Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    10.07.2012
    Postów
    1

    Od czego zacząć by dobrze wystartować,jeśli nie wie się nic?? :)



    Witam wszystkich,nie wiem od czego zacząć,by nie brzmiało to bardzo chaotycznie,ale po kolei, Mam zamiar "W końcu" zapisać się na Prawo Jazdy,zawsze coś stawało na przeszkodzie,a to wojsko,a to wyjazd za granicę i praca tam,tak minęło kupę lat aż w końcu zmobilizowałem się,nie jestem już niestety młodzieniaszkiem,a jak wiadomo jak nie zda się prawka za małolata wtedy kiedy każdy,to później jest bardzo ciężko się zmobilizować i przełamać,no ale niestety zupełnie nie wiem od czego zacząć....zero znajomości przepisów,znaków itp...wstyd się przyznać przed znajomymi,którzy myślą,że nie zdawałem bo jakoś to olewałem a autem na pewno umiem jeździć,nie znam się kompletnie na przepisach,a autem jechałem może raz za dzieciaka i już kompletnie nie pamiętam jak to było...No i zwracam się do Was o pomoc,od czego zacząć,jaką stronkę odpalić,żeby przez kilka dni/tygodni nauczyć się tych testów,przepisów,znaków itp,bo jeśli chodzi o jazdę,to będę musiał się skompromitować i powiedzieć egzaminatorowi,że po prostu nie umiem i nauczyć się od podstaw.... Będę Wam wdzięczny za każdą radę,stres mnie zżera na samą myśl,że stanę z 18,19 latkami którzy śmigają już pewnie pod okiem ojca od 10 latka po bocznych drogach,a ja nie miałem przy kim się nauczyć,to tyle,czekam na jakieś konstruktywne odpowiedzi miłych osób,od czego zacząć się uczyć,jakie strony w necie mogą mnie do tego przygotować(chyba że tylko książki zakupione po zapłaceniu za egzamin) i wejść w ten świat,Pozdrawiam

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Od czego zacząć ??
    Idź do OSK - tam ci dadzą materiały i ... do roboty, czyli do nauki !! Nic nie wydziwiaj - ludzie po 50-tce zdaja PJ i nie ma tu zadnego obciachu ..
    Skoro pracujesz i ,,jesteś ustawiony'' życiowo - to kilka godzin więcej ponad 30 obowiązkowych nie będzie dla Ciebie problemem .. Oczywiscie w razie trudności .. Ale nie przewiduję - do roboty !!!

    Pelny tekst PoRD może Ci się przydać - http://www.v10.pl/prawo/Kodeks,drogo...ogowego,2.html
    Ostatnio edytowane przez silvox ; 10-07-2012 o 12:41

  3. #3
    Od dawna na forum
    Dołączył
    05.12.2006
    Postów
    512


    ale niestety zupełnie nie wiem od czego zacząć....
    To bardzo proste, tak jak napisał silvox, zapisz się na kurs i o nic sie nie martw. Kurs jest po to, żeby się wszystkiego nauczyć. Gdyby było inaczej to po co byłyby OSk, wystarczyłyby Wordy
    A siedząc na teorii nie musisz "trąbić" na prawo i lewo, że nie wiesz nawet jak wygląda znak drogowy . Słuchaj co mówi istruktor, pewnie dostaniesz jakies podręczniki, płytę i się reszty douczysz. Ja też zaczęłam kurs będąc zupełnie zielona.

  4. #4
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Cytat Napisał eliza
    Ja też zaczęłam kurs będąc zupełnie zielona.
    Ja trochę śmigałem Jawą 50 przed kursem na PJ - ale to tak dawno było .. Sentyment jednak pozostał ..

  5. #5
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Też śmigałem taką Jawką i nawet posiadam ją do dziś . Przybieram się nawet, aby kiedyś ją uruchomić ponownie Jawka jest z 1978 r. i ma jeszcze zieloną tablicę rejestracyjną.

  6. #6
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Co do tematu, to tak jak napisali Eliza i Silvox, zapisz się na kurs, pochodzisz na wykłady, dostaniesz materiały do nauki, a resztą zajmie się Twój instruktor.
    Głowa do góry, będzie dobrze

  7. #7
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    13.07.2012
    Postów
    9


    Ponad miesiąc temu byłem w podobnej sytuacji. Znaki - jakieś znam, albo mylę. Jazda - nigdy nie prowadziłem samochodu.
    Idziesz zapisujesz się na kurs, w międzyczasie badania lekarskie. Chodzisz na wykłady. Zapewne przy zapisywaniu sie na kurs dostaniesz zestaw kierowcy, czyli książeczki ze znakami itp. Do tego otrzymasz testy, ćwiczenia. Najpierw uczysz się, potem rozwiązujesz. Trochę to zajmie. Jazdy - nie przejmuj się, jeżeli po pierwszej jeździe będzie źle. Później jest coraz lepiej, zadbaj o cierpliwego instruktora.
    Powodzenia.
    Pozdrawiam!

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Tagi dla tego tematu

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •