Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    15.04.2007
    Postów
    17

    Cman, jeszcze to



    1. Kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność
    a) podczas omijania pojazdu wysyłającego żółte światła błyskowe
    b) podczas wyprzedzania pojazdu uprzywilejowanego
    c) zatrzymując się w pobliżu pojazdu oznaczonego z przodu i z tyłu tablicami ostrzegawczymi barwy żółtej z symbolem dzieci barwy czarnej

    2. Podczas kontroli ruchu drogowego zatrzymać pojazd mogą
    a) strażnicy straży gminnych (miejskich) w przypadku, gdy kierujący pojazdem nie stosuje się do znaku zakaz wjazdu B2
    b)
    pracownicy zarządu dróg przez całą dobę na obszarze zabudowanym i poza nim tylko od świtu do zmierzchu wtedy, gdy dysponują pojazdem samochodowym oznakowanym emblematem właściwego zarządu dróg
    c) umundurowani policjanci poza obszarem zabudowanym, którzy dysponują pojazdem samochodowym

    3. W obszarze zabudowanym używanie świateł drogowych jest
    a) zabronione na oświetlonych drogach
    b) dozwolone na nieoświetlonych drogach w czasie niedostatecznej widoczności
    c) dozwolone w okresie od zmierzchu do świtu na nieoświetlonych drogach

    4. Na skrzyżowaniu dróg oznaczonym znakiem "ruch okrężny" kierujący pojazdem:
    a) ma pierwszeństwo wjeżdżając na skrzyżowanie
    b) ma pierwszeństwo przed pojazdem szynowym opuszczającym skrzyżowanie
    c) udziela pierwszeństwa pojazdowi wjeżdżającemu z prawej strony


    Cytat Napisał cman
    2. a, b, c (przy czym odpowiedź a nie jest zawsze prawdziwa)
    Co to znaczy nie zawsze?


    Z góry bardzo dziękuję za udzielą pomoc.

  2. #22
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    1. b
    2. a, c
    3. a, c (odpowiedź b może być również prawdziwa, jeżeli niedostateczna widoczność jest spowodowana tym, że jest noc)
    4. a, c

    Cytat Napisał kinsappo
    Cytat Napisał cman
    2. a, b, c (przy czym odpowiedź a nie jest zawsze prawdziwa)
    Co to znaczy nie zawsze?
    Jeżeli przed skrzyżowaniem nie ma miejsca, w którym istnieje możliwość zmiany kierunku jazdy, znak obowiązuje na skrzyżowaniu. Jeżeli natomiast miejsce takie występuje, to znak obowiązuje w tym właśnie miejscu, a nie obowiązuje już na skrzyżowaniu.

  3. #23
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    15.04.2007
    Postów
    17

    Cman, jest problem



    z odpowiedzą a w pytaniu:
    1. Kierujący pojazdem ustępuje pierwszeństwa jadącemu rowerowi:
    a) jeżeli skręca w drogę poprzeczną, a droga dla rowerów przebiega przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża

    Może coś jest na rzeczy, ponieważ trzy różne osoby nie zaznaczają tej odpowiedzi, art. 27 punkt 2 uchylony, może tu jest rozwiązanie.
    Odpowiedzi b i c oczywiście są dobre i kodeksowe.

    Co Ty na to? Czekam

  4. #24
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Faktycznie, coś jest w tym pytaniu, a raczej w odpowiedzi. Droga dla rowerów nie może przebiegać przez jezdnię, jeżeli ma przez nią przebiegać, to musi być to przejazd dla rowerzystów. Obecnie uchylony ust. 2 brzmiał tak parę lat temu, być może dlatego, że wtedy dopuszczało się drogi/ścieżki dla rowerów biegnące w poprzek jezdni - nie wiem.
    W każdym razie, patrząc chociażby z perspektywy rowerzysty, to jadąc drogą dla rowerów nie może on być nagle zaskakiwany jadącym gdzieś z boku pojazdem i jeszcze z koniecznością ustąpienia mu pierwszeństwa.
    Moim zdaniem odpowiedź jest, albo źle sformułowana, albo nieco niedzisiejsza.

  5. #25
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    15.04.2007
    Postów
    17

    Cman.dziękuję za odpowiedzi...



    W przyszłym tygodniu odbieram legitymacje.Egzamin,patrząc z perspektywy czasu,nie jest trudny, pod warunkiem dobrej znajomości: Prawa o ruchu drogowym,Rozporządzenia 217,Psychologii i Dydaktyki,chyba jednak bardzo dobrej znajomości tych tematów.

  6. #26
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    29.08.2007
    Mieszka w
    Ostrów Maz
    Postów
    10


    mam pytanie czy mogl by mi ktoś pomóc odnośnie pytania:
    1. pojazd do nuki jazdy powinien być wyposarzony w:
    ogumione koło zapasowe, apteczke, trójkąt ostrzegawczy, gaśnice i w coś jeszcze.
    2.Natomist zwykły samochód osobowy tylko w gaśnice i trójkąt ostrzegawcz.
    3. czy pojazd do nuki jazdy ma jakoś wage minimalno, albo czy powinien rozijac predkosc.

    Z góry dziekuje za jakokolwiek pomoc, a może wie ktoś gdzie tego szukać.
    A i jeszcz może ktoś ma jakoś dobro ksiązke z techniki kierowania pojazdu.

    pozdrawiam
    ok

  7. #27
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    1. Zależy co dokładnie rozumiesz przez wyposażenie. Pojazd do nauki jazdy powinien być też jeszcze wyposażony w dodatkowe lusterka, dodatkowy pedał hamulca, ogrzewaną szybę, itd.
    2. Podobnie j/w.
    3. Pojazd do nauki jazdy dla kat. B musi mieć długość większą niż 3,5 m i rozwijać prędkość co najmniej 100 km/h.

  8. #28
    Od dawna na forum
    Dołączył
    28.08.2007
    Mieszka w
    kuj-pom
    Postów
    289


    W przyszłym tygodniu odbieram legitymacje.Egzamin,patrząc z perspektywy czasu,nie jest trudny, pod warunkiem dobrej znajomości: Prawa o ruchu drogowym,Rozporządzenia 217,Psychologii i Dydaktyki,chyba jednak bardzo dobrej znajomości tych tematów.
    Gratuluję, a gdzie mozna znaleźć w całości to rozporządzenie 217

  9. #29

  10. #30
    Od dawna na forum
    Dołączył
    28.08.2007
    Mieszka w
    kuj-pom
    Postów
    289


    Dzięki bardzo. I znowu nowe kartki do nauki . Chyba mój mózg będzie to przetrawiał z pół roku.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •