Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
Temat: Obniżanie kosztów własnych
-
15-12-2010, 23:53 #1Nowy użytkownik
- Dołączył
- 03.05.2010
- Postów
- 11
Obniżanie kosztów własnych
Sytuacja na rynku jest trudna i trzeba się dostosować. Jak sobie radzicie z obniżaniem kosztów działalności? Ja wykluczyłem bezpłatne badania lekarskie dla kursantów sam przygotowałem materiały do nauki. Sporo na tym zaoszczędziłem choć pracy kosztowało. Udało mi się wynegocjować niższe abonamenty za internet i za komórki, oszczędzam troszkę na paliwie (tankuję na Tesco)a pół roku temu przeszedłem na angielski ZUS bo to jednak znacznei taniej (i emerytura ciekawsza i pewniejsza). Papiery drukuję z programu więc nie kupuję druków-to też spora oszczędność. A jak Wy sobie radzicie? Jak zmniejszacie koszty? Ktoś podzieli się pomysłami?
-
16-12-2010, 08:08 #2Użytkownik
- Dołączył
- 21.02.2008
- Mieszka w
- Z pomorza
- Postów
- 58
Re: Obniżanie kosztów własnych
Napisał malkolmmclaren
A JAAAA dzisiaj jadę wypowiedzieć umowę na plac , jutro na salę i od 1.02.2011 kończę to niech inni dopłacają i wożą kursantów za darmo. Mnie na to nie stać wchodzę w inny interes
a otworzyć OSK to nie problem , choć osobiście myślę że do tego już niem wrócę . No chyba że za pieniądze a nie ochłapy. Można też inaczej byle jak i mamy godziny tylko mi to nie pasi.instruktor
-
16-12-2010, 14:17 #3Nowy użytkownik
- Dołączył
- 07.10.2009
- Mieszka w
- Bydgoszcz
- Postów
- 46
-
16-12-2010, 23:14 #4Od dawna na forum
- Dołączył
- 09.03.2010
- Postów
- 268
-
17-12-2010, 17:25 #5Od dawna na forum
- Dołączył
- 21.07.2009
- Mieszka w
- Program zarządzania OSK
- Postów
- 249
Z naszego doświadczenia możemy powiedzieć,że z pośród 193 OSK z jakimi rozpoczęliśmy współpracę w ostatnim roku "zamknęło się" 11 z czego 9 z przyczyn ekonomicznych. Najczęściej "utopili się" przy zmianie pojazdów w swoich ORD'ach podczas gdy mieli leasingi czy kredyty. Reszta radzi sobie całkiem nieźle. Gorzej w dużych miastach ale znacznie lepiej w mniejszych, kilkudziesięcio tysięcznych. Nie wszyscy obserwują spadek liczby kursantów. Niektóre OSK - szczególnie te mniejsze nawet mówią o wzroście klientów.
Będzie dobrze! Ale obniżać koszty trzeba. a propos angielskiego ZUSu, również polecamy tą formę. Warto! Jeżeli ktoś chciałby poznać szczegóły, zapraszamy na PW.
3-majcie się! Będzie dobrze! Ważne aby nie było "złej"konkurencji, stale zaniżającej ceny kursów. To wyniszczy każdy rynek i nawet te "tanie"szkoły w pewnym momencie zauważą, że zjadły swój własny ogon.
Matematyki - tak jak i fizyki - nie da się oszukać!SOS-Manager 2.2 / 2009
Informatyczny System Profesjonalnego Zarządzania Ośrodkiem Szkolenia Kierowców
Pierwszy stworzony przez praktyków program do obsługi OSK. Bądź o krok przed konkurencją!
-
20-12-2010, 15:39 #6Od dawna na forum
- Dołączył
- 04.12.2008
- Mieszka w
- Bydgoszcz/Piła
- Postów
- 182
-
21-12-2010, 08:25 #7Od dawna na forum
- Dołączył
- 18.05.2008
- Mieszka w
- Program do czegośtama
- Postów
- 573
-
21-12-2010, 10:38 #8Nowy użytkownik
- Dołączył
- 07.10.2009
- Mieszka w
- Bydgoszcz
- Postów
- 46
Mając na uwadze doswiadczenie z ubiegłorocznej śnieżnej zimy w tej chwili mamy wynajęte dwa place manewrowe z pełną dyspozycyjnością i odśnieżaniem / ale tutaj nie zawsze sobie radzą/ . Z liceum zrezygnowaliśmy. Pierwszeństwo zawsze miał nauczyciel WF. Wiekszość OSK korzysta z boisk szkolnych. Koszt placu manewrowego to dla nas ułamek procenta ogólnych kosztów.
Pozdr
Wojtek
-
21-12-2010, 12:06 #9Od dawna na forum
- Dołączył
- 18.05.2008
- Mieszka w
- Program do czegośtama
- Postów
- 573
Nie tyle koszt placu co darmowa reklama wśród potencjalnych klientów. Tu muszę przyznać, że lokalizacja ośrodka w szkole generuje jednak sporo klientów z tejże szkoły. Widzą z okna jeżdżące auta, mają blisko na zajęcia i na jazdy... Racja w tym jest, że lokalizacja w szkole ponadgimnazjumowej jest na +.Zarządca Przypraw 6.6 / 2010
Biologiczny System Odpowiadania na forumie.
Pierwszy stworzony przez teoretyków inteligentny odpowiadacz forumowy.
Stoisz nad przepaścią? Nie daj się, zrób krok naprzód.
-
21-12-2010, 13:40 #10Nowy użytkownik
- Dołączył
- 07.10.2009
- Mieszka w
- Bydgoszcz
- Postów
- 46


Odpowiedź z cytatem

Bookmarks