Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
Hybrid View
-
15-04-2007, 20:12 #1Nowy użytkownik
- Dołączył
- 15.04.2007
- Postów
- 17
Pytanie na kursie na instruktora kat.B
Zabrania sie zawracania:
A w tunelu,na moscie,wiadukcie
B na autostradzie z wyjatkiem skrzyzowan lub miejsca do tego celu przeznaczonego
C na drodze jednokierunkowej
Instruktor uczacy przepisow ruchu drogowego, mowi ,ze dobre odpowiedzi to A,B,C,uważa,że zjazd z autostrady jest formą skrzyzowania i ponowny na nią wjazd w miejscu równoległym do zjazdu, właśnie wykonaliśmy manewr zawracania.Proszę o komentarz, zaznaczałem odp.A i C,a teraz mam problem.
-
15-04-2007, 21:52 #2Od dawna na forum
- Dołączył
- 28.03.2007
- Mieszka w
- Konin
- Postów
- 279
-
15-04-2007, 22:01 #3
-
16-04-2007, 18:17 #4Od dawna na forum
- Dołączył
- 28.03.2007
- Mieszka w
- Konin
- Postów
- 279
CMAN-Szczególy do zawracania
Cman. Termin: autostrada informuje, ze jest to droga dwujezdniowa, oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi, na której nie dopuszcza się ruchu poprzecznego, przeznaczoną tylko do ruchu pojazdów samochodowych, które na równej, poziomej jezdni mogą rozwinąć prędkość co najmniej 40 km/h, w tym również w razie ciągnięcia przyczep. Moje okreslenie bez skrzyżowań bylo uproszczeniem. Mam nadzieję że teraz masz lepszy obraz sytuacji. Art 26. pkt 6 Kodeksu drogowego wyraźnie określa warunki, kiedy nie można zawarcac:
Zabrania się zawracania:
-w tunelu, na moście, wiadukcie lub drodze jednokierunkowej;
-na autostradzie;
-na drodze ekspresowej, z wyjątkiem skrzyżowania lub miejsca do tego przeznaczonego;
-w warunkach, w których mogłoby to zagrozić bezpieczeństwu ruchu na drodze lub ruch ten utrudnić.
PozdrawiamNie mam nic do ukrycia-bo lubię i szanuję to co robię.
-
16-04-2007, 19:08 #5Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268
Sytuację mam zobrazowaną
. Tylko mnie po prostu zdziwiło trochę stwierdzenie, że na autostradzie nie ma skrzyżowań. Wiem oczywiście co miałeś na myśli, ale mam nadzieję, że nie upraszczasz tak mówiąc do kursantów? Później uważny kursant będzie jechał 50 km/h autostradą, bo miał B-33 na wjeździe, a nie miał potem skrzyżowania
.
-
28-04-2007, 20:22 #6Nowy użytkownik
- Dołączył
- 15.04.2007
- Postów
- 17
Speed jesteś dobry,jeszcze jedno pytanie
Jezeli uczestnik ruchu spowoduje zagrożenie bezp. ruchu drogowego w pierwszej kolejności obowiązany jest do:
a.podjęcia niezbędnych działań w celu usunięcia zagrożenia
b.poinformowania o zagrożeniu innych uczestników ruchu
c.poinformowania pogotowia ratunkowego i policji
-
04-05-2007, 19:21 #7Od dawna na forum
- Dołączył
- 28.03.2007
- Mieszka w
- Konin
- Postów
- 279
Witaj cman ! Wracając do tematu to chyba wiadomo, ze autostrada jest drogę dwujezdniową, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi, na której nie dopuszcza się ruchu poprzecznego przeznaczoną tylko do ruchu pojazdów samochodowych, które na równej, poziomej jezdni mogą rozwinąć prędkość co najmniej 40 km/h, w tym również w razie ciągnięcia przyczep. Droga ta jest oznaczona znakiem D-9 a on określa po jakiej drodze poruszamy się.Nie mam nic do ukrycia-bo lubię i szanuję to co robię.
-
04-05-2007, 22:05 #8Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268
-
05-05-2007, 04:35 #9Nowy użytkownik
- Dołączył
- 24.12.2006
- Mieszka w
- Toruń
- Postów
- 45
-
05-05-2007, 12:09 #10Nowy użytkownik
- Dołączył
- 15.04.2007
- Postów
- 17
Panowie,cman i SPEED30
temat autostrady,mimo ,że dość zawiły,ale jednak wyjaśniony,zadałem konkretne pytanie to może odpowiecie,jeśli nie na tamto ,to może kolejne,przy którym instruktor upiera się ,że nie zabrania się i nie zaznaczamy odpowiedzi,oto część sporna pytania
Na przejeżdzie kolejowym zabrania się:
B)wjeżdżania na przejazd bez upewnienia się lub uzgodnienia z dróżnikiem kolejowym czasu przejazdu zespołu pojazdów o długości18.75m,który nie może rozwinąć prędkości wiekszej niż 6km/h.




Odpowiedź z cytatem

Bookmarks