Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
-
09-08-2007, 09:42 #1Nowy użytkownik
- Dołączył
- 27.07.2007
- Mieszka w
- Bydgoszcz
- Postów
- 9
-
09-08-2007, 10:28 #2Od dawna na forum
- Dołączył
- 12.07.2007
- Mieszka w
- LU
- Postów
- 137
Tak, kursy organizują WORD`y.
W zalezności od miasta kursy są w różnych cenach.
Ja spotkałem sięz cenami od 2.700 do 3.200 PLN, ale pewnie są i droższe bo tańsze raczej nie
Kurs dla kandydatów na egzaminatorów
Podstawa prawna:
Na podstawie ustawy z dnia 20 czerwca 1997r – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U.Nr 108 z 2005r poz. 908 z późn. zm.), i na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz.U.Nr. 217 z 2005r, poz.1834).
Wymagania w stosunku do kandydatów
Szkolenie dla kandydatów na egzaminatorów i egzaminatorów może rozpocząć osoba, która:
posiada wykształcenie wyższe;
posiada prawo jazdy kategorii B przez okres co najmniej 6 lat oraz uprawnienie do kierowania pojazdami rodzaju objętego egzaminowaniem przez okres co najmniej 1 roku;
przedstawiła orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem oraz orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem;
nie była karana wyrokiem sądu lub orzeczeniem kolegium ds. wykroczeń za przestępstwo lub wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Wymagań, o których mowa w pkt 1 lit. a nie stosuje się do egzaminatora osoby ubiegającej się o prawo jazdy kategorii T lub o pozwolenie do kierowania tramwajem.
Sprawdzenia spełnienia przez kandydata na egzaminatora ww. wymogów dokonuje organizator kursu.
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest przygotowanie kandydatów na egzaminatorów do prowadzenia egzaminów państwowych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi, z wyjątkiem ciągników rolniczych.
Rodzaje szkolenia
Kandydat na egzaminatora podlega szkoleniu, które obejmuje:
szkolenie podstawowe - przed przystąpieniem po raz pierwszy do egzaminu na egzaminatora;
szkolenie dodatkowe, w przypadku gdy rozszerza posiadany zakres uprawnień egzaminatora.
Przedmiotowy zakres szkolenia
Program szkolenia kandydatów na egzaminatorów obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne z następujących przedmiotów:
psychologia;
dydaktyka;
prawo o ruchu drogowym;
technika kierowania i obsługa pojazdu;
bezpieczeństwo ruchu drogowego;
zadania egzaminatora;
praktyka egzaminatorska.
Wymiar godzinowy i organizacja szkolenia
Liczba godzin szkolenia wynosi:
podstawowego - nie mniej niż 152 godziny zajęć teoretycznych i co najmniej 10 godzin zajęć praktycznych, w zależności od zakresu zdobywanych uprawnień;
dodatkowego - nie mniej niż 4 godziny zajęć teoretycznych oraz co najmniej 10 godzin zajęć praktycznych, w zależności od zakresu zdobywanych uprawnień.
Całość szkolenia zorganizowana jest w formie 4-miesięcznego kursu. Zajęcia odbywają się głównie w weekendy oraz piątkowe popołudnia.
Wydawanie zaświadczeń o ukończeniu kursu
Zaświadczenie o ukończeniu kursu otrzymuje kandydat na egzaminatora, który:
odbył wymagane programem przeszkolenie;
uzyskał pozytywny końcowy wynik nauczania w zakresie przedmiotów objętych planem nauczania;
posiada wiedzę i umiejętności określone w charakterystyce absolwenta kursu i uzyskał pozytywny wynik egzaminu końcowego.
Egzamin końcowy:
obejmuje sprawdzenie znajomości wybranych zagadnień z psychologii, dydaktyki, przepisów ruchu drogowego, techniki kierowania pojazdem, czynności kontrolno-obsługowych oraz prezentacje przeprowadzania egzaminu teoretycznego i praktycznego dla kandydatów na kierowców;
przeprowadza komisja złożona z wykładowców, po spełnieniu przez kandydata na egzaminatora wymogów określonych w pkt 1.
Praktyka asystencka
Po uzyskaniu zaświadczenia o ukończeniu kursu kandydat na egzaminatora odbywa praktykę w WORD nazywaną asystencką, polegającą na spełnieniu wymogu, o którym mowa w art. 110 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98, poz. 602 z późn. zm.).
Wymagane dokumenty
Osoba przystępująca do szkolenia kursowego składa przed jego rozpoczęciem wypełnione i podpisane zgłoszenie uczestnictwa oraz przedkłada do wglądu:
dokument potwierdzający posiadanie wyższego wykształcenia;
dokument poświadczający niekaralność wyrokiem sądu lub orzeczeniem kolegium ds. wykroczeń za przestępstwo lub wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym;
orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem oraz orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem;
zaświadczenie o posiadaniu przez okres co najmniej 6 lat prawa jazdy kategorii B oraz uprawnienia do kierowania pojazdami rodzaju objętego egzaminowaniem przez okres co najmniej jednego roku;
dowód uiszczenia opłaty za kurs.
Dokumenty wymienione w pkt 1 lit. a i c nie są wymagane od osób rozszerzających posiadany zakres uprawnień egzaminatora.
Nie jest łatwo, ale...wszytsko dla ludzi
Życzę powodzenia
-
09-08-2007, 12:49 #3Nowy użytkownik
- Dołączył
- 27.07.2007
- Mieszka w
- Bydgoszcz
- Postów
- 9
dzieki za obszerne info
wymogi spełniam (nie wiem tylko jak wypadłabym na tych badnaich psychologicznych)...
doczytałam gdzies,że zanim rozpocznie sie kurs na egzaminatora trzeba zdac gzamin kwalifikacyjny z zasad ruchu drogowego itp..zastanawiam sie jaka jest formuła takiego testu-teoretyczna, praktyczna?
jestem tez ciekawa czy ktos oreintuje sie w wysokości zarobków egzaminatorów,doszly mnie słuchy i jakichs kosmicznych stawkach,ale nie chce mi sie w to wierzyc..----NO MORE COMPLAIN-----
-
09-08-2007, 15:36 #4Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268
-
09-08-2007, 16:45 #5Od dawna na forum
- Dołączył
- 20.05.2007
- Postów
- 206
-
09-08-2007, 18:40 #6Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268
W sumie to żadna tajemnica: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/0724.htm
Minimalnie może zarabiać 1312 zł, maksymalnie 2488 zł, ew. z maksymalnym dodatkiem funkcyjnym 4035 zł.
Od nowego roku będą podwyżki, ale jeszcze nie wiadomo dokładnie jak duże.
-
16-08-2007, 14:43 #7Nowy użytkownik
- Dołączył
- 27.07.2007
- Mieszka w
- Bydgoszcz
- Postów
- 9
ale tak się zastanawiam
..zazwyczaj naturalną drogą do zostania agzaminatorem jest kilkuletnia praktyka instruktorska, czy sie mylę? i zastanawiaam sie jeszcze, czy wszyscy,ktorzy zdali kurs na egzaminatora dostaja od razu pracę w macierzystych WORDACH??
bo jesli nie, to papier egzaminatora mozna do szuflady schowac...
----NO MORE COMPLAIN-----
-
16-08-2007, 22:50 #8Użytkownik
- Dołączył
- 09.07.2007
- Mieszka w
- Wejherowo - Pomorskie
- Postów
- 69


Odpowiedź z cytatem


Bookmarks