Jak najbardziej jest to skrzyżowanie,a nawet dwa skrzyżowania.
Uważam ,że jesli przecinają sie dwie drogi ktore mają jedną jezdnię,jak najbardziej jest to skrzyżowanie,a jesli jest przecięcie drogi jednojezdniowej z dwujezdniową,uważam ze wtedy są dwa skrzyżowania.
Do kolegi "jarząbek"
Obszar skrzyżowania-obszar obejmujący wspólne części dróg danego skrzyżowania , ograniczony wyznaczonymi lub domniemanymi liniami zatrzymania oraz ich przedlużeniami.
Nastepna sprawa.Nie wiem o jakie linie Ci chodzi.Nie oznaczałem jezdni rozdzielonych pasem dzielącym jezdnie, że to jezdnie jednokierunkowe,ale oczywiście takimi są.
Wiadomo że w pierwszą jezdnie nie wono skręcić bo wjedziemy pod prąd.
Moje pytanie brzmi:Czy pojzd skręcający w lewo w drugą jezdnię ( tak jak na rysunku ) pojechał prawidłowo???
Tak jestem instruktorem.
Dziekuję i pozdrawiam.