Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    27.07.2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Postów
    9

    jak juz to juz? KURS NA EGZAMINATORA



    witam, poprzednio zastanawiałam sie nad kursem instruktorskim, a moze by tak oczko wyzej- egzaminator ? jak wyglada taki kurs, ile trwa i ile kosztuje? czy rowniez prowadza go wordy?
    pozdrawiam
    ----NO MORE COMPLAIN-----

  2. #2
    Od dawna na forum
    Dołączył
    12.07.2007
    Mieszka w
    LU
    Postów
    137


    Tak, kursy organizują WORD`y.
    W zalezności od miasta kursy są w różnych cenach.
    Ja spotkałem sięz cenami od 2.700 do 3.200 PLN, ale pewnie są i droższe bo tańsze raczej nie


    Kurs dla kandydatów na egzaminatorów

    Podstawa prawna:

    Na podstawie ustawy z dnia 20 czerwca 1997r – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U.Nr 108 z 2005r poz. 908 z późn. zm.), i na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz.U.Nr. 217 z 2005r, poz.1834).

    Wymagania w stosunku do kandydatów
    Szkolenie dla kandydatów na egzaminatorów i egzaminatorów może rozpocząć osoba, która:
    posiada wykształcenie wyższe;
    posiada prawo jazdy kategorii B przez okres co najmniej 6 lat oraz uprawnienie do kierowania pojazdami rodzaju objętego egzaminowaniem przez okres co najmniej 1 roku;
    przedstawiła orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem oraz orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem;
    nie była karana wyrokiem sądu lub orzeczeniem kolegium ds. wykroczeń za przestępstwo lub wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
    Wymagań, o których mowa w pkt 1 lit. a nie stosuje się do egzaminatora osoby ubiegającej się o prawo jazdy kategorii T lub o pozwolenie do kierowania tramwajem.
    Sprawdzenia spełnienia przez kandydata na egzaminatora ww. wymogów dokonuje organizator kursu.
    Cel szkolenia
    Celem szkolenia jest przygotowanie kandydatów na egzaminatorów do prowadzenia egzaminów państwowych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi, z wyjątkiem ciągników rolniczych.

    Rodzaje szkolenia
    Kandydat na egzaminatora podlega szkoleniu, które obejmuje:

    szkolenie podstawowe - przed przystąpieniem po raz pierwszy do egzaminu na egzaminatora;
    szkolenie dodatkowe, w przypadku gdy rozszerza posiadany zakres uprawnień egzaminatora.
    Przedmiotowy zakres szkolenia

    Program szkolenia kandydatów na egzaminatorów obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne z następujących przedmiotów:
    psychologia;
    dydaktyka;
    prawo o ruchu drogowym;
    technika kierowania i obsługa pojazdu;
    bezpieczeństwo ruchu drogowego;
    zadania egzaminatora;
    praktyka egzaminatorska.

    Wymiar godzinowy i organizacja szkolenia

    Liczba godzin szkolenia wynosi:
    podstawowego - nie mniej niż 152 godziny zajęć teoretycznych i co najmniej 10 godzin zajęć praktycznych, w zależności od zakresu zdobywanych uprawnień;
    dodatkowego - nie mniej niż 4 godziny zajęć teoretycznych oraz co najmniej 10 godzin zajęć praktycznych, w zależności od zakresu zdobywanych uprawnień.

    Całość szkolenia zorganizowana jest w formie 4-miesięcznego kursu. Zajęcia odbywają się głównie w weekendy oraz piątkowe popołudnia.
    Wydawanie zaświadczeń o ukończeniu kursu
    Zaświadczenie o ukończeniu kursu otrzymuje kandydat na egzaminatora, który:
    odbył wymagane programem przeszkolenie;
    uzyskał pozytywny końcowy wynik nauczania w zakresie przedmiotów objętych planem nauczania;
    posiada wiedzę i umiejętności określone w charakterystyce absolwenta kursu i uzyskał pozytywny wynik egzaminu końcowego.

    Egzamin końcowy:
    obejmuje sprawdzenie znajomości wybranych zagadnień z psychologii, dydaktyki, przepisów ruchu drogowego, techniki kierowania pojazdem, czynności kontrolno-obsługowych oraz prezentacje przeprowadzania egzaminu teoretycznego i praktycznego dla kandydatów na kierowców;
    przeprowadza komisja złożona z wykładowców, po spełnieniu przez kandydata na egzaminatora wymogów określonych w pkt 1.

    Praktyka asystencka
    Po uzyskaniu zaświadczenia o ukończeniu kursu kandydat na egzaminatora odbywa praktykę w WORD nazywaną asystencką, polegającą na spełnieniu wymogu, o którym mowa w art. 110 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98, poz. 602 z późn. zm.).

    Wymagane dokumenty
    Osoba przystępująca do szkolenia kursowego składa przed jego rozpoczęciem wypełnione i podpisane zgłoszenie uczestnictwa oraz przedkłada do wglądu:
    dokument potwierdzający posiadanie wyższego wykształcenia;
    dokument poświadczający niekaralność wyrokiem sądu lub orzeczeniem kolegium ds. wykroczeń za przestępstwo lub wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym;
    orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem oraz orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem;
    zaświadczenie o posiadaniu przez okres co najmniej 6 lat prawa jazdy kategorii B oraz uprawnienia do kierowania pojazdami rodzaju objętego egzaminowaniem przez okres co najmniej jednego roku;
    dowód uiszczenia opłaty za kurs.
    Dokumenty wymienione w pkt 1 lit. a i c nie są wymagane od osób rozszerzających posiadany zakres uprawnień egzaminatora.

    Nie jest łatwo, ale...wszytsko dla ludzi
    Życzę powodzenia

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    27.07.2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Postów
    9


    dzieki za obszerne info
    wymogi spełniam (nie wiem tylko jak wypadłabym na tych badnaich psychologicznych)...
    doczytałam gdzies,że zanim rozpocznie sie kurs na egzaminatora trzeba zdac gzamin kwalifikacyjny z zasad ruchu drogowego itp..zastanawiam sie jaka jest formuła takiego testu-teoretyczna, praktyczna?
    jestem tez ciekawa czy ktos oreintuje sie w wysokości zarobków egzaminatorów,doszly mnie słuchy i jakichs kosmicznych stawkach,ale nie chce mi sie w to wierzyc..
    ----NO MORE COMPLAIN-----

  4. #4
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Kosmicznych, w sensie, że niskich? Tak to prawda...

  5. #5
    Od dawna na forum
    Dołączył
    20.05.2007
    Postów
    206


    mieli dostać podwyzke żeby nie byli przekupni , ale chyba tanie wyszło zamknąć kilku i nikt juz sie nie upominał.
    Z tego co słyszłem to egzaminator z kilkoma kategoriami ok. 3000zł netto. ale nie wiem ile w tym prawdy.
    pozdrawiam

  6. #6
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    W sumie to żadna tajemnica: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/0724.htm

    Minimalnie może zarabiać 1312 zł, maksymalnie 2488 zł, ew. z maksymalnym dodatkiem funkcyjnym 4035 zł.

    Od nowego roku będą podwyżki, ale jeszcze nie wiadomo dokładnie jak duże.

  7. #7
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    27.07.2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Postów
    9


    ale tak się zastanawiam ..zazwyczaj naturalną drogą do zostania agzaminatorem jest kilkuletnia praktyka instruktorska, czy sie mylę? i zastanawiaam sie jeszcze, czy wszyscy,ktorzy zdali kurs na egzaminatora dostaja od razu pracę w macierzystych WORDACH??
    bo jesli nie, to papier egzaminatora mozna do szuflady schowac...
    ----NO MORE COMPLAIN-----

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    09.07.2007
    Mieszka w
    Wejherowo - Pomorskie
    Postów
    69


    Niestety, ale na egzaminatorów trafiaja ludzie całkowicie przypadkowi, nie związani z instruktorstwem. Jeszcze przeważaja starzy policjanci i urzęddnicy państwowi.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •