarządca Przypraw 6.6 / 2010
    Biologiczny System Odpowiadania na forumie.

    Pierwszy stworzony przez teoretyków inteligentny odpowiadacz forumowy.
    Stoisz nad przepaścią? Nie daj się, zrób krok naprzód.

  7. #17
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    30.01.2009
    Postów
    5


    Tak, tak chodzi mi o ten preferencyjny ZUS. Spokojnie na niego sie załapie. Tylko nie wiem czy szkolenie podlega ryczłtowi, a PKPiR to podatek płaci sie w zależności od dochodu?

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    21.02.2008
    Mieszka w
    Z pomorza
    Postów
    58


    Cytat Napisał EL
    Tak, tak chodzi mi o ten preferencyjny ZUS. Spokojnie na niego sie załapie. Tylko nie wiem czy szkolenie podlega ryczłtowi, a PKPiR to podatek płaci sie w zależności od dochodu?
    ,,Preferencyjny ZUS'' moim skromnym zdaniem niech twój szef sam płaci całą składkę. Dlaczego bo jak będziesz chciał przejśc tak naprawdę na swoje to pozostanie ci do zapłaty ok 900 zł a nie ok 300 zł. Zadaj szefowi pytanie jak się skończy twój ,,preferencyjny ZUS'' czy pokryje za 3 lata (o ile się nie mylę)twoje pełne składki. Następne pytanie zadaj sobie sam, ile przez ten okres odłożysz na emeryturę .
    Pozdrawiam .
    instruktor

  9. #19
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.05.2008
    Mieszka w
    Program do czegośtama
    Postów
    573


    Cytat Napisał EL
    Tak, tak chodzi mi o ten preferencyjny ZUS. Spokojnie na niego sie załapie. Tylko nie wiem czy szkolenie podlega ryczłtowi, a PKPiR to podatek płaci sie w zależności od dochodu?
    W ryczałcie też. Tylko w ryczałcie nie księgujesz kosztów. Ale za to masz niższy podatek. Przykład:

    PKPiR:

    a) Sprzedałem za 1200zł usługę
    b) kupiłem coś, co było moim kosztem, za 200zł.

    Efekt: Zarobiłem 1000zł i płacę 18% podatku, tak pi razy drzwi....

    Ryczałt:
    a) Sprzedałem za 1200zł usługę
    b) kupiłem coś, co było moim kosztem, za 200zł, ale przy ryczałcie zapominam o tym, że kupiłem.

    Efekt: Zarobiłem 1200zł i płacę x% podatku, tak pi razy drzwi....

    I kiedy się ryczałt opłaca? Jak się ma mało kosztów i ich pominięcie i tak się wyrówna, bo X będzie mniejsze. A ile wynosi X dla takich szkoleń, nie wiem. Ja prowadzę PKPiR. Ponieważ jednak robisz na sprzęcie OSK, to kosztów masz mało, więc ryczałt Ci się ma szanse opłacać.
    Zarządca Przypraw 6.6 / 2010
    Biologiczny System Odpowiadania na forumie.

    Pierwszy stworzony przez teoretyków inteligentny odpowiadacz forumowy.
    Stoisz nad przepaścią? Nie daj się, zrób krok naprzód.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •