Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55
  1. #1
    Banned
    Dołączył
    13.01.2009
    Postów
    30

    Instruktor SKAZANY !!!



    Właśnie się dowiedziałem że zapadł wyrok w sprawie głośnego wypadku podczas prowadzenia lekcji praktycznej. Dodam że w wypadku zginęły 2 osoby. Instruktor został skazany na 2,5 roku więzienia, 3 lata zakaz prowadzenia pojazdów, 3 lata zakaz wykonywania zawodu. Kursantka skazana na 2 lata więzienia w zawieszeniu + 2.000 zł grzywny. Co o tym sądzicie ? Bo ja jako młody instruktor zaczynam się zastanawiać czy gra jest warta świeczki, tym bardziej za takie pieniądze...

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    31.07.2007
    Postów
    329


    Moim zdaniem dwie osoby są w piachu, a pojazd do nauki jazdy to nie taxi,a w tym przypadku tak było ta kursantka która prowadziła pojazd była na doszkalaniu. Lekkomyślność instruktora i cztery rodziny przeżywają dramat życiowy

  3. #3
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.03.2009
    Mieszka w
    Pomorskie
    Postów
    179


    Wyrok pewnie i sprawiedliwy trochę za dużo zaniedbań ze strony instruktora. Za dużo osób w L i przede wszystkim letnie opony.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    22.04.2009
    Mieszka w
    Gdynia
    Postów
    91


    prędkość bezpieczna tu sie klania - jechala dopuszczalna - niestety jak wiemy nie jest zawsze bezpieczna, ale dziwie sie ze na wyrok wplyw mialy letnie opony przeciez w polsce nie ma obowiazku uzywania takowych.

  5. #5
    Od dawna na forum
    Dołączył
    30.09.2008
    Postów
    297


    W kwestii formalnej to zastanawia mnie ten wyrok w części: 3 lata zakaz wykonywania zawodu.
    Przecież nie można być instruktorem będąc skazanym za przestępstwo w ruchu drogowym.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    26.10.2009
    Postów
    69


    No to zaczną się teraz kontrole panowie.

  7. #7
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    17.06.2008
    Mieszka w
    Lublin
    Postów
    39


    kontrole były i będą, no ale fakt zazwyczaj dotyczyło czy wszystko w papierach w biurze się zgadza. Co do tej ilości osób w L-ce to stosunkowo rzadko widuje takie sytuacje, chociaż nie powiem, że ich nie ma.. Wg mnie dużo gorszą rzeczą jest wożenie z tyłu osób bez zapiętych pasów!! Co ma pomyśleć sobie taki kursant? skoro nawet w nauce jazdy nie musi to w cywilnym wozie będzie to robił?

  8. #8
    Od dawna na forum
    Dołączył
    21.07.2009
    Mieszka w
    Program zarządzania OSK
    Postów
    249


    megamind - to właśnie i nas od razu uderzyło po oczach. Coś nam się temida nie spisała chyba. Choć z drugiej strony - i pewnie tu jest klucz problemu - instruktor nie został skazany za przestępstwo w ruchu drogowym a za niedopełnienie obowiązków. Nie ma jeszcze uzasadnienia na piśmie, więc możemy dywagować - ale wg naszej kancelarii prawnej - prawdopodobnie tak właśnie to było.
    SOS-Manager 2.2 / 2009
    Informatyczny System Profesjonalnego Zarządzania Ośrodkiem Szkolenia Kierowców

    Pierwszy stworzony przez praktyków program do obsługi OSK. Bądź o krok przed konkurencją!

  9. #9
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.03.2008
    Postów
    23


    Pany to wszystko nie jest takie proste jak się wydaje... w zeszłym roku byłem w podobnej sytuacji... wpadłem w poślizg, prowadził kursant...miałem opony zimowe, prędkość około 50 km/h na 90 bo ślisko było... jednak udało mi się cudem wyprowadzić auto z poślizgu i w nikogo nie przydzwoniliśmy... Wydaje mi się że dopilnowałem wszystkiego.. prędkość stosowana do warunków, opony zimowe...ale mimo to nie ustrzegłem sie poślizgu...kursant zjechał na pobocze i skantowało auto, złapałem kierownicę i delikatnie kontrując przy delikatnym użyciu hamulca udało mi sie zatrzymać pojazd.... ja miałem szczęście ... ale powiedzcie ilu z was ćwiczyło kontrolowany poślizg ??? czy mieliście taką okazję , czy ktoś na kursie mówił Wam co w takiej sytuacji robić ??? A jeśli śnieg na drogach utrzyma się przez tydzień, to nie wyjedziecie do pracy ??? Nie wszystko jest taki oczywiste i jednoznaczne jakby się mogło wydawać...

  10. #10
    Od dawna na forum
    Dołączył
    24.09.2009
    Postów
    102


    Ten 3ci to dodatkowy uczestnik kursu więc mógł być w samochodzie opony letnie jak najbardziej zgodne z naszymi przepisami.Mało informacji mam o tym wypadku żeby oceniać.Ale podobno poszła na czołówke więc wina chyba jasna.No i tragedia dla wszystkich rodzin.Wyjść z poślizgu to jedno a wyjść z poślizgu gdy ktoś inny siedzi za kułkiem to zupełnie co innego i pomimo tego że sam dobrze sobie radze na śliskiej nawieżchni nigdy nie prubowałem tego z miejsca(dla babci) Trzeba będzie poćwiczyć i radze innym tak samo wziąść żone brata lub znajomego na placyk jak śnieg spadnie niech żuci autkiem i ....
    Dojechać i żyć

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •