Art.2 pkt. 10 KD
Skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię , ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnetrzną

[img]http://img18.imageshack.us/img18/8214/skrzyowanie1.jpg

W myśl tej definicji,skrzyżowanie może stanowić przecięcie ,połączenie lub rozwidlenie (oczywiście w jednym poziomie ) dróg , które mają tylką jedną jezdnię
Jeśli krzyżuje się droga jednojezdniowa z dwujezdniową ( tak jak na rysunku ),to traktujemy to jako jedno czy jako dwa skrzyżowania?[/img]