Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    13.01.2010
    Mieszka w
    WLKP
    Postów
    12

    Egzamin na instruktora w Kalisz 02.16



    Witam

    w lutym wybieram się na egzamin i nie wiem czego mam się spodziewać (z tego co widzę każdy ośrodek przeprowadza go inaczej:/) a nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat egzaminu w kaliszu:/
    Czy ktoś wie jak zdaje się w Kaliszu?
    Na co zwrócić uwagę?
    Jak po kolei w ogóle przebiega egzamin?
    Jaka jest zdawalność?
    Może ktoś ma bazę pytań?

    Pozdrawiam
    www.sztukawyobrazni.netne.net

    "To Twoje życie i kończy się z każdą minutą"

  2. #2
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    25.11.2009
    Mieszka w
    wlkp
    Postów
    25


    Ja też się wybieram na ten egzamin i chętnie dołączę się do prośby.
    Pozdrawiam i do zobaczenia w Kaliszu

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    19.08.2009
    Postów
    78

    Re: Egzamin na instruktora w Kalisz 02.16



    Cytat Napisał White16
    Jak po kolei w ogóle przebiega egzamin?
    No cóż... A w kursie w ogóle uczestniczyłeś?


    Pozdrawiam!

  4. #4
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    13.01.2010
    Mieszka w
    WLKP
    Postów
    12


    Oczywiście że kurs już odbyty i uczestniczyłem ale na nim podali tylko jeden schemat egzaminu i nawet nie byli łaskawi poinformować że w innym mieście może on wyglądać inaczej , na inne rzeczy zwracają uwagę. Może to drobiazgi ale jednak nastawienie na jakiś schemat pomaga, a tak może jednak trochę stres zadziałać albo będą zwracać uwagę na coś innego a ja o tym nie wspomnę i już będzie źle:/

    Z tego co ja wiem to w Poznaniu wygląda tak, że:
    1) test, 25 pytań, możliwość popełnienia 3 błędów
    2) część ustna (losuje zestaw 3 pytań):
    - znak lub znaki do omówienia
    - krzyżówka (omówić sytuację)
    - jakiś temat do omówienia jak na wykładzie
    3) plac:
    -pytania
    -łuk
    -wylosowane parkowanie

    A we Wrocławiu podobno wygląda tak:
    1) test, 25 pytań, możliwość popełnienia 3 błędów to samo]
    2) część ustna - zagadnienie do omówienia jak na wykładzie [i to wszystko]
    3) plac - łuk - omówienie zbiorników i świateł (regułka) - pytania - jeździmy po dwóch zdających, jeden wykonuje łuk drugi ocenia i zamiana potem egzaminator pyta jakie błędy zauważyliśmy u drugiego kursanta.

    Więc jest jednak różnica

    Słyszałem że gdzieś w teście 25 pytań i można popełnić 1 błąd z psychologi, jeden z metodyki, jeden z przepisów ruchu czy jakoś tak.

    Zdaję sobie sprawę że i tak wszystko muszę umieć i tak będzie, ale nie chcę być zaskoczony jakimś drobiazgiem, a zanim się przestawię komisja może już stwierdzić że nie zdałem. Tego bym nie chciał.
    www.sztukawyobrazni.netne.net

    "To Twoje życie i kończy się z każdą minutą"

  5. #5
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    30.11.2009
    Postów
    1


    Statystyka Konin
    ok.50% odpada na teście
    ok. 25% część ustna
    ok.25% na placu

  6. #6
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    16.01.2010
    Postów
    1

    Re: Egzamin na instruktora w Kalisz 02.16



    Cytat Napisał White16
    Witam

    w lutym wybieram się na egzamin i nie wiem czego mam się spodziewać (z tego co widzę każdy ośrodek przeprowadza go inaczej:/) a nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat egzaminu w kaliszu:/
    Czy ktoś wie jak zdaje się w Kaliszu?
    Na co zwrócić uwagę?
    Jak po kolei w ogóle przebiega egzamin?
    Jaka jest zdawalność?
    Może ktoś ma bazę pytań?

    Pozdrawiam

    witam
    jak masz jakies pytania napisz
    jagodamikus@o2.pl
    coś poradzimy

  7. #7
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    13.01.2010
    Mieszka w
    WLKP
    Postów
    12


    Witam, jestem po egzaminie w Kaliszu.
    Niestety nie udało mi się go zdać.
    A głównym powodem to fakt że (z tego co nam powiedzieli gdy siedzieliśmy już w sali) mieliśmy zaszczyt rozwiązywać jako pierwsza grupa całkowicie nowe testy:/
    Ogólnie wszystkie stare bazy są wg mnie niezbyt przydatne:/
    Osoby z mojego kursu które zakuwały od początku i zawsze wszystko umiały nie zdały:/

    Ale przytoczę kilka pytań które pamiętam, może komuś pomogą a ja przy okazji proszę o podanie prawidłowych odpowiedzi bo sam nie jestem pewnie.

    Jak dobrze pamiętam miałem test nr 32

    1) Definicja: przyczepa, przyczepa lekka, naczepa ma związek z pojęciami:
    a)motor z przyczepą,
    b)prędkości
    c) nie pamiętam

    2) Piórka wycieraczek:
    a)należy wymienić gdy nie ścierają 20% wody z czyszczonej powierzchni
    b)okresowo nieważne czy są uszkodzone czy nie,
    c)nie mają wypływu na jazdę we mgle

    3) Ocenę 5-6 (w skali 1-6) otrzyma kursant który:
    a)zna podstawy materiału
    b)zna cały materiał
    c)zna materiał i nawet ponad

    4) Egzamin wew. ma na celu:
    a)porządkowanie wiedzy, wykrycie błędów i ustalenie jak to uzupełnić
    b)sprawdza poziom wiedzy w stosunku do materiału który powinien znać
    c)oddziela kursantów którzy nadają się do egz. państwowego od reszty

    5) Na drodze ekspresowej zezwala się:
    a)cofania
    b)zawracania z zachowaniem szczególnej ostrożności
    c)parkowanie tylko w wyznaczonych miejscach

    6) Instruktor który ma uprawnienia na B, B+E może prowadzić kurs na:
    a)B+E
    b)T
    c)C1+E

    7) Znak B-31 "pierwszeństwo dla nadjeżdżającego z przeciwka" oznacza że:
    a)kierujący może jechać jeśli nie utrudni przejazdu kierującemu z naprzeciwka
    b)kierujący musi się zatrzymać
    c)zezwolenie na wyprzedzanie

    8 ) Do karty przeprowadzonych zajęć:
    a)wpisuje się zajęcia teoretyczne po każdych zajęciach
    b)nie wpisuje się zajęć teoretycznych
    c)wpisuje się zajęcia teoretyczne jednorazowo po zakończeniu teorii

    9) Kartę przeprowadzonych zajęć (po rezygnacji kursanta):
    a)otrzymuje kursant
    b)zachowuje OSK
    c)kopie zachowuje OSK do dokumentacji

    10) Zbyt wczesna redukcja biegu może spowodować:
    a)zmniejszenie obrotów silnika i zgaśnięcie silnika
    b)nadmierne zużycie paliwa
    c)utracie mocy rozpędzonego silnika

    11) W tej sytuacji:
    skrzyżowanie równorzędne, poj. 1 jedzie prosto (jest umieszczony na dole skrzyżowania), poj. 2 skręca w lewo(na skrzyżowaniu usytuowany po prawej stronie), poj.3 jedzie prosto(na skrzyżowaniu po lewej)

    a)poj.2 ustępuje poj. 3
    b)poj.3 przejeżdża pierwszy
    c) nie pamiętam

    Jeśli ktoś zna na to wszystko prawidłowe odpowiedzi które są pewne to proszę o nie.
    A jeśli ktoś ma inne pytania z tych nowych testów (Ci co byli w Kaliszu) proszę o podanie ich, może ktoś ma bazę takich pytań.
    www.sztukawyobrazni.netne.net

    "To Twoje życie i kończy się z każdą minutą"

  8. #8
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    25.11.2009
    Mieszka w
    wlkp
    Postów
    25


    Ja też byłam na tym egzaminie i też się nie udało miałam 4 błędy. I tak jak kolega opisał był meksyk na dzień dobry tekst od komisji typu "testy które macie z internetu możecie Państwo wyrzucić- mamy nową bazę"
    moje odpowiedzi na pytanie White16 to
    2 a
    3c
    4abc
    5c
    6ab
    7a
    8a
    9ac
    10b
    11 z tego co napisałeś to pierwszy jedzie pojazd 2 później 1 a jako ostatni to pojazd 3 (o ile dobrze sobie te skrzyżowanie rozrysowałam).

    Pytania które ja pamiętam i o których mi znajomi mówili to

    1 Definicja "autostrady" odnosi się do:
    a.ruchu wszystkich uczestników ruchu
    b.ruchu pojazdów samochodowych
    c. zawracania

    2. kandydat na kierowcę musi odznaczać się:
    a. osobowością w stopniu normalnym
    b. temperamentem w stopniu podwyższonym
    c. też jakieś wykręcone
    Przy tym pytaniu miałam problem

    3.w absolwenta kursu na instruktora nauki jazdy zna i posiada umiejętności (charakterystyka absolwenta)
    a. udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej
    b.wybrane zagadnienia z psychologii
    c. stosowanie odpowiednich metod nauczania

    4. jakieś pytanie o tzw. skręt jezdny (czy coś w tym stylu).

    5.Przy jakim % zużycia piór wycieraczek należy je wymienić
    a10%
    b20%
    c30%

    6. w trakcie wypadku kiedy należy udzielić pomocy przedlekarskiej psychologicznej:
    a. w trakcie udzielania pomocy medycznej
    b.po udzieleniu pomocy lekarskiej
    c. nie pamiętam
    To pytanie mam od znajomego

    7. kiedy zostanie przerwany egzamin w ruchu miejskim
    a. kiedy egzaminowany przekroczy prędkość o 20km\h
    b kiedy egzaminowany przekroczy prędkość o 10km\h
    c. kiedy nie udzieli pierwszeństwa pieszemu podczas zawracania (albo cofania dokładnie nie pamiętam)

    8. znak c-8 zezwala na
    a. jazdę w prawo lub lewo za znakiem
    b. jazdę w prawo lub lewo przed znakiem
    c. zawrócenie

    9. znak b-36 z tabliczką t-25b nie można
    a. urządzić postój na jezdni i poboczu za znakiem
    b. urządzić postój na jezdni i poboczu przed znakiem
    c. zatrzymać się na jezdni przed znakiem

    10 kandydat na kierowcę podlega szkoleniu
    a. podstawowemu
    b. dodatkowe
    c. uzupełniające

    11.wymiar szkolenia praktyczne nie może być krótszy niż
    a. 20 godzin
    b 30 godzin
    c. 25 godzin

    12.były 3 znaki "stop" "kontrola drogowa" i "koniec zakazów" i pytanie przed którym znakiem musimy się zatrzymać

    13. znak a6d i
    a. znak ten zezwala na jazdę w prawo na skrzyżowaniu
    b. informuję że kierowca porusza się po drodze z pierwszeństwem przejazdu
    c. musi spodziewać się pojazdów wjeźdzających z prawej strony

    miałam jeszcze 2 krzyżówki ale łatwe

    Uczyłam się bardzo długo ale co niektóre pytania były mega wykręcone te z psychologi i metodyki których nie pamiętam szkoda mi tej jednej błędnej odpowiedzi(znaczy szkoda mi wszystkich 4 błędnych odp) ale widocznie tak musiało być.
    Po wynikach całej grupy wnioskuję że musiało być ciężko bo było dużo błędów 2-cyfrowych i bardzo dużo ludzi odpadło na testach i jak to pan z komisji skwitował, że zakończą egzaminy przed zmrokiem(a było po godzinie 15 a jeszcze egzamin ustny- konspekt i praktyczny na placu). Jak ktoś na tym forum przeszedł te etapy to proszę o informację jak to wyglądało u Pana W.

    Pozdrawiam

  9. #9
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    23.10.2009
    Postów
    3


    A powiedzcie mi gdzie robiliście kurs w Kaliszu? w ZDZ na Skalmierzyckiej? Czy gdzieś indziej? W poniedziałek zaczyna się następny kurs i wybieram się na niego, jak są prowadzone zajęcia, da się z nich coś wynieść czy wszystkiego trzeba się w domu uczyć?

  10. #10
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    13.01.2010
    Mieszka w
    WLKP
    Postów
    12


    Jeśli chodzi o pytania z nowej bazy to otwieram nowy temat
    www.sztukawyobrazni.netne.net

    "To Twoje życie i kończy się z każdą minutą"

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •