Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
-
21-06-2007, 21:15 #21Nowy użytkownik
- Dołączył
- 15.04.2007
- Postów
- 17
Cman, jeszcze to
1. Kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność
a) podczas omijania pojazdu wysyłającego żółte światła błyskowe
b) podczas wyprzedzania pojazdu uprzywilejowanego
c) zatrzymując się w pobliżu pojazdu oznaczonego z przodu i z tyłu tablicami ostrzegawczymi barwy żółtej z symbolem dzieci barwy czarnej
2. Podczas kontroli ruchu drogowego zatrzymać pojazd mogą
a) strażnicy straży gminnych (miejskich) w przypadku, gdy kierujący pojazdem nie stosuje się do znaku zakaz wjazdu B2
b)
pracownicy zarządu dróg przez całą dobę na obszarze zabudowanym i poza nim tylko od świtu do zmierzchu wtedy, gdy dysponują pojazdem samochodowym oznakowanym emblematem właściwego zarządu dróg
c) umundurowani policjanci poza obszarem zabudowanym, którzy dysponują pojazdem samochodowym
3. W obszarze zabudowanym używanie świateł drogowych jest
a) zabronione na oświetlonych drogach
b) dozwolone na nieoświetlonych drogach w czasie niedostatecznej widoczności
c) dozwolone w okresie od zmierzchu do świtu na nieoświetlonych drogach
4. Na skrzyżowaniu dróg oznaczonym znakiem "ruch okrężny" kierujący pojazdem:
a) ma pierwszeństwo wjeżdżając na skrzyżowanie
b) ma pierwszeństwo przed pojazdem szynowym opuszczającym skrzyżowanie
c) udziela pierwszeństwa pojazdowi wjeżdżającemu z prawej strony
Co to znaczy nie zawsze?
Napisał cman
Z góry bardzo dziękuję za udzielą pomoc.
-
21-06-2007, 21:54 #22Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268
1. b
2. a, c
3. a, c (odpowiedź b może być również prawdziwa, jeżeli niedostateczna widoczność jest spowodowana tym, że jest noc)
4. a, c
Jeżeli przed skrzyżowaniem nie ma miejsca, w którym istnieje możliwość zmiany kierunku jazdy, znak obowiązuje na skrzyżowaniu. Jeżeli natomiast miejsce takie występuje, to znak obowiązuje w tym właśnie miejscu, a nie obowiązuje już na skrzyżowaniu.
Napisał kinsappo
-
22-06-2007, 20:42 #23Nowy użytkownik
- Dołączył
- 15.04.2007
- Postów
- 17
Cman, jest problem
z odpowiedzą a w pytaniu:
1. Kierujący pojazdem ustępuje pierwszeństwa jadącemu rowerowi:
a) jeżeli skręca w drogę poprzeczną, a droga dla rowerów przebiega przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża
Może coś jest na rzeczy, ponieważ trzy różne osoby nie zaznaczają tej odpowiedzi, art. 27 punkt 2 uchylony, może tu jest rozwiązanie.
Odpowiedzi b i c oczywiście są dobre i kodeksowe.
Co Ty na to? Czekam
-
22-06-2007, 22:20 #24Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268
Faktycznie, coś jest w tym pytaniu, a raczej w odpowiedzi. Droga dla rowerów nie może przebiegać przez jezdnię, jeżeli ma przez nią przebiegać, to musi być to przejazd dla rowerzystów. Obecnie uchylony ust. 2 brzmiał tak parę lat temu, być może dlatego, że wtedy dopuszczało się drogi/ścieżki dla rowerów biegnące w poprzek jezdni - nie wiem.
W każdym razie, patrząc chociażby z perspektywy rowerzysty, to jadąc drogą dla rowerów nie może on być nagle zaskakiwany jadącym gdzieś z boku pojazdem i jeszcze z koniecznością ustąpienia mu pierwszeństwa.
Moim zdaniem odpowiedź jest, albo źle sformułowana, albo nieco niedzisiejsza.
-
08-07-2007, 11:38 #25Nowy użytkownik
- Dołączył
- 15.04.2007
- Postów
- 17
-
29-08-2007, 21:44 #26Nowy użytkownik
- Dołączył
- 29.08.2007
- Mieszka w
- Ostrów Maz
- Postów
- 10
mam pytanie czy mogl by mi ktoś pomóc odnośnie pytania:
1. pojazd do nuki jazdy powinien być wyposarzony w:
ogumione koło zapasowe, apteczke, trójkąt ostrzegawczy, gaśnice i w coś jeszcze.
2.Natomist zwykły samochód osobowy tylko w gaśnice i trójkąt ostrzegawcz.
3. czy pojazd do nuki jazdy ma jakoś wage minimalno, albo czy powinien rozijac predkosc.
Z góry dziekuje za jakokolwiek pomoc, a może wie ktoś gdzie tego szukać.
A i jeszcz może ktoś ma jakoś dobro ksiązke z techniki kierowania pojazdu.
pozdrawiamok
-
29-08-2007, 22:38 #27Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268
1. Zależy co dokładnie rozumiesz przez wyposażenie. Pojazd do nauki jazdy powinien być też jeszcze wyposażony w dodatkowe lusterka, dodatkowy pedał hamulca, ogrzewaną szybę, itd.
2. Podobnie j/w.
3. Pojazd do nauki jazdy dla kat. B musi mieć długość większą niż 3,5 m i rozwijać prędkość co najmniej 100 km/h.
-
29-08-2007, 22:54 #28Od dawna na forum
- Dołączył
- 28.08.2007
- Mieszka w
- kuj-pom
- Postów
- 289
Gratuluję, a gdzie mozna znaleźć w całości to rozporządzenie 217W przyszłym tygodniu odbieram legitymacje.Egzamin,patrząc z perspektywy czasu,nie jest trudny, pod warunkiem dobrej znajomości: Prawa o ruchu drogowym,Rozporządzenia 217,Psychologii i Dydaktyki,chyba jednak bardzo dobrej znajomości tych tematów.
-
29-08-2007, 23:00 #29Od dawna na forum

- Dołączył
- 05.12.2006
- Postów
- 512
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2005/1834.htm
Miłej lektury
-
30-08-2007, 15:35 #30Od dawna na forum
- Dołączył
- 28.08.2007
- Mieszka w
- kuj-pom
- Postów
- 289


Odpowiedź z cytatem

Bookmarks